Dobré dopoledne, dnes je čtvrtek 21.2.2019
svátek slaví Lenka,
zítra Petr
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Tradiční Prostějovské Hanácké slavnosti vám svůj pestrý program nabídnou letos již pošestatřicáté. Také tentokrát se budete moci pokochat folklórními tanci, písněmi i oděvy nebo zajít do kostela Povýšení svatého Kříže či se projet historickým kočárem po městě. Představí se vám opět zcela jiné spolky a hudebníci.

Prostějovské Hanácké slavnosti s lidovým jarmarkem, celodenním kulturním programem a přehlídkou hanáckých souborů se budou konat pod záštitou hejtmana Olomouckého kraje Ladislava Oklešťka a primátorky Statutárního města Prostějova Aleny Raškové.
Program otevře v sobotu 15. září od 15:00 hodin na náměstí T. G. Masaryka folklorní soubor Pramínek Jihlava se svými písněmi a tanci z oblasti moravského Horácka. Po nich bude následovat koncert dámského tria Přelet M. S., na němž uslyšíte folkové melodie se swingovým a bluesovým nádechem. V 17:30 hodin vystoupí první dáma českého folku Pavlína Jíšová, o hodinu později bude zahájena oslava 500 let palírny U Zeleného stromu s ochutnávkou tradičních i speciálních destilátů.
V neděli 16. září si můžete v 7:30, 9:00 nebo 10:30 hodin zajít na hodovou mši svatou. Program na náměstí bude za každého počasí pokračovat od 8:00 hodin až do pozdějšího odpoledne. Vystoupí dechovka Bludověnka, dětské hanácké folklorní soubory, Jiří Helán s Moravskou cimbálovkou, Roman Horký a Kamelot, přičemž naprostý vrchol letošních hodů obstará v 18:00 hodin koncert Anety Langerové s kapelou. A aby toho nebylo málo, od 10:00 do 17:00 hodin pak budou na Pernštýnském náměstí probíhat projížďky historickým kočárem po městě. Vše samozřejmě doprovodí oblíbené kolotoče a moře stánků s nejrůznějším sortimentem.
„Vše je připraveno, nezbývá než jen věřit, že vyjde to správné počasí a celé centrum se zaplní spokojenými návštěvníky. Věřím, že stejně jako loňské ročníky bude i tento skvělý,“ nechala se slyšet Ivana Hemerková, náměstkyně prostějovské primátorky.
Vstup na program Prostějovských hanáckých slavností je pochopitelně zcela zdarma.

KDY: SOBOTA 15. ZÁŘÍ od 15:00 HODIN a NEDĚLE 16. ZÁŘÍ od 7:30 HODIN
KDE: NÁMĚSTÍ T. G. MASARYKA, KOSTEL POVÝŠENÍ SVATÉHO KŘÍŽE, PERNŠTÝNSKÉ NÁMĚSTÍ, PROSTĚJOV

37 hanacke slavnosti pozv

Total Comments

  • Interforst
  • PV Recykling
  • MJM Krmiva
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments