Dobré odpoledne, dnes je neděle 17.2.2019
svátek slaví Miloslava,
zítra Gizela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Kemp Žralok se po roce opět vrátil do dob, kdy byly v Evropě dva bloky rozdělené železnou oponou. Na třetí Moravské setkání motorek a automobilů RVHP dorazil rekordní počet účastníků i diváků. Uplynulou sobotu 8. září pro ně byl připraven zajímavý program, u něhož Večerník prostě nemohl chybět. Region se na pár hodin vrátil o třicet let zpátky...

Ostalgie je původně německý termín, který označuje stesk východních Němců po některých aspektech života v bývalé NDR. Její projevy lze vystopovat i u nás. Stojí například za mimořádnou oblibou filmů jako Pelíšky či Pupendo, seriálu Vyprávěj či nejrůznějších vzpomínkových retro pořadů.
Přídech nostalgie po tom dobrém, co život za železnou oponou nabízel, se nesl i letošním setkáním motorek a automobilů RVHP. Do kempu Žralok se sjelo neobyčejné množství starých škodovek, trabantů, volh, žigulíků, moskvičů, maluchů, wartburgů a vozů dalších značek vyrobených v dobách před rokem 1989 v zemích, které spojovala plánovaná ekonomika a „láska“ k Sovětskému svazu.
Pořadatelé náročnou akci připravovali zhruba tři měsíce. „Letošní novinkou je, že byla zrušena spanilá jízda a místo toho jsme přímo v kempu ve spolupráci s policisty a hasiči připravili bohatý doprovodný program,“ prozradila Večerníku Alice Nezhybová s tím, že ani letos nechyběla divácká soutěž o nejhezčí motorku či auto.
Na třetí ročník akce dorazilo přesně 333 vozidel z celé České republiky a Slovenska. „Jsem tu letos už podruhé. Přijel jsem hlavně proto, abych se pobavil s kamarády,“ svěřil se nám Michal Šilhánek ze Služína, který našel zálibu v předrevolučních škodovkách. „Prostě se mi ta auta líbí. Mám jich asi třicet, ale další už nekupuji. Za ty nesmyslné peníze, co za ně lidé chtějí, to už nemá smysl,“ dodal Šilhánek.
Po celodenním nabitém programu se všichni přítomní sešli na koncertu dvojníka Petra Nováka. Vše pak zakončil ohňostroj.
Sobotní sraz byl jednou z posledních akcí velice nabitého Plumlovského kulturního léta, která se konala v kempu Žralok. Tou úplně poslední měly být tradiční Vepřové hody, které byly plánovány na tuto sobotu. Jejich termín však byl přesunut. Samotné kulturní léto v Plumlově však ani po prázdninách nekončí. Pokračovat bude akcemi na zdejším zámku, tou nejbližší je oblíbené vinobraní Spolku Plumlovských nadšenců.

Total Comments

  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII LA PUTICA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments