Dobré ráno, dnes je neděle 20.1.2019
svátek slaví Ilona,
zítra Běla
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Zámek v Čechách pod Kosířem hostí jednu zajímavější akci za druhou. Tento týden nás čekají hned dvě v jediný den. V sobotu 15. září budete mít nejprve možnost navštívit výstavu Hanácká ambasáda, na níž poznáte pravé hanácké řemeslo. V podvečerních hodinách se pak přenesete společně s divadelníky z Němčic nad Hanou do Hotelu mezi dvěma světy. O zábavu i kulturu tak bude dobře postaráno.

V sobotu 15. září od 16:00 hodin vás v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem přivítají na slavnostním zahájení výstavy tvorby hanáckých řemeslníků nazvané Hanácká ambasáda. Kromě prohlídky jejich výtvorů budete moci i kutit něco v dílně a řemesla si vyzkoušet. A co dalšího se bude na akci dít? „Můžete se těšit na hanáckou ódu, slosovatelnou anketu o ceny či dražbu kompletní edice hanácké měny Hangroš. Mezi 18:00 a 19:00 hodinou si pak budeme zpívat pro radost,“ vyjmenoval kastelán zámku Martin Váňa.
V tentýž den v podvečerních hodinách vás pobaví divadelní spolek Za dveřmi z Náměště na Hané. Od 20:00 hodin v zámecké oranžerii představí mysteriózní komedii Érica-Emmanuela Schmitta Hotel mezi dvěma světy. „Laskavá komedie o nesmrtelných věcech ‚mezi nebem a zemí‘ současného francouzského dramatika nás zavede do tajemného hotelu, kde na svoji další cestu, ať již mezi živé, či zesnulé, čeká několik postav: uklízečka, prezident, sportovní reportér, nemocná dívka a mág. Všichni jsou v tomto ‚hotelu‘ ve stejném postavení a na stejné startovní čáře. Spolu s nimi brzy zjistíte, že člověk nachází svou lásku nebo začíná opravdově žít, až když už je téměř pozdě. Podaří se jim – a vlastně i nám – vrátit zpátky na zem a pokračovat v novém poznání?“ zní popis hry. Vstupné na představení činí 50 korun. A měli byste vědět, že není vhodné pro děti.

Total Comments

  • Pojd hrat hokej
  • Gatta
  • dsp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ VE STYLOVÉ RESTAURACI TUNING BAR?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Otevřená srdce Prostějovanů.

Sobotní charitativní ples s názvem Pomáháme tancem znovu po roce dokázal, že Prostějované mají stále hodně otevřená srdce a dokáží pomoci lidem v nouzi. Organizátoři akce, jež si vzpomněla i na 100. výročí Československa, opět vybrali desítky tisíc korun, které poputují potřebným.

V drogách jela i úřednice.

Mezi sedmi obviněnými po historicky největší policejní razii na protidrogové scéně během prosince loňského roku v Prostějově je také úřednice magistrátu! Jakmile se zjistilo, že dáma z odboru IT byla členkou drogového gangu, vedení radnice ji okamžitě propustilo ze svých služeb..

Total Comments

Osobnost týdne

LEONA MACHÁLKOVÁ

 
02 ples46Hlavní hvězdou tradičního Městského plesu, který se konal uplynulý pátek, byla tato stále půvabná rodačka z nedalekého Přerova. Svým zpěvem potěšila stovky návštěvníků uvedené zahajovací akce celé plesové sezóny v Prostějově.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 17 300 000

Už zítra při mimořádném jednání chtějí prostějovští zastupitelé v první fázi schválit a rozdělit přes sedmnáct milionů korun v rámci dotací sportovním klubům ve městě. Nejvíce, tedy pět milionů korun, obdrží prvoligoví hokejoví Jestřábi.

Total Comments

Výrok týdne

„NAPSALI JSME SI ASI TŘICET ZPRÁV, VŠECHNY JSME ALE SMAZALI! KAŽDÝ JSME TOTIŽ TEHDY MĚLI JEŠTĚ JINÝ VZTAH!“


Současná přítelkyně Radima Žondry Žaneta Zelená se u soudu hodně snažila pro muže obviněného z přepadení tenistky Petry Kvitové poskytnout potřebné alibi

Total Comments