Příjemnou noc, dnes je sobota 16.2.2019
svátek slaví Ljuba,
zítra Miloslava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Dýňová stezka odvahy a zručnosti zdobila prostějovské Smetanové sady letos již potřetí. I tentokrát lemovala cesty více než stovka dýní vyřezaných v místních školkách. A děti si opět užily spoustu legrace při plnění strašidelných disciplín. Jediné, co trochu kazilo atmosféru jinak skvělé akce, byly dlouhé fronty, které však svědčily o vzrůstajícím zájmu o tuto akci. A to je vždy pozitivní signál. Večerník, jakožto mediální partner akce, sledoval vše z bezprostřední blízkosti.

V pátek 5. října dopoledne posbírali organizátoři Dýňové stezky v mateřských školách a Rodinném centru Lodička vyřezané dýně, aby se před osmnáctou hodinou začaly ve Smetanových sadech scházet davy lidí. „Stejně jako v předešlých letech ozdobí stezku sto deset dýní. Všechny, které si mateřské školky, jež dýně vyřezávaly, neodnesou po ukončení stezky domů, si budou moci vzít účastníci, aby krášlily třeba vchody jejich vlastních domů,“ prozradila těsně před akcí Milada Sokolová, předsedkyně pořádajícího Okrašlovacího spolku města Prostějov.
Obliba dýňového pochodu, který se konal opět pod záštitou Zdravého města Prostějov, nepochybně stoupá, což potvrdil i třetí ročník. „Opět se jedná o velkou akci, přišla spousta návštěvníků. Očividně si tedy našla svou oblíbenost mezi lidmi, jinak by se nekonal již její třetí ročník,“ usmívala se Sokolová.
Atmosféra byla po celý večer dechberoucí až strašidelná. Po celé stezce byly pro děti připraveny soutěže, mohly si vyzkoušet například procházení slalomu s dýní v ruce, házení okrasných dýní do duchařského koše, či hledání pavouka ve strašidelných sklenicích. „Na Dýňovou stezku jsme zašli poprvé. Velice se nám líbí, a hlavně děti to tady baví. Kvůli dlouhým frontám jsme však zatím neplnili žádnou disciplínu, a raději se tu jen procházíme a díváme na dýně. Včera jsme navíc jednu vyřezávali a přinesli ji sem, tak jsme ji hledali, a konečně i našli,“ usmála se návštěvnice Tereza se dvěma ratolestmi za zády. „Bylo to krásně připravené, já a děti jsme velmi spokojeni. A navíc si domů neseme jednu z dýní,“ přidala paní Iveta.
Potěšena byla nakonec i předsedkyně pořádajícího spolku. „Chtěla bych touto cestou poděkovat všem, dětem, paním učitelkám i dobrovolníkům, kteří se na akci podíleli. A že jich bylo,“ vzkázala Milada Sokolová s tím, že do akce se zapojily mateřské školy z ulic Partyzánská, Aloise Krále, Hanačka a Květná, Jana Železného, Husovo náměstí, Žešov, Libušinka, Dvořákova, Šárka, Stanislava Manharda a Rodinné centrum Lodička.

Total Comments

  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII LA PUTICA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Parádní odplata.

Tak to se povedlo dokonale. Tým nejvyšší basketbalové soutěže BK Olomoucko, který sídlí v Prostějově, naložil při vstupu do nadstavbové části A1 svitavským Turům stovku a dal tak zapomenout na prohru z předešlé středy. O uplynulém víkendu pak basketbalisté statečně bojovali o úspěch v rámci Final Four Českého poháru.


Pětadvacet evakuovaných.

Trestuhodná chyba seniorky zapříčinila požár bytu ve druhém patře sedmiposchoďového paneláku v Moravské ulici v Prostějově. Jeho majitelka totiž v panice hodila hořící adventní věnec do vany a posléze vzplálo celé bytové jádro. Hasiči s policisty pak evakuovaly pětadvacet osob ze sousedství.

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

PAVEL LIŠKA
06 liskaJeviště Společenského domu v Prostějově patřilo uplynulý pátek Vandrákům. Přesněji řečeno triu motorkářů, kteří procestovali několik měsíců po střední Americe. Herci Pavel Liška, Jen Révai a kameraman Hynek Bernard o tom přišli vyprávět Prostějovanům.

Total Comments

Číslo týdne

 99
Do Prostějova se po dvou týdnech „čistoty“ opět vrátil smog! Měřící stanice ve Studentské ulici naměřila 99 mikrogramů prachových částic na metr krychlový vzduchu. Je to o devětačtyřicet mikgrogramů více než je denní limit.

Total Comments

Výrok týdne

„VŠUDE BYLO PLNO KRVE A JÁ JSEM PIŠTĚLA!“

Druhá nejlepší hráčka světa
Petra Kvitová takto u Krajského
soudu v Brně popsala otřesné
okamžiky svého přepadení
z 20. prosince roku 2016

Total Comments