Příjemnou noc, dnes je neděle 18.11.2018
svátek slaví Romana,
zítra Alžběta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Kemp Žralok se po roce opět vrátil do dob, kdy byly v Evropě dva bloky rozdělené železnou oponou. Na třetí Moravské setkání motorek a automobilů RVHP dorazil rekordní počet účastníků i diváků. Uplynulou sobotu 8. září pro ně byl připraven zajímavý program, u něhož Večerník prostě nemohl chybět. Region se na pár hodin vrátil o třicet let zpátky...

Ostalgie je původně německý termín, který označuje stesk východních Němců po některých aspektech života v bývalé NDR. Její projevy lze vystopovat i u nás. Stojí například za mimořádnou oblibou filmů jako Pelíšky či Pupendo, seriálu Vyprávěj či nejrůznějších vzpomínkových retro pořadů.
Přídech nostalgie po tom dobrém, co život za železnou oponou nabízel, se nesl i letošním setkáním motorek a automobilů RVHP. Do kempu Žralok se sjelo neobyčejné množství starých škodovek, trabantů, volh, žigulíků, moskvičů, maluchů, wartburgů a vozů dalších značek vyrobených v dobách před rokem 1989 v zemích, které spojovala plánovaná ekonomika a „láska“ k Sovětskému svazu.
Pořadatelé náročnou akci připravovali zhruba tři měsíce. „Letošní novinkou je, že byla zrušena spanilá jízda a místo toho jsme přímo v kempu ve spolupráci s policisty a hasiči připravili bohatý doprovodný program,“ prozradila Večerníku Alice Nezhybová s tím, že ani letos nechyběla divácká soutěž o nejhezčí motorku či auto.
Na třetí ročník akce dorazilo přesně 333 vozidel z celé České republiky a Slovenska. „Jsem tu letos už podruhé. Přijel jsem hlavně proto, abych se pobavil s kamarády,“ svěřil se nám Michal Šilhánek ze Služína, který našel zálibu v předrevolučních škodovkách. „Prostě se mi ta auta líbí. Mám jich asi třicet, ale další už nekupuji. Za ty nesmyslné peníze, co za ně lidé chtějí, to už nemá smysl,“ dodal Šilhánek.
Po celodenním nabitém programu se všichni přítomní sešli na koncertu dvojníka Petra Nováka. Vše pak zakončil ohňostroj.
Sobotní sraz byl jednou z posledních akcí velice nabitého Plumlovského kulturního léta, která se konala v kempu Žralok. Tou úplně poslední měly být tradiční Vepřové hody, které byly plánovány na tuto sobotu. Jejich termín však byl přesunut. Samotné kulturní léto v Plumlově však ani po prázdninách nekončí. Pokračovat bude akcemi na zdejším zámku, tou nejbližší je oblíbené vinobraní Spolku Plumlovských nadšenců.

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments