Dobrý podvečer, dnes je středa 19.9.2018
svátek slaví Zita,
zítra Oleg
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Tradiční Prostějovské Hanácké slavnosti vám svůj pestrý program nabídnou letos již pošestatřicáté. Také tentokrát se budete moci pokochat folklórními tanci, písněmi i oděvy nebo zajít do kostela Povýšení svatého Kříže či se projet historickým kočárem po městě. Představí se vám opět zcela jiné spolky a hudebníci.

Prostějovské Hanácké slavnosti s lidovým jarmarkem, celodenním kulturním programem a přehlídkou hanáckých souborů se budou konat pod záštitou hejtmana Olomouckého kraje Ladislava Oklešťka a primátorky Statutárního města Prostějova Aleny Raškové.
Program otevře v sobotu 15. září od 15:00 hodin na náměstí T. G. Masaryka folklorní soubor Pramínek Jihlava se svými písněmi a tanci z oblasti moravského Horácka. Po nich bude následovat koncert dámského tria Přelet M. S., na němž uslyšíte folkové melodie se swingovým a bluesovým nádechem. V 17:30 hodin vystoupí první dáma českého folku Pavlína Jíšová, o hodinu později bude zahájena oslava 500 let palírny U Zeleného stromu s ochutnávkou tradičních i speciálních destilátů.
V neděli 16. září si můžete v 7:30, 9:00 nebo 10:30 hodin zajít na hodovou mši svatou. Program na náměstí bude za každého počasí pokračovat od 8:00 hodin až do pozdějšího odpoledne. Vystoupí dechovka Bludověnka, dětské hanácké folklorní soubory, Jiří Helán s Moravskou cimbálovkou, Roman Horký a Kamelot, přičemž naprostý vrchol letošních hodů obstará v 18:00 hodin koncert Anety Langerové s kapelou. A aby toho nebylo málo, od 10:00 do 17:00 hodin pak budou na Pernštýnském náměstí probíhat projížďky historickým kočárem po městě. Vše samozřejmě doprovodí oblíbené kolotoče a moře stánků s nejrůznějším sortimentem.
„Vše je připraveno, nezbývá než jen věřit, že vyjde to správné počasí a celé centrum se zaplní spokojenými návštěvníky. Věřím, že stejně jako loňské ročníky bude i tento skvělý,“ nechala se slyšet Ivana Hemerková, náměstkyně prostějovské primátorky.
Vstup na program Prostějovských hanáckých slavností je pochopitelně zcela zdarma.

KDY: SOBOTA 15. ZÁŘÍ od 15:00 HODIN a NEDĚLE 16. ZÁŘÍ od 7:30 HODIN
KDE: NÁMĚSTÍ T. G. MASARYKA, KOSTEL POVÝŠENÍ SVATÉHO KŘÍŽE, PERNŠTÝNSKÉ NÁMĚSTÍ, PROSTĚJOV

37 hanacke slavnosti pozv

Total Comments

  • Interforst
  • pvecko
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments