Příjemnou noc, dnes je pondělí 24.9.2018
svátek slaví Jaromír,
zítra Zlata
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

V minulém vydání jsme přinesli reportáž ze slavnostního otevření právě rekonstruovaného koupaliště ve Vrahovicích. Stalo se tak v pátek 17. srpna. A bezprostředně od té chvíle se do areálu hrnuly davy lidí. Počasí nahrávalo vysokým návštěvám i v dalších dnech a předpoklady byly naplněny. Přesně po týdnu zkušebního provozu Večerník zajímalo, kolik lidí si inovovaný bazén vyzkoušelo a zda provozovatel zaregistroval nějaké problémy. Odpovědi nám poskytl jednatel Domovní správy, která je po místním Sokolu novým provozovatelem „koupáku“, Vladimír Průša.

S týdenním provozem panuje velká spokojenost. Přesto Průša přiznal, že k některým dílčím problémům došlo a přes zimní období bude zapotřebí, lidově řečeno, vychytat některé mouchy. „Kupodivu to musím zaklepat, ale zkušební provoz na vrahovickém koupališti se obešel bez vážnějších výkyvů. V těch samotných začátcích je potřeba podrobně zjistit, jak všechno funguje za plného provozu. Dařilo se to i při celkem vysokých návštěvách,“ prozradil Večerníku jednatel Domovní správy Prostějov s tím, že za uplynulých sedm dní se do Vrahovic přišlo vykoupat přesně 6 218 lidí. „Sama jsem si vodu zkoušela a je velmi příjemná. Mám opravdu radost, že se koupaliště otevřelo,“ usmívá se Alena Rašková, primátorka statutárního města Prostějov.
Hned první den v pátek 17. srpna zavítalo do areálu 841 návštěvníků, rekordní návštěva v počtu 1 134 osob dorazila předminulou neděli 19. srpna. „Během uplynulých sedmi dní jsme na koupališti ve Vrahovicích zjistili několik zásadních věcí, na kterých musíme po skončení letní sezóny zapracovat. Zatím je zde jen provizorně připojena elektrická energie, takže jsme museli mít v pohotovosti i náhradní agregát. Naštěstí jsme ho brzy odstavili, protože spotřeba sice byla na samotné hranici únosnosti, ale stačilo to a hlučný agregát jsme mohli vypnout. (úsměv) Zásadním problémem na tomto koupališti jsou brodítka, ve kterých jsou kluzká dna a děti i dospělí návštěvníci v nich padají. Dodavatel stavby nám sice tvrdí, že povrch dna v každém brodítku je certifikovaný a protiskluzový, my jsme jiného názoru. A budeme to přes zimu řešit. No a pak zde máme ještě třetí problém, což je vydávací okénko v bufetu. Tady zřejmě došlo k chybě v samotném projektu, protože je posazeno hodně nízko a obsluha i zákazníci se tak musejí zbytečně sklánět k vydávanému občerstvení. Tuto chybu rovněž přes zimu odstraníme stavební úpravou,“ sečetl Vladimír Průša „mouchy“ vrahovického koupaliště, na které provozovatel během týdenního zkušebního provozu přišel.
Vysoký zájem veřejnosti se zvládl i přes fakt, že areál byl projektovaný na „jen“ zhruba více než pět set návštěvníků. „Myslím si, že do sedmi set může koupaliště fungovat bez problémů a ověřili jsme si, že zvládnout se dá i větší nápor,“ uvedl šéf Domovní správy, jejíž pracovníci tak zaslouží absolutorium.
S návštěvností rekonstruovaného koupaliště ve Vrahovicích tedy panuje oprávněná spokojenost. Večerník zároveň zajímalo, zda v uvedených sedmi dnech bylo znát, že vrahovický „koupák“ stahuje návštěvníky prostějovskému aquaparku. „Mírně to znát bylo, ale v případě aquaparku nešlo o žádný přehnaný úbytek návštěvníků. Já si myslím, že obě koupaliště jsou tak odlišná, že každé z nich si už od příští sezóny získá své vlastní návštěvníky. Do Vrahovic budou chodit hlavně ti, kteří si budou chtít opravdu zaplavat ve velkém bazénu. A do Krasic zase zamíří rodiče s menšími dětmi. Jsem ale přesvědčen, že věrni aquaparku zase zůstanou ti, kteří mají rádi vodní atrakce včetně tobogánu. Ten totiž ve Vrahovicích není,“ zauvažoval logicky Vladimír Průša.
A co návštěvníky naopak čeká? Voda udržovaná na pětadvaceti stupních, vybudované nové záchody, převlékací kabinky, dětské hřiště a také hřiště na nohejbal i volejbal. Vstupné pro dospělého stojí osmdesát korun, pro důchodce a studenty je vstup za padesát. Od šestnácté hodiny je levnější.

37 graf

Total Comments

 • Restaurant Day
 • zlechov
 • supersektor
 • kostelec n h
 • Interforst
 • ČSSD - Božena Sekaninová
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Prostějovanům šmakuje!

Více než měsíční komplikace v dopravě je v zapomnění. Minulý týden stihli stavbaři ukončit rekonstrukci vozovky pod dálničním nadjezdem v Říční ulici v Prostějově. Takzvanou „myší dírou“ se už zase jezdí, přestože stavbařům zkomplikovali život zloději, kteří ukradli kabely k veřejnému osvětlení. 

Úplně zbytečná smrt.

Necelou hodinu po poledni v pondělí 17. září vyhasl na silnicích Prostějovska další lidský život. A zcela zbytečně. Starší řidič kamionu s nákladem dřevní štěpky narazil u Ptení do vysokého břehu vedle silnice. Kamion se převrátil na bok a kabina rozdrtila řidiče. Ten totiž podle svědků nebyl připoután...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

PETR JANDA
37 jandaTáhne mu na sedmasedmdesát, ale když to legendární český rocker rozbalí se svým Olympicem, jeho věk byste mu nehádali ani omylem! Uplynulý pátek na zámku v Čechách pod Kosířem dokázal, že do starého železa pořád ještě nepatří...

Total Comments

Číslo týdne

10
Určický exstarosta Vlastimil Konšel odcházel minulé úterý od prostějovského soudu s desetiměsíčním trestem, který byl na rok a půl podmíněně odložen. Jak bezprostředně prohlásil jeho advokát, bude se jeho klient odvolávat klidně až k Nejvyššímu soudu ČR...

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments