Dobré ráno, dnes je neděle 23.9.2018
svátek slaví Berta,
zítra Jaromír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Kemp Žralok se po roce opět vrátil do dob, kdy byly v Evropě dva bloky rozdělené železnou oponou. Na třetí Moravské setkání motorek a automobilů RVHP dorazil rekordní počet účastníků i diváků. Uplynulou sobotu 8. září pro ně byl připraven zajímavý program, u něhož Večerník prostě nemohl chybět. Region se na pár hodin vrátil o třicet let zpátky...

Ostalgie je původně německý termín, který označuje stesk východních Němců po některých aspektech života v bývalé NDR. Její projevy lze vystopovat i u nás. Stojí například za mimořádnou oblibou filmů jako Pelíšky či Pupendo, seriálu Vyprávěj či nejrůznějších vzpomínkových retro pořadů.
Přídech nostalgie po tom dobrém, co život za železnou oponou nabízel, se nesl i letošním setkáním motorek a automobilů RVHP. Do kempu Žralok se sjelo neobyčejné množství starých škodovek, trabantů, volh, žigulíků, moskvičů, maluchů, wartburgů a vozů dalších značek vyrobených v dobách před rokem 1989 v zemích, které spojovala plánovaná ekonomika a „láska“ k Sovětskému svazu.
Pořadatelé náročnou akci připravovali zhruba tři měsíce. „Letošní novinkou je, že byla zrušena spanilá jízda a místo toho jsme přímo v kempu ve spolupráci s policisty a hasiči připravili bohatý doprovodný program,“ prozradila Večerníku Alice Nezhybová s tím, že ani letos nechyběla divácká soutěž o nejhezčí motorku či auto.
Na třetí ročník akce dorazilo přesně 333 vozidel z celé České republiky a Slovenska. „Jsem tu letos už podruhé. Přijel jsem hlavně proto, abych se pobavil s kamarády,“ svěřil se nám Michal Šilhánek ze Služína, který našel zálibu v předrevolučních škodovkách. „Prostě se mi ta auta líbí. Mám jich asi třicet, ale další už nekupuji. Za ty nesmyslné peníze, co za ně lidé chtějí, to už nemá smysl,“ dodal Šilhánek.
Po celodenním nabitém programu se všichni přítomní sešli na koncertu dvojníka Petra Nováka. Vše pak zakončil ohňostroj.
Sobotní sraz byl jednou z posledních akcí velice nabitého Plumlovského kulturního léta, která se konala v kempu Žralok. Tou úplně poslední měly být tradiční Vepřové hody, které byly plánovány na tuto sobotu. Jejich termín však byl přesunut. Samotné kulturní léto v Plumlově však ani po prázdninách nekončí. Pokračovat bude akcemi na zdejším zámku, tou nejbližší je oblíbené vinobraní Spolku Plumlovských nadšenců.

Total Comments

 • Restaurant Day
 • zlechov
 • supersektor
 • kostelec n h
 • Interforst
 • ČSSD - Božena Sekaninová
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments