Dobré dopoledne, dnes je úterý 23.7.2019
svátek slaví Libor,
zítra Kristýna
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Kemp Žralok se po roce opět vrátil do dob, kdy byly v Evropě dva bloky rozdělené železnou oponou. Na třetí Moravské setkání motorek a automobilů RVHP dorazil rekordní počet účastníků i diváků. Uplynulou sobotu 8. září pro ně byl připraven zajímavý program, u něhož Večerník prostě nemohl chybět. Region se na pár hodin vrátil o třicet let zpátky...

Ostalgie je původně německý termín, který označuje stesk východních Němců po některých aspektech života v bývalé NDR. Její projevy lze vystopovat i u nás. Stojí například za mimořádnou oblibou filmů jako Pelíšky či Pupendo, seriálu Vyprávěj či nejrůznějších vzpomínkových retro pořadů.
Přídech nostalgie po tom dobrém, co život za železnou oponou nabízel, se nesl i letošním setkáním motorek a automobilů RVHP. Do kempu Žralok se sjelo neobyčejné množství starých škodovek, trabantů, volh, žigulíků, moskvičů, maluchů, wartburgů a vozů dalších značek vyrobených v dobách před rokem 1989 v zemích, které spojovala plánovaná ekonomika a „láska“ k Sovětskému svazu.
Pořadatelé náročnou akci připravovali zhruba tři měsíce. „Letošní novinkou je, že byla zrušena spanilá jízda a místo toho jsme přímo v kempu ve spolupráci s policisty a hasiči připravili bohatý doprovodný program,“ prozradila Večerníku Alice Nezhybová s tím, že ani letos nechyběla divácká soutěž o nejhezčí motorku či auto.
Na třetí ročník akce dorazilo přesně 333 vozidel z celé České republiky a Slovenska. „Jsem tu letos už podruhé. Přijel jsem hlavně proto, abych se pobavil s kamarády,“ svěřil se nám Michal Šilhánek ze Služína, který našel zálibu v předrevolučních škodovkách. „Prostě se mi ta auta líbí. Mám jich asi třicet, ale další už nekupuji. Za ty nesmyslné peníze, co za ně lidé chtějí, to už nemá smysl,“ dodal Šilhánek.
Po celodenním nabitém programu se všichni přítomní sešli na koncertu dvojníka Petra Nováka. Vše pak zakončil ohňostroj.
Sobotní sraz byl jednou z posledních akcí velice nabitého Plumlovského kulturního léta, která se konala v kempu Žralok. Tou úplně poslední měly být tradiční Vepřové hody, které byly plánovány na tuto sobotu. Jejich termín však byl přesunut. Samotné kulturní léto v Plumlově však ani po prázdninách nekončí. Pokračovat bude akcemi na zdejším zámku, tou nejbližší je oblíbené vinobraní Spolku Plumlovských nadšenců.

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bavily se tisícovky lidí.

Uplynulý víkend přinesl dvě naprosto velkolepé akce v prostějovského regionu. Keltská noc v plumlovském kempu Žralok i tradiční Josefkol v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem přilákaly tisíce lidí k návštěvám. Nejen organizátoři tak mohli být spokojeni, vyšlo dokonce i počasí.

Krást je tak jednoduché?

Policisté řeší aktuálně případ, nad kterým zůstává rozum stát. Zatím neznámý drzoun se vloupal do chaty u Mostkovic a vůbec mu nevadilo, že uvnitř spalo hned několik osob! Ty se bohužel neprobudily, takže zloděj si zcela nerušeně pobral věci za 30 tisíc korun, včetně inhalátoru pro astmatiky…

Total Comments

Osobnost týdne

MIRAI
29 mirai
Jednu z největších „pecek“ připravili organizátoři Prostějovského léta minulý čtvrtek, kdy večer na náměstí T. G. Masaryka vystoupila kapela Mirai. O tom, že mezi stovkami fanoušků byla nejvíce zastoupena nejmladší generace, snad není třeba hovořit...

Total Comments

Číslo týdne

4 486
Prostějované se během prvního pololetí tohoto roku výrazně pohoršili ve svém chování. Letos od ledna do konce června řešili strážníci městské policie celkem 4 486 přestupků, což je o 718 případů více než za stejné období roku 2018.

Total Comments

Výrok týdne

„Lidé se nestyděli plakat, také já jsem uronila slzu!

Náměstkyně primátora Milada Sokolová takto v exkluzivním rozhovoru pro Večerník komentovala atmosféru na náměstí při promítání filmu Bohemian Rhapsody.

Total Comments