Příjemnou noc, dnes je úterý 11.12.2018
svátek slaví Dana,
zítra Simona
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Dýňová stezka odvahy a zručnosti zdobila prostějovské Smetanové sady letos již potřetí. I tentokrát lemovala cesty více než stovka dýní vyřezaných v místních školkách. A děti si opět užily spoustu legrace při plnění strašidelných disciplín. Jediné, co trochu kazilo atmosféru jinak skvělé akce, byly dlouhé fronty, které však svědčily o vzrůstajícím zájmu o tuto akci. A to je vždy pozitivní signál. Večerník, jakožto mediální partner akce, sledoval vše z bezprostřední blízkosti.

V pátek 5. října dopoledne posbírali organizátoři Dýňové stezky v mateřských školách a Rodinném centru Lodička vyřezané dýně, aby se před osmnáctou hodinou začaly ve Smetanových sadech scházet davy lidí. „Stejně jako v předešlých letech ozdobí stezku sto deset dýní. Všechny, které si mateřské školky, jež dýně vyřezávaly, neodnesou po ukončení stezky domů, si budou moci vzít účastníci, aby krášlily třeba vchody jejich vlastních domů,“ prozradila těsně před akcí Milada Sokolová, předsedkyně pořádajícího Okrašlovacího spolku města Prostějov.
Obliba dýňového pochodu, který se konal opět pod záštitou Zdravého města Prostějov, nepochybně stoupá, což potvrdil i třetí ročník. „Opět se jedná o velkou akci, přišla spousta návštěvníků. Očividně si tedy našla svou oblíbenost mezi lidmi, jinak by se nekonal již její třetí ročník,“ usmívala se Sokolová.
Atmosféra byla po celý večer dechberoucí až strašidelná. Po celé stezce byly pro děti připraveny soutěže, mohly si vyzkoušet například procházení slalomu s dýní v ruce, házení okrasných dýní do duchařského koše, či hledání pavouka ve strašidelných sklenicích. „Na Dýňovou stezku jsme zašli poprvé. Velice se nám líbí, a hlavně děti to tady baví. Kvůli dlouhým frontám jsme však zatím neplnili žádnou disciplínu, a raději se tu jen procházíme a díváme na dýně. Včera jsme navíc jednu vyřezávali a přinesli ji sem, tak jsme ji hledali, a konečně i našli,“ usmála se návštěvnice Tereza se dvěma ratolestmi za zády. „Bylo to krásně připravené, já a děti jsme velmi spokojeni. A navíc si domů neseme jednu z dýní,“ přidala paní Iveta.
Potěšena byla nakonec i předsedkyně pořádajícího spolku. „Chtěla bych touto cestou poděkovat všem, dětem, paním učitelkám i dobrovolníkům, kteří se na akci podíleli. A že jich bylo,“ vzkázala Milada Sokolová s tím, že do akce se zapojily mateřské školy z ulic Partyzánská, Aloise Krále, Hanačka a Květná, Jana Železného, Husovo náměstí, Žešov, Libušinka, Dvořákova, Šárka, Stanislava Manharda a Rodinné centrum Lodička.

Total Comments

  • Repoint
  • Sporcl
  • mubea
  • jaro
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Blíží se vánoční svátky, na co se nejvíce těšíte?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

A jde to i bez hádek!

Ano, potěšil nás a zároveň také velice překvapil hladký průběh úterního jednání prostějovských zastupitelů. Nejdůležitější dokument města, rozpočet na rok 2019, byl schválen celkem rychle, navíc bez zbytečných průtahů v podobě slovních přestřelek s opozičními zastupiteli. Tak to má být.

Máme nejdražší vodu!.

Během posledních dvou let se cena vodného a stočného na Prostějovsku nezvyšovala a tak jsme možná mnozí nabyli dojmu, že to tak i zůstane. Moravská vodárenská ovšem pro rok 2019 sáhla k výraznému zdražení, po kterém budeme mít nejdražší vodu na Moravě.  

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMÍR WALDA NERUŠIL
V němčickém kině OKO vystoupil uplynulou sobotu Waldemar Matuška. Ne, legendární zpěvák nevstal z mrtvých, ale parádně ho zastoupil jeho „dvojník“. Vánoční koncert v podání Vladimíra Waldy Nerušila se skutečně povedl.

49 walda13

Total Comments

Číslo týdne

5
O tolik korun budou mít PROSTĚJOVSKÝ Večerník levnější ti předplatitelé, kteří si pořídí ještě do konce roku abonenství nejčtenějšího regionálního periodika na rok 2019. Kvůli zdražení papíru totiž cena na stánku vystoupá od 1. ledna na rovnou dvacetikorunu.

Total Comments

Výrok týdne

„NA OPAKOVÁNÍ VOLEB JSEM BYLA PŘIPRAVENA...“

Nově zvolená senátorka za Prostějovsko Jitka Chalánková poskytla Večerníku první rozhovor ve své nové funkci.

Total Comments