Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 17.1.2019
svátek slaví Drahoslav,
zítra Vladislav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
FOTOGALERIE: Tomu byste nevěřili! Na rozdíl od většiny skeptických vrstevníků vyhlížejí děti z Jednova a širokého okolí konec prázdnin s velkým očekáváním. Těší se totiž na tradiční Vítání školního roku v režii místních hasičů. Ti si pro ně na uplynulou sobotu připravili program natolik bohatý a pestrý, že se to skutečně jen tak někde nevidí. U toho prostě Večerník nemohl chybět.
Letošní ročník tradiční akce přinesl opět celou řadu osvědčených atrakcí stejně jako několik novinek. Děti mohly například sledovat dechberoucí akrobatické kousky, které ve svém vrtulníku Robinson R44 předváděl Marek Vašťák. S ním se pak mohly proletět po širokém okolí.
Mnohé však byly natolik zaujaty nabídkou velkého množství nejrůznějších stanovišť, že jim ani na jedno z toho nezbyl čas. Mimo jiné vyzkoušely dovednosti, které musí ovládat mladí hasiči, sledovaly hašení starého auta či pozorovaly, co se stane, když zkusí na hořící pánev nalít vodu.
Aby toho nebylo málo, měly také možnost si vystřelit z westernových i válečných zbraní, ovládat rychlé modely aut, naučit se zachránit život či se nechat překvapovat zábavnými vědeckými vynálezy a pokusy vytvořenými díky dlouhodobé spolupráci s Univerzitou Palackého v Olomouci. Přestože dorazilo celkem hodně dětí i rodičů, netvořily se delší fronty.
„Mně osobně se nejvíc líbilo vybarvování keramiky a hašení auta, o které se postarali hasiči z Protivanova,“ zhodnotil jedenáctiletý Oliver Kučera. Jeho kamarádka zase byla nadšena z jiného stánku. „Nechala jsem si tam nabarvit vlasy a vytvořit zbrusu nový účes, který se mi moc líbí,“ upřesnila Beáta Bittnerová.
Pořadatelům naštěstí dokonale vyšlo počasí, takže desítky nachystaných makrel našly jedlíky, kteří si na nich náramně pochutnali. Vítání školního roku v Jednově tak i letos potvrdilo pověst akce, kde si na své přijde opravdu každý a na kterou se do relativně malé obce vyplatí vyrazit i ze vzdálenějších míst.

Total Comments

  • Pojd hrat hokej
  • Gatta
  • dsp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ VE STYLOVÉ RESTAURACI TUNING BAR?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Otevřená srdce Prostějovanů.

Sobotní charitativní ples s názvem Pomáháme tancem znovu po roce dokázal, že Prostějované mají stále hodně otevřená srdce a dokáží pomoci lidem v nouzi. Organizátoři akce, jež si vzpomněla i na 100. výročí Československa, opět vybrali desítky tisíc korun, které poputují potřebným.

V drogách jela i úřednice.

Mezi sedmi obviněnými po historicky největší policejní razii na protidrogové scéně během prosince loňského roku v Prostějově je také úřednice magistrátu! Jakmile se zjistilo, že dáma z odboru IT byla členkou drogového gangu, vedení radnice ji okamžitě propustilo ze svých služeb..

Total Comments

Osobnost týdne

LEONA MACHÁLKOVÁ

 
02 ples46Hlavní hvězdou tradičního Městského plesu, který se konal uplynulý pátek, byla tato stále půvabná rodačka z nedalekého Přerova. Svým zpěvem potěšila stovky návštěvníků uvedené zahajovací akce celé plesové sezóny v Prostějově.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 17 300 000

Už zítra při mimořádném jednání chtějí prostějovští zastupitelé v první fázi schválit a rozdělit přes sedmnáct milionů korun v rámci dotací sportovním klubům ve městě. Nejvíce, tedy pět milionů korun, obdrží prvoligoví hokejoví Jestřábi.

Total Comments

Výrok týdne

„NAPSALI JSME SI ASI TŘICET ZPRÁV, VŠECHNY JSME ALE SMAZALI! KAŽDÝ JSME TOTIŽ TEHDY MĚLI JEŠTĚ JINÝ VZTAH!“


Současná přítelkyně Radima Žondry Žaneta Zelená se u soudu hodně snažila pro muže obviněného z přepadení tenistky Petry Kvitové poskytnout potřebné alibi

Total Comments