Dobré ráno, dnes je úterý 13.11.2018
svátek slaví Tibor,
zítra Sáva
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Zámek v Čechách pod Kosířem hostí jednu zajímavější akci za druhou. Tento týden nás čekají hned dvě v jediný den. V sobotu 15. září budete mít nejprve možnost navštívit výstavu Hanácká ambasáda, na níž poznáte pravé hanácké řemeslo. V podvečerních hodinách se pak přenesete společně s divadelníky z Němčic nad Hanou do Hotelu mezi dvěma světy. O zábavu i kulturu tak bude dobře postaráno.

V sobotu 15. září od 16:00 hodin vás v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem přivítají na slavnostním zahájení výstavy tvorby hanáckých řemeslníků nazvané Hanácká ambasáda. Kromě prohlídky jejich výtvorů budete moci i kutit něco v dílně a řemesla si vyzkoušet. A co dalšího se bude na akci dít? „Můžete se těšit na hanáckou ódu, slosovatelnou anketu o ceny či dražbu kompletní edice hanácké měny Hangroš. Mezi 18:00 a 19:00 hodinou si pak budeme zpívat pro radost,“ vyjmenoval kastelán zámku Martin Váňa.
V tentýž den v podvečerních hodinách vás pobaví divadelní spolek Za dveřmi z Náměště na Hané. Od 20:00 hodin v zámecké oranžerii představí mysteriózní komedii Érica-Emmanuela Schmitta Hotel mezi dvěma světy. „Laskavá komedie o nesmrtelných věcech ‚mezi nebem a zemí‘ současného francouzského dramatika nás zavede do tajemného hotelu, kde na svoji další cestu, ať již mezi živé, či zesnulé, čeká několik postav: uklízečka, prezident, sportovní reportér, nemocná dívka a mág. Všichni jsou v tomto ‚hotelu‘ ve stejném postavení a na stejné startovní čáře. Spolu s nimi brzy zjistíte, že člověk nachází svou lásku nebo začíná opravdově žít, až když už je téměř pozdě. Podaří se jim – a vlastně i nám – vrátit zpátky na zem a pokračovat v novém poznání?“ zní popis hry. Vstupné na představení činí 50 korun. A měli byste vědět, že není vhodné pro děti.

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • interforst
  • pv_zima
  • toray
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments