Dobré ráno, dnes je neděle 23.9.2018
svátek slaví Berta,
zítra Jaromír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Zámek v Čechách pod Kosířem hostí jednu zajímavější akci za druhou. Tento týden nás čekají hned dvě v jediný den. V sobotu 15. září budete mít nejprve možnost navštívit výstavu Hanácká ambasáda, na níž poznáte pravé hanácké řemeslo. V podvečerních hodinách se pak přenesete společně s divadelníky z Němčic nad Hanou do Hotelu mezi dvěma světy. O zábavu i kulturu tak bude dobře postaráno.

V sobotu 15. září od 16:00 hodin vás v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem přivítají na slavnostním zahájení výstavy tvorby hanáckých řemeslníků nazvané Hanácká ambasáda. Kromě prohlídky jejich výtvorů budete moci i kutit něco v dílně a řemesla si vyzkoušet. A co dalšího se bude na akci dít? „Můžete se těšit na hanáckou ódu, slosovatelnou anketu o ceny či dražbu kompletní edice hanácké měny Hangroš. Mezi 18:00 a 19:00 hodinou si pak budeme zpívat pro radost,“ vyjmenoval kastelán zámku Martin Váňa.
V tentýž den v podvečerních hodinách vás pobaví divadelní spolek Za dveřmi z Náměště na Hané. Od 20:00 hodin v zámecké oranžerii představí mysteriózní komedii Érica-Emmanuela Schmitta Hotel mezi dvěma světy. „Laskavá komedie o nesmrtelných věcech ‚mezi nebem a zemí‘ současného francouzského dramatika nás zavede do tajemného hotelu, kde na svoji další cestu, ať již mezi živé, či zesnulé, čeká několik postav: uklízečka, prezident, sportovní reportér, nemocná dívka a mág. Všichni jsou v tomto ‚hotelu‘ ve stejném postavení a na stejné startovní čáře. Spolu s nimi brzy zjistíte, že člověk nachází svou lásku nebo začíná opravdově žít, až když už je téměř pozdě. Podaří se jim – a vlastně i nám – vrátit zpátky na zem a pokračovat v novém poznání?“ zní popis hry. Vstupné na představení činí 50 korun. A měli byste vědět, že není vhodné pro děti.

Total Comments

 • Restaurant Day
 • zlechov
 • supersektor
 • kostelec n h
 • Interforst
 • ČSSD - Božena Sekaninová
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments