Dobré dopoledne, dnes je úterý 18.6.2019
svátek slaví Milan,
zítra Leoš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

V minulém vydání jsme přinesli reportáž ze slavnostního otevření právě rekonstruovaného koupaliště ve Vrahovicích. Stalo se tak v pátek 17. srpna. A bezprostředně od té chvíle se do areálu hrnuly davy lidí. Počasí nahrávalo vysokým návštěvám i v dalších dnech a předpoklady byly naplněny. Přesně po týdnu zkušebního provozu Večerník zajímalo, kolik lidí si inovovaný bazén vyzkoušelo a zda provozovatel zaregistroval nějaké problémy. Odpovědi nám poskytl jednatel Domovní správy, která je po místním Sokolu novým provozovatelem „koupáku“, Vladimír Průša.

S týdenním provozem panuje velká spokojenost. Přesto Průša přiznal, že k některým dílčím problémům došlo a přes zimní období bude zapotřebí, lidově řečeno, vychytat některé mouchy. „Kupodivu to musím zaklepat, ale zkušební provoz na vrahovickém koupališti se obešel bez vážnějších výkyvů. V těch samotných začátcích je potřeba podrobně zjistit, jak všechno funguje za plného provozu. Dařilo se to i při celkem vysokých návštěvách,“ prozradil Večerníku jednatel Domovní správy Prostějov s tím, že za uplynulých sedm dní se do Vrahovic přišlo vykoupat přesně 6 218 lidí. „Sama jsem si vodu zkoušela a je velmi příjemná. Mám opravdu radost, že se koupaliště otevřelo,“ usmívá se Alena Rašková, primátorka statutárního města Prostějov.
Hned první den v pátek 17. srpna zavítalo do areálu 841 návštěvníků, rekordní návštěva v počtu 1 134 osob dorazila předminulou neděli 19. srpna. „Během uplynulých sedmi dní jsme na koupališti ve Vrahovicích zjistili několik zásadních věcí, na kterých musíme po skončení letní sezóny zapracovat. Zatím je zde jen provizorně připojena elektrická energie, takže jsme museli mít v pohotovosti i náhradní agregát. Naštěstí jsme ho brzy odstavili, protože spotřeba sice byla na samotné hranici únosnosti, ale stačilo to a hlučný agregát jsme mohli vypnout. (úsměv) Zásadním problémem na tomto koupališti jsou brodítka, ve kterých jsou kluzká dna a děti i dospělí návštěvníci v nich padají. Dodavatel stavby nám sice tvrdí, že povrch dna v každém brodítku je certifikovaný a protiskluzový, my jsme jiného názoru. A budeme to přes zimu řešit. No a pak zde máme ještě třetí problém, což je vydávací okénko v bufetu. Tady zřejmě došlo k chybě v samotném projektu, protože je posazeno hodně nízko a obsluha i zákazníci se tak musejí zbytečně sklánět k vydávanému občerstvení. Tuto chybu rovněž přes zimu odstraníme stavební úpravou,“ sečetl Vladimír Průša „mouchy“ vrahovického koupaliště, na které provozovatel během týdenního zkušebního provozu přišel.
Vysoký zájem veřejnosti se zvládl i přes fakt, že areál byl projektovaný na „jen“ zhruba více než pět set návštěvníků. „Myslím si, že do sedmi set může koupaliště fungovat bez problémů a ověřili jsme si, že zvládnout se dá i větší nápor,“ uvedl šéf Domovní správy, jejíž pracovníci tak zaslouží absolutorium.
S návštěvností rekonstruovaného koupaliště ve Vrahovicích tedy panuje oprávněná spokojenost. Večerník zároveň zajímalo, zda v uvedených sedmi dnech bylo znát, že vrahovický „koupák“ stahuje návštěvníky prostějovskému aquaparku. „Mírně to znát bylo, ale v případě aquaparku nešlo o žádný přehnaný úbytek návštěvníků. Já si myslím, že obě koupaliště jsou tak odlišná, že každé z nich si už od příští sezóny získá své vlastní návštěvníky. Do Vrahovic budou chodit hlavně ti, kteří si budou chtít opravdu zaplavat ve velkém bazénu. A do Krasic zase zamíří rodiče s menšími dětmi. Jsem ale přesvědčen, že věrni aquaparku zase zůstanou ti, kteří mají rádi vodní atrakce včetně tobogánu. Ten totiž ve Vrahovicích není,“ zauvažoval logicky Vladimír Průša.
A co návštěvníky naopak čeká? Voda udržovaná na pětadvaceti stupních, vybudované nové záchody, převlékací kabinky, dětské hřiště a také hřiště na nohejbal i volejbal. Vstupné pro dospělého stojí osmdesát korun, pro důchodce a studenty je vstup za padesát. Od šestnácté hodiny je levnější.

37 graf

Total Comments

 • Familiada
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V KAVÁRNĚ COCTAIL CAFÉ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Konečně konstruktivní jednání.

Úterní zasedání Zastupitelstva statutárního města Prostějov trvalo tentokrát jediný den a bylo ukončeno těsně po osmnácté hodině. V jeho průběhu se sice několikrát zadrhlo, protože opoziční zastupitelé opět v některých případech porušili jednací řád, ale tentokrát bylo docela plynulé.

Fatální selhání řidiče.

Jako obecné ohrožení vyšetřují kriminalisté dopravní nehodu, při které v úterý odpoledne narazil u Litovle autobus plný dětí do odstaveného kamionu. V něm cestovali desetiletí fotbalisté 1.SK Prostějov. Výsledek? Tři těžce zranění dospělí a čtrnáct lehce zraněných malých fotbalistů.

Total Comments

Osobnost týdne

ANTONÍN PANENKA
24 panenka
Legendární český fotbalista a autor nezapomenutelného „dloubáku“ při penaltovém rozstřelu ve finále Mistrovství Evropy v Bělehradě v roce 1976 byl hlavní hvězdou letošního Hořava Cupu v Kostelci na Hané a Prostějově.

Total Comments

Číslo týdne

2,0

Neskutečné. Podíl nezaměstnaných v Prostějově dosáhl historického minima rovných dvou procent. A je otázkou času, kdy se počet lidí bez práce dostane v regionu ještě pod tuto magickou hranici.

Total Comments

Výrok týdne

„BYL BY TO SICE IDEÁLNÍ STAV, ALE TAKY POLITICKÁ SMRT!“

První náměstek primátora Jiří Pospíšil takto zareagoval na radu finančních odborníků, že by město mohlo zvýšit daň z nemovitostí i poplatky za odpad

Total Comments