Dobrý večer, dnes je úterý 13.11.2018
svátek slaví Tibor,
zítra Sáva
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
FOTOGALERIE: Tomu byste nevěřili! Na rozdíl od většiny skeptických vrstevníků vyhlížejí děti z Jednova a širokého okolí konec prázdnin s velkým očekáváním. Těší se totiž na tradiční Vítání školního roku v režii místních hasičů. Ti si pro ně na uplynulou sobotu připravili program natolik bohatý a pestrý, že se to skutečně jen tak někde nevidí. U toho prostě Večerník nemohl chybět.
Letošní ročník tradiční akce přinesl opět celou řadu osvědčených atrakcí stejně jako několik novinek. Děti mohly například sledovat dechberoucí akrobatické kousky, které ve svém vrtulníku Robinson R44 předváděl Marek Vašťák. S ním se pak mohly proletět po širokém okolí.
Mnohé však byly natolik zaujaty nabídkou velkého množství nejrůznějších stanovišť, že jim ani na jedno z toho nezbyl čas. Mimo jiné vyzkoušely dovednosti, které musí ovládat mladí hasiči, sledovaly hašení starého auta či pozorovaly, co se stane, když zkusí na hořící pánev nalít vodu.
Aby toho nebylo málo, měly také možnost si vystřelit z westernových i válečných zbraní, ovládat rychlé modely aut, naučit se zachránit život či se nechat překvapovat zábavnými vědeckými vynálezy a pokusy vytvořenými díky dlouhodobé spolupráci s Univerzitou Palackého v Olomouci. Přestože dorazilo celkem hodně dětí i rodičů, netvořily se delší fronty.
„Mně osobně se nejvíc líbilo vybarvování keramiky a hašení auta, o které se postarali hasiči z Protivanova,“ zhodnotil jedenáctiletý Oliver Kučera. Jeho kamarádka zase byla nadšena z jiného stánku. „Nechala jsem si tam nabarvit vlasy a vytvořit zbrusu nový účes, který se mi moc líbí,“ upřesnila Beáta Bittnerová.
Pořadatelům naštěstí dokonale vyšlo počasí, takže desítky nachystaných makrel našly jedlíky, kteří si na nich náramně pochutnali. Vítání školního roku v Jednově tak i letos potvrdilo pověst akce, kde si na své přijde opravdu každý a na kterou se do relativně malé obce vyplatí vyrazit i ze vzdálenějších míst.

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • interforst
  • pv_zima
  • toray
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments