Dobré ráno, dnes je sobota 17.11.2018
svátek slaví Mahulena,
zítra Romana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Tradiční Prostějovské Hanácké slavnosti vám svůj pestrý program nabídnou letos již pošestatřicáté. Také tentokrát se budete moci pokochat folklórními tanci, písněmi i oděvy nebo zajít do kostela Povýšení svatého Kříže či se projet historickým kočárem po městě. Představí se vám opět zcela jiné spolky a hudebníci.

Prostějovské Hanácké slavnosti s lidovým jarmarkem, celodenním kulturním programem a přehlídkou hanáckých souborů se budou konat pod záštitou hejtmana Olomouckého kraje Ladislava Oklešťka a primátorky Statutárního města Prostějova Aleny Raškové.
Program otevře v sobotu 15. září od 15:00 hodin na náměstí T. G. Masaryka folklorní soubor Pramínek Jihlava se svými písněmi a tanci z oblasti moravského Horácka. Po nich bude následovat koncert dámského tria Přelet M. S., na němž uslyšíte folkové melodie se swingovým a bluesovým nádechem. V 17:30 hodin vystoupí první dáma českého folku Pavlína Jíšová, o hodinu později bude zahájena oslava 500 let palírny U Zeleného stromu s ochutnávkou tradičních i speciálních destilátů.
V neděli 16. září si můžete v 7:30, 9:00 nebo 10:30 hodin zajít na hodovou mši svatou. Program na náměstí bude za každého počasí pokračovat od 8:00 hodin až do pozdějšího odpoledne. Vystoupí dechovka Bludověnka, dětské hanácké folklorní soubory, Jiří Helán s Moravskou cimbálovkou, Roman Horký a Kamelot, přičemž naprostý vrchol letošních hodů obstará v 18:00 hodin koncert Anety Langerové s kapelou. A aby toho nebylo málo, od 10:00 do 17:00 hodin pak budou na Pernštýnském náměstí probíhat projížďky historickým kočárem po městě. Vše samozřejmě doprovodí oblíbené kolotoče a moře stánků s nejrůznějším sortimentem.
„Vše je připraveno, nezbývá než jen věřit, že vyjde to správné počasí a celé centrum se zaplní spokojenými návštěvníky. Věřím, že stejně jako loňské ročníky bude i tento skvělý,“ nechala se slyšet Ivana Hemerková, náměstkyně prostějovské primátorky.
Vstup na program Prostějovských hanáckých slavností je pochopitelně zcela zdarma.

KDY: SOBOTA 15. ZÁŘÍ od 15:00 HODIN a NEDĚLE 16. ZÁŘÍ od 7:30 HODIN
KDE: NÁMĚSTÍ T. G. MASARYKA, KOSTEL POVÝŠENÍ SVATÉHO KŘÍŽE, PERNŠTÝNSKÉ NÁMĚSTÍ, PROSTĚJOV

37 hanacke slavnosti pozv

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments