Dobré dopoledne, dnes je středa 19.9.2018
svátek slaví Zita,
zítra Oleg
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
FOTOGALERIE: Tomu byste nevěřili! Na rozdíl od většiny skeptických vrstevníků vyhlížejí děti z Jednova a širokého okolí konec prázdnin s velkým očekáváním. Těší se totiž na tradiční Vítání školního roku v režii místních hasičů. Ti si pro ně na uplynulou sobotu připravili program natolik bohatý a pestrý, že se to skutečně jen tak někde nevidí. U toho prostě Večerník nemohl chybět.
Letošní ročník tradiční akce přinesl opět celou řadu osvědčených atrakcí stejně jako několik novinek. Děti mohly například sledovat dechberoucí akrobatické kousky, které ve svém vrtulníku Robinson R44 předváděl Marek Vašťák. S ním se pak mohly proletět po širokém okolí.
Mnohé však byly natolik zaujaty nabídkou velkého množství nejrůznějších stanovišť, že jim ani na jedno z toho nezbyl čas. Mimo jiné vyzkoušely dovednosti, které musí ovládat mladí hasiči, sledovaly hašení starého auta či pozorovaly, co se stane, když zkusí na hořící pánev nalít vodu.
Aby toho nebylo málo, měly také možnost si vystřelit z westernových i válečných zbraní, ovládat rychlé modely aut, naučit se zachránit život či se nechat překvapovat zábavnými vědeckými vynálezy a pokusy vytvořenými díky dlouhodobé spolupráci s Univerzitou Palackého v Olomouci. Přestože dorazilo celkem hodně dětí i rodičů, netvořily se delší fronty.
„Mně osobně se nejvíc líbilo vybarvování keramiky a hašení auta, o které se postarali hasiči z Protivanova,“ zhodnotil jedenáctiletý Oliver Kučera. Jeho kamarádka zase byla nadšena z jiného stánku. „Nechala jsem si tam nabarvit vlasy a vytvořit zbrusu nový účes, který se mi moc líbí,“ upřesnila Beáta Bittnerová.
Pořadatelům naštěstí dokonale vyšlo počasí, takže desítky nachystaných makrel našly jedlíky, kteří si na nich náramně pochutnali. Vítání školního roku v Jednově tak i letos potvrdilo pověst akce, kde si na své přijde opravdu každý a na kterou se do relativně malé obce vyplatí vyrazit i ze vzdálenějších míst.

Total Comments

  • Interforst
  • pvecko
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments