Dobré dopoledne, dnes je pondělí 20.5.2019
svátek slaví Zbyšek,
zítra Monika
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Dýňová stezka odvahy a zručnosti zdobila prostějovské Smetanové sady letos již potřetí. I tentokrát lemovala cesty více než stovka dýní vyřezaných v místních školkách. A děti si opět užily spoustu legrace při plnění strašidelných disciplín. Jediné, co trochu kazilo atmosféru jinak skvělé akce, byly dlouhé fronty, které však svědčily o vzrůstajícím zájmu o tuto akci. A to je vždy pozitivní signál. Večerník, jakožto mediální partner akce, sledoval vše z bezprostřední blízkosti.

V pátek 5. října dopoledne posbírali organizátoři Dýňové stezky v mateřských školách a Rodinném centru Lodička vyřezané dýně, aby se před osmnáctou hodinou začaly ve Smetanových sadech scházet davy lidí. „Stejně jako v předešlých letech ozdobí stezku sto deset dýní. Všechny, které si mateřské školky, jež dýně vyřezávaly, neodnesou po ukončení stezky domů, si budou moci vzít účastníci, aby krášlily třeba vchody jejich vlastních domů,“ prozradila těsně před akcí Milada Sokolová, předsedkyně pořádajícího Okrašlovacího spolku města Prostějov.
Obliba dýňového pochodu, který se konal opět pod záštitou Zdravého města Prostějov, nepochybně stoupá, což potvrdil i třetí ročník. „Opět se jedná o velkou akci, přišla spousta návštěvníků. Očividně si tedy našla svou oblíbenost mezi lidmi, jinak by se nekonal již její třetí ročník,“ usmívala se Sokolová.
Atmosféra byla po celý večer dechberoucí až strašidelná. Po celé stezce byly pro děti připraveny soutěže, mohly si vyzkoušet například procházení slalomu s dýní v ruce, házení okrasných dýní do duchařského koše, či hledání pavouka ve strašidelných sklenicích. „Na Dýňovou stezku jsme zašli poprvé. Velice se nám líbí, a hlavně děti to tady baví. Kvůli dlouhým frontám jsme však zatím neplnili žádnou disciplínu, a raději se tu jen procházíme a díváme na dýně. Včera jsme navíc jednu vyřezávali a přinesli ji sem, tak jsme ji hledali, a konečně i našli,“ usmála se návštěvnice Tereza se dvěma ratolestmi za zády. „Bylo to krásně připravené, já a děti jsme velmi spokojeni. A navíc si domů neseme jednu z dýní,“ přidala paní Iveta.
Potěšena byla nakonec i předsedkyně pořádajícího spolku. „Chtěla bych touto cestou poděkovat všem, dětem, paním učitelkám i dobrovolníkům, kteří se na akci podíleli. A že jich bylo,“ vzkázala Milada Sokolová s tím, že do akce se zapojily mateřské školy z ulic Partyzánská, Aloise Krále, Hanačka a Květná, Jana Železného, Husovo náměstí, Žešov, Libušinka, Dvořákova, Šárka, Stanislava Manharda a Rodinné centrum Lodička.

Total Comments

  • Noc Kostelů
  • Muzejní noc
  • Lázně Skalka
  • Hořava
  • Semo Smržice
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Prostějov nejlepší v ČR!

Po absolutním vítězství v prestižní anketě v rámci Olomouckého kraje se statutární město Prostějov ocitlo i na samém vrcholu hodnocení Měst pro byznys také v celé České republice. Prostějov se tak stal nejlepším městem v celém tuzemsku, které dokáže vytvořit ty správné podmínky pro firmy, podnikatele a živnostníky.

K výbuchu nic nového.

Minulé pondělí uspořádalo vedení Policie ČR - územního odboru Prostějov tiskovou konferenci, na které kromě jiných kauz informovalo také o pokračujícím prověřování okolností tragického výbuchu domu v Mostkovicích. Nic nového jsme se ale nedozvěděli, případ stále není uzavřen...

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMÍR ČÍŽEK
19 cizek
Řidič kamionu obdržel minulé pondělí ocenění z rukou šéfa prostějovské policie i zástupce organizace BESIP za to, že 5. března zablokoval svým nákladním vozidlem provoz na dálnici D46 u Prostějova a zabránil tak fatálním následkům, které mohl způsobit řidič jedoucí v protisměru.

Total Comments

Číslo týdne

23

Už po třiadvacáté v řadě měli Prostějované možnost na náměstí T. G. Masaryka sledovat nádherné skvosty historických vozidel. Nedělní přehlídku i následnou tradiční projížďku napříč městem sledovaly stovky spokojených návštěvníků.

Total Comments

Výrok týdne

„POSEČKEJTE MI PROSÍM, JÁ SE TOTIŽ V SOBOTU VDÁVÁM!“

Večerník požádal ředitelku Barboru Prágerovou o odpovědi na otázky k tématu fungování kina Metro 70,
obdrželi jsme však velice roztomilou omluvu.

Total Comments