Dobrý podvečer, dnes je čtvrtek 21.2.2019
svátek slaví Lenka,
zítra Petr
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Na Gymnáziu Jiřího Wolkera začíná školní rok 2018-2019 po velkém pracovním finišování. V letošním roce gymnázium realizuje několik investičních akcí, které mají výrazným způsobem modernizovat 120 let starou budovu gymnázia. Olomoucký kraj pokračuje v generální opravě elektrické instalace a osvětlení, je řešena bezbariérovost hlavní budovy gymnázia a probíhá modernizace učeben fyziky, matematiky a chemie.

Doslova do poslední minuty před začátkem školního roku se na gymnáziu pracovalo na zajištění dostatečné kapacity pro výuku od 3. září 2018, a to v soboty i neděle, téměř nepřetržitě. Vzhledem k rozsahu prací gymnázium našlo náhradní prostory a čtyři třídy gymnázia budou jeden měsíc vyučovány ve volné budově Švehlovy střední školy polytechnické, vzdálené asi 100 metrů od budovy gymnázia.
Mimořádné úsilí v přípravném týdnu vynaložili pedagogičtí pracovníci školy a především pracovníci nepedagogičtí, aby připravili podmínky pro úspěšné zahájení výuky. „Budova gymnázia je stará 120 let a postupně musíme odstranit určitý deficit, který v minulých desetiletích vznikl v péči o budovu školy. S podporou zřizovatele Olomouckého kraje se nám to daří, takže věřím, že v roce 2019 bude gymnázium historickou, ale přesto velmi moderní školou. Chceme poskytnout studentům skutečně důstojné zázemí, ve kterém se připravují na náročné obory vysokých škol,“ komentuje rekonstrukce ředitel školy Michal Šmucr.
Na Gymnázium Jiřího Wolkera i v letošním školním roce nastupují dvě třídy osmiletého studia. Studenti osmiletého studia se budou vzdělávat v programu, který zahrnuje výuku některých přírodovědných témat a části předmětů v anglickém jazyce. Jde o unikátní obor osmiletého studia v rámci Olomouckého kraje. Studenti tohoto oboru dosahují mimořádných výsledků v rámci mezinárodních soutěží.
Ve čtyřletém studiu nastupuje jedna třída všeobecného čtyřletého studia a jedna třída studijního oboru Gymnázium se sportovní přípravou. Studenti talentového studijního oboru Gymnázium se sportovní přípravou budou v letošním školním roce nově využívat ke sportovní přípravě vybudované Národní sportovní centrum.
Na otázku, zda neměl obavy, jestli se skutečně podaří 3. září 2018 začít na gymnáziu výuku, odpověděl ředitel školy slovy: „Nejhorší je smrt z vyděšení...!“

Total Comments

  • RK Okno
  • Interforst
  • PV Recykling
  • MJM Krmiva
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments