Dobrý podvečer, dnes je sobota 17.11.2018
svátek slaví Mahulena,
zítra Romana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Na Gymnáziu Jiřího Wolkera začíná školní rok 2018-2019 po velkém pracovním finišování. V letošním roce gymnázium realizuje několik investičních akcí, které mají výrazným způsobem modernizovat 120 let starou budovu gymnázia. Olomoucký kraj pokračuje v generální opravě elektrické instalace a osvětlení, je řešena bezbariérovost hlavní budovy gymnázia a probíhá modernizace učeben fyziky, matematiky a chemie.

Doslova do poslední minuty před začátkem školního roku se na gymnáziu pracovalo na zajištění dostatečné kapacity pro výuku od 3. září 2018, a to v soboty i neděle, téměř nepřetržitě. Vzhledem k rozsahu prací gymnázium našlo náhradní prostory a čtyři třídy gymnázia budou jeden měsíc vyučovány ve volné budově Švehlovy střední školy polytechnické, vzdálené asi 100 metrů od budovy gymnázia.
Mimořádné úsilí v přípravném týdnu vynaložili pedagogičtí pracovníci školy a především pracovníci nepedagogičtí, aby připravili podmínky pro úspěšné zahájení výuky. „Budova gymnázia je stará 120 let a postupně musíme odstranit určitý deficit, který v minulých desetiletích vznikl v péči o budovu školy. S podporou zřizovatele Olomouckého kraje se nám to daří, takže věřím, že v roce 2019 bude gymnázium historickou, ale přesto velmi moderní školou. Chceme poskytnout studentům skutečně důstojné zázemí, ve kterém se připravují na náročné obory vysokých škol,“ komentuje rekonstrukce ředitel školy Michal Šmucr.
Na Gymnázium Jiřího Wolkera i v letošním školním roce nastupují dvě třídy osmiletého studia. Studenti osmiletého studia se budou vzdělávat v programu, který zahrnuje výuku některých přírodovědných témat a části předmětů v anglickém jazyce. Jde o unikátní obor osmiletého studia v rámci Olomouckého kraje. Studenti tohoto oboru dosahují mimořádných výsledků v rámci mezinárodních soutěží.
Ve čtyřletém studiu nastupuje jedna třída všeobecného čtyřletého studia a jedna třída studijního oboru Gymnázium se sportovní přípravou. Studenti talentového studijního oboru Gymnázium se sportovní přípravou budou v letošním školním roce nově využívat ke sportovní přípravě vybudované Národní sportovní centrum.
Na otázku, zda neměl obavy, jestli se skutečně podaří 3. září 2018 začít na gymnáziu výuku, odpověděl ředitel školy slovy: „Nejhorší je smrt z vyděšení...!“

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments