Dobré dopoledne, dnes je úterý 23.4.2019
svátek slaví Vojtěch,
zítra Jiří
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
FOTOGALERIE: Tomu byste nevěřili! Na rozdíl od většiny skeptických vrstevníků vyhlížejí děti z Jednova a širokého okolí konec prázdnin s velkým očekáváním. Těší se totiž na tradiční Vítání školního roku v režii místních hasičů. Ti si pro ně na uplynulou sobotu připravili program natolik bohatý a pestrý, že se to skutečně jen tak někde nevidí. U toho prostě Večerník nemohl chybět.
Letošní ročník tradiční akce přinesl opět celou řadu osvědčených atrakcí stejně jako několik novinek. Děti mohly například sledovat dechberoucí akrobatické kousky, které ve svém vrtulníku Robinson R44 předváděl Marek Vašťák. S ním se pak mohly proletět po širokém okolí.
Mnohé však byly natolik zaujaty nabídkou velkého množství nejrůznějších stanovišť, že jim ani na jedno z toho nezbyl čas. Mimo jiné vyzkoušely dovednosti, které musí ovládat mladí hasiči, sledovaly hašení starého auta či pozorovaly, co se stane, když zkusí na hořící pánev nalít vodu.
Aby toho nebylo málo, měly také možnost si vystřelit z westernových i válečných zbraní, ovládat rychlé modely aut, naučit se zachránit život či se nechat překvapovat zábavnými vědeckými vynálezy a pokusy vytvořenými díky dlouhodobé spolupráci s Univerzitou Palackého v Olomouci. Přestože dorazilo celkem hodně dětí i rodičů, netvořily se delší fronty.
„Mně osobně se nejvíc líbilo vybarvování keramiky a hašení auta, o které se postarali hasiči z Protivanova,“ zhodnotil jedenáctiletý Oliver Kučera. Jeho kamarádka zase byla nadšena z jiného stánku. „Nechala jsem si tam nabarvit vlasy a vytvořit zbrusu nový účes, který se mi moc líbí,“ upřesnila Beáta Bittnerová.
Pořadatelům naštěstí dokonale vyšlo počasí, takže desítky nachystaných makrel našly jedlíky, kteří si na nich náramně pochutnali. Vítání školního roku v Jednově tak i letos potvrdilo pověst akce, kde si na své přijde opravdu každý a na kterou se do relativně malé obce vyplatí vyrazit i ze vzdálenějších míst.

Total Comments

  • FED Cup
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Prostějovské Velikonoce
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte projekt sdílených kol v Prostějově?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

V Metru vše v pořádku.

Kontrola provozu a hlavně hospodaření prostějovského kina Metro 70 dopadla na výbornou. Komise až na nějaké malé „prkotiny“, které nestály ani za řeč, neshledala žádné pochybení. Ředitelka Barbora Prágerová si tak mohla oddechnout a vedení magistrátu je rovněž spokojeno.

Chování hvězdy.

Týmu BK Olomoucko závěr nadstavbové části Kooperativy NBL nevyšel. Nejenže prohrál čtyři z posledních pěti zápasů, ale těsně před play off neunesl porážku v Opavě americký pivot Javonte Douglas, který při konflitku s jedním z hráčů domácích udeřil asistenta trenéra a po utkání nepodal soupeřům ruku...

Total Comments

Osobnost týdne

Leoš NOHA
15 noha
Zdravotník a sukničkář Adolf „Áďa“ Větvička z oblíbeného seriálu Okresní přebor se objevil v Prostějově! Známý herec vystoupil v rámci divadelní hry Macbeth - Too Much Blood. A byla to z jeho strany další jízda...

Total Comments

Číslo týdne

1711
Nezaměstnanost v celém Olomouckém kraji opět výrazně poklesla, tentokrát v součtu o osm procent! V Prostějově je aktuálně bez práce jen 1 711 osob, na druhé straně zdejší pobočka Úřadu práce ČR registruje pouze něco přes pět set volných míst. A pak si firmy nemají stěžovat, že není kde brát lidi...

Total Comments

Výrok týdne

„VYHROŽOVAL MI, ŽE KDYŽ S NÍM NEBUDU, TAK MĚ ZABIJE.“

Být chtěnou ženou, není pokaždé jednoduché. Takto si posteskla před Okresním soudem v Prostějově Renata G., bývalá družka Martina Biháriho, který nezvládl rozchod...

Total Comments