Příjemnou noc, dnes je pondělí 22.7.2019
svátek slaví Magdaléna,
zítra Libor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Tradiční Prostějovské Hanácké slavnosti vám svůj pestrý program nabídnou letos již pošestatřicáté. Také tentokrát se budete moci pokochat folklórními tanci, písněmi i oděvy nebo zajít do kostela Povýšení svatého Kříže či se projet historickým kočárem po městě. Představí se vám opět zcela jiné spolky a hudebníci.

Prostějovské Hanácké slavnosti s lidovým jarmarkem, celodenním kulturním programem a přehlídkou hanáckých souborů se budou konat pod záštitou hejtmana Olomouckého kraje Ladislava Oklešťka a primátorky Statutárního města Prostějova Aleny Raškové.
Program otevře v sobotu 15. září od 15:00 hodin na náměstí T. G. Masaryka folklorní soubor Pramínek Jihlava se svými písněmi a tanci z oblasti moravského Horácka. Po nich bude následovat koncert dámského tria Přelet M. S., na němž uslyšíte folkové melodie se swingovým a bluesovým nádechem. V 17:30 hodin vystoupí první dáma českého folku Pavlína Jíšová, o hodinu později bude zahájena oslava 500 let palírny U Zeleného stromu s ochutnávkou tradičních i speciálních destilátů.
V neděli 16. září si můžete v 7:30, 9:00 nebo 10:30 hodin zajít na hodovou mši svatou. Program na náměstí bude za každého počasí pokračovat od 8:00 hodin až do pozdějšího odpoledne. Vystoupí dechovka Bludověnka, dětské hanácké folklorní soubory, Jiří Helán s Moravskou cimbálovkou, Roman Horký a Kamelot, přičemž naprostý vrchol letošních hodů obstará v 18:00 hodin koncert Anety Langerové s kapelou. A aby toho nebylo málo, od 10:00 do 17:00 hodin pak budou na Pernštýnském náměstí probíhat projížďky historickým kočárem po městě. Vše samozřejmě doprovodí oblíbené kolotoče a moře stánků s nejrůznějším sortimentem.
„Vše je připraveno, nezbývá než jen věřit, že vyjde to správné počasí a celé centrum se zaplní spokojenými návštěvníky. Věřím, že stejně jako loňské ročníky bude i tento skvělý,“ nechala se slyšet Ivana Hemerková, náměstkyně prostějovské primátorky.
Vstup na program Prostějovských hanáckých slavností je pochopitelně zcela zdarma.

KDY: SOBOTA 15. ZÁŘÍ od 15:00 HODIN a NEDĚLE 16. ZÁŘÍ od 7:30 HODIN
KDE: NÁMĚSTÍ T. G. MASARYKA, KOSTEL POVÝŠENÍ SVATÉHO KŘÍŽE, PERNŠTÝNSKÉ NÁMĚSTÍ, PROSTĚJOV

37 hanacke slavnosti pozv

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bavily se tisícovky lidí.

Uplynulý víkend přinesl dvě naprosto velkolepé akce v prostějovského regionu. Keltská noc v plumlovském kempu Žralok i tradiční Josefkol v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem přilákaly tisíce lidí k návštěvám. Nejen organizátoři tak mohli být spokojeni, vyšlo dokonce i počasí.

Krást je tak jednoduché?

Policisté řeší aktuálně případ, nad kterým zůstává rozum stát. Zatím neznámý drzoun se vloupal do chaty u Mostkovic a vůbec mu nevadilo, že uvnitř spalo hned několik osob! Ty se bohužel neprobudily, takže zloděj si zcela nerušeně pobral věci za 30 tisíc korun, včetně inhalátoru pro astmatiky…

Total Comments

Osobnost týdne

MIRAI
29 mirai
Jednu z největších „pecek“ připravili organizátoři Prostějovského léta minulý čtvrtek, kdy večer na náměstí T. G. Masaryka vystoupila kapela Mirai. O tom, že mezi stovkami fanoušků byla nejvíce zastoupena nejmladší generace, snad není třeba hovořit...

Total Comments

Číslo týdne

4 486
Prostějované se během prvního pololetí tohoto roku výrazně pohoršili ve svém chování. Letos od ledna do konce června řešili strážníci městské policie celkem 4 486 přestupků, což je o 718 případů více než za stejné období roku 2018.

Total Comments

Výrok týdne

„Lidé se nestyděli plakat, také já jsem uronila slzu!

Náměstkyně primátora Milada Sokolová takto v exkluzivním rozhovoru pro Večerník komentovala atmosféru na náměstí při promítání filmu Bohemian Rhapsody.

Total Comments