Dobré dopoledne, dnes je úterý 23.7.2019
svátek slaví Libor,
zítra Kristýna
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Na Gymnáziu Jiřího Wolkera začíná školní rok 2018-2019 po velkém pracovním finišování. V letošním roce gymnázium realizuje několik investičních akcí, které mají výrazným způsobem modernizovat 120 let starou budovu gymnázia. Olomoucký kraj pokračuje v generální opravě elektrické instalace a osvětlení, je řešena bezbariérovost hlavní budovy gymnázia a probíhá modernizace učeben fyziky, matematiky a chemie.

Doslova do poslední minuty před začátkem školního roku se na gymnáziu pracovalo na zajištění dostatečné kapacity pro výuku od 3. září 2018, a to v soboty i neděle, téměř nepřetržitě. Vzhledem k rozsahu prací gymnázium našlo náhradní prostory a čtyři třídy gymnázia budou jeden měsíc vyučovány ve volné budově Švehlovy střední školy polytechnické, vzdálené asi 100 metrů od budovy gymnázia.
Mimořádné úsilí v přípravném týdnu vynaložili pedagogičtí pracovníci školy a především pracovníci nepedagogičtí, aby připravili podmínky pro úspěšné zahájení výuky. „Budova gymnázia je stará 120 let a postupně musíme odstranit určitý deficit, který v minulých desetiletích vznikl v péči o budovu školy. S podporou zřizovatele Olomouckého kraje se nám to daří, takže věřím, že v roce 2019 bude gymnázium historickou, ale přesto velmi moderní školou. Chceme poskytnout studentům skutečně důstojné zázemí, ve kterém se připravují na náročné obory vysokých škol,“ komentuje rekonstrukce ředitel školy Michal Šmucr.
Na Gymnázium Jiřího Wolkera i v letošním školním roce nastupují dvě třídy osmiletého studia. Studenti osmiletého studia se budou vzdělávat v programu, který zahrnuje výuku některých přírodovědných témat a části předmětů v anglickém jazyce. Jde o unikátní obor osmiletého studia v rámci Olomouckého kraje. Studenti tohoto oboru dosahují mimořádných výsledků v rámci mezinárodních soutěží.
Ve čtyřletém studiu nastupuje jedna třída všeobecného čtyřletého studia a jedna třída studijního oboru Gymnázium se sportovní přípravou. Studenti talentového studijního oboru Gymnázium se sportovní přípravou budou v letošním školním roce nově využívat ke sportovní přípravě vybudované Národní sportovní centrum.
Na otázku, zda neměl obavy, jestli se skutečně podaří 3. září 2018 začít na gymnáziu výuku, odpověděl ředitel školy slovy: „Nejhorší je smrt z vyděšení...!“

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bavily se tisícovky lidí.

Uplynulý víkend přinesl dvě naprosto velkolepé akce v prostějovského regionu. Keltská noc v plumlovském kempu Žralok i tradiční Josefkol v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem přilákaly tisíce lidí k návštěvám. Nejen organizátoři tak mohli být spokojeni, vyšlo dokonce i počasí.

Krást je tak jednoduché?

Policisté řeší aktuálně případ, nad kterým zůstává rozum stát. Zatím neznámý drzoun se vloupal do chaty u Mostkovic a vůbec mu nevadilo, že uvnitř spalo hned několik osob! Ty se bohužel neprobudily, takže zloděj si zcela nerušeně pobral věci za 30 tisíc korun, včetně inhalátoru pro astmatiky…

Total Comments

Osobnost týdne

MIRAI
29 mirai
Jednu z největších „pecek“ připravili organizátoři Prostějovského léta minulý čtvrtek, kdy večer na náměstí T. G. Masaryka vystoupila kapela Mirai. O tom, že mezi stovkami fanoušků byla nejvíce zastoupena nejmladší generace, snad není třeba hovořit...

Total Comments

Číslo týdne

4 486
Prostějované se během prvního pololetí tohoto roku výrazně pohoršili ve svém chování. Letos od ledna do konce června řešili strážníci městské policie celkem 4 486 přestupků, což je o 718 případů více než za stejné období roku 2018.

Total Comments

Výrok týdne

„Lidé se nestyděli plakat, také já jsem uronila slzu!

Náměstkyně primátora Milada Sokolová takto v exkluzivním rozhovoru pro Večerník komentovala atmosféru na náměstí při promítání filmu Bohemian Rhapsody.

Total Comments