Dobrý podvečer, dnes je pondělí 24.9.2018
svátek slaví Jaromír,
zítra Zlata
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Na Gymnáziu Jiřího Wolkera začíná školní rok 2018-2019 po velkém pracovním finišování. V letošním roce gymnázium realizuje několik investičních akcí, které mají výrazným způsobem modernizovat 120 let starou budovu gymnázia. Olomoucký kraj pokračuje v generální opravě elektrické instalace a osvětlení, je řešena bezbariérovost hlavní budovy gymnázia a probíhá modernizace učeben fyziky, matematiky a chemie.

Doslova do poslední minuty před začátkem školního roku se na gymnáziu pracovalo na zajištění dostatečné kapacity pro výuku od 3. září 2018, a to v soboty i neděle, téměř nepřetržitě. Vzhledem k rozsahu prací gymnázium našlo náhradní prostory a čtyři třídy gymnázia budou jeden měsíc vyučovány ve volné budově Švehlovy střední školy polytechnické, vzdálené asi 100 metrů od budovy gymnázia.
Mimořádné úsilí v přípravném týdnu vynaložili pedagogičtí pracovníci školy a především pracovníci nepedagogičtí, aby připravili podmínky pro úspěšné zahájení výuky. „Budova gymnázia je stará 120 let a postupně musíme odstranit určitý deficit, který v minulých desetiletích vznikl v péči o budovu školy. S podporou zřizovatele Olomouckého kraje se nám to daří, takže věřím, že v roce 2019 bude gymnázium historickou, ale přesto velmi moderní školou. Chceme poskytnout studentům skutečně důstojné zázemí, ve kterém se připravují na náročné obory vysokých škol,“ komentuje rekonstrukce ředitel školy Michal Šmucr.
Na Gymnázium Jiřího Wolkera i v letošním školním roce nastupují dvě třídy osmiletého studia. Studenti osmiletého studia se budou vzdělávat v programu, který zahrnuje výuku některých přírodovědných témat a části předmětů v anglickém jazyce. Jde o unikátní obor osmiletého studia v rámci Olomouckého kraje. Studenti tohoto oboru dosahují mimořádných výsledků v rámci mezinárodních soutěží.
Ve čtyřletém studiu nastupuje jedna třída všeobecného čtyřletého studia a jedna třída studijního oboru Gymnázium se sportovní přípravou. Studenti talentového studijního oboru Gymnázium se sportovní přípravou budou v letošním školním roce nově využívat ke sportovní přípravě vybudované Národní sportovní centrum.
Na otázku, zda neměl obavy, jestli se skutečně podaří 3. září 2018 začít na gymnáziu výuku, odpověděl ředitel školy slovy: „Nejhorší je smrt z vyděšení...!“

Total Comments

  • zlechov
  • supersektor
  • kostelec n h
  • Interforst
  • ČSSD - Božena Sekaninová
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Prostějovanům šmakuje!

Více než měsíční komplikace v dopravě je v zapomnění. Minulý týden stihli stavbaři ukončit rekonstrukci vozovky pod dálničním nadjezdem v Říční ulici v Prostějově. Takzvanou „myší dírou“ se už zase jezdí, přestože stavbařům zkomplikovali život zloději, kteří ukradli kabely k veřejnému osvětlení. 

Úplně zbytečná smrt.

Necelou hodinu po poledni v pondělí 17. září vyhasl na silnicích Prostějovska další lidský život. A zcela zbytečně. Starší řidič kamionu s nákladem dřevní štěpky narazil u Ptení do vysokého břehu vedle silnice. Kamion se převrátil na bok a kabina rozdrtila řidiče. Ten totiž podle svědků nebyl připoután...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

JAROSLAV UHLÍŘ
uhlirJako třešnička na dortu vystoupil v rámci Plumlovského vinobraní na zámku v Plumlově známý skladatel, herec, zpěvák, komik, klavírista a moderátor, který během sobotního podvečera pořádně pobavil početné obecenstvo.

Total Comments

Číslo týdne

10
Určický exstarosta Vlastimil Konšel odcházel minulé úterý od prostějovského soudu s desetiměsíčním trestem, který byl na rok a půl podmíněně odložen. Jak bezprostředně prohlásil jeho advokát, bude se jeho klient odvolávat klidně až k Nejvyššímu soudu ČR...

Total Comments

Výrok týdne

„TEN HNUSNEJ ČERNOŠEK VÁMNECHTĚL SEBRAT KOUPALIŠTĚ!“

Spolumajitel marketingové společnosti TK PLUS Miroslav Černošek vyslal směrem k občanům jasné poselství, že výstavba Národního sportovního centra není důvodem neuskutečněného projektu rekonstrukce koupaliště Za Kosteleckou ulicí.  Exkluzivní rozhovor čtěte na straně 14.

Total Comments