Dobré ráno, dnes je středa 17.10.2018
svátek slaví Hedvika,
zítra Lukáš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Dýňová stezka odvahy a zručnosti zdobila prostějovské Smetanové sady letos již potřetí. I tentokrát lemovala cesty více než stovka dýní vyřezaných v místních školkách. A děti si opět užily spoustu legrace při plnění strašidelných disciplín. Jediné, co trochu kazilo atmosféru jinak skvělé akce, byly dlouhé fronty, které však svědčily o vzrůstajícím zájmu o tuto akci. A to je vždy pozitivní signál. Večerník, jakožto mediální partner akce, sledoval vše z bezprostřední blízkosti.

V pátek 5. října dopoledne posbírali organizátoři Dýňové stezky v mateřských školách a Rodinném centru Lodička vyřezané dýně, aby se před osmnáctou hodinou začaly ve Smetanových sadech scházet davy lidí. „Stejně jako v předešlých letech ozdobí stezku sto deset dýní. Všechny, které si mateřské školky, jež dýně vyřezávaly, neodnesou po ukončení stezky domů, si budou moci vzít účastníci, aby krášlily třeba vchody jejich vlastních domů,“ prozradila těsně před akcí Milada Sokolová, předsedkyně pořádajícího Okrašlovacího spolku města Prostějov.
Obliba dýňového pochodu, který se konal opět pod záštitou Zdravého města Prostějov, nepochybně stoupá, což potvrdil i třetí ročník. „Opět se jedná o velkou akci, přišla spousta návštěvníků. Očividně si tedy našla svou oblíbenost mezi lidmi, jinak by se nekonal již její třetí ročník,“ usmívala se Sokolová.
Atmosféra byla po celý večer dechberoucí až strašidelná. Po celé stezce byly pro děti připraveny soutěže, mohly si vyzkoušet například procházení slalomu s dýní v ruce, házení okrasných dýní do duchařského koše, či hledání pavouka ve strašidelných sklenicích. „Na Dýňovou stezku jsme zašli poprvé. Velice se nám líbí, a hlavně děti to tady baví. Kvůli dlouhým frontám jsme však zatím neplnili žádnou disciplínu, a raději se tu jen procházíme a díváme na dýně. Včera jsme navíc jednu vyřezávali a přinesli ji sem, tak jsme ji hledali, a konečně i našli,“ usmála se návštěvnice Tereza se dvěma ratolestmi za zády. „Bylo to krásně připravené, já a děti jsme velmi spokojeni. A navíc si domů neseme jednu z dýní,“ přidala paní Iveta.
Potěšena byla nakonec i předsedkyně pořádajícího spolku. „Chtěla bych touto cestou poděkovat všem, dětem, paním učitelkám i dobrovolníkům, kteří se na akci podíleli. A že jich bylo,“ vzkázala Milada Sokolová s tím, že do akce se zapojily mateřské školy z ulic Partyzánská, Aloise Krále, Hanačka a Květná, Jana Železného, Husovo náměstí, Žešov, Libušinka, Dvořákova, Šárka, Stanislava Manharda a Rodinné centrum Lodička.

Total Comments

  • adp_sanco
  • Interforst
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s novou vládou prostějovské radnice?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Babí léto v plné kráse.

Po celý uplynulý týden panovalo v  prostějovském regionu příznivé počasí, které svádělo k podzimním procházkám. Leckde dokonce padaly i rekordní teploty, když se rtuť teploměru vyšplhala až k 23 stupňům. Nechme se překvapit, jak dlouho prosluněné nebe vydrží.

Vůně punče se prodražila.

Je to zřejmě to nejlepší pro každého návštěvníka, tak proč tomu nedat za ucho? Prostějovští radní schválili navýšení poplatku pro prodejce alkoholu během vánočního jarmarku, tudíž letos stánkaři prodávající punč a další alkoholové dobroty zaplatí až 1 250 korun za den.

Total Comments

Osobnost týdne

BOLEK A VLADIMÍR POLÍVKOVI
polivkovi copyKonečně! Po mnoha peripetiích a dvou odkladech dorazil do Prostějova Bolek Polívka se synem Vladimírem. V Městském divadle v Prostějově jim aplaudovalo dlouho dopředu vyprodané hlediště, protože jejich kus Šašek a syn je opravdu famózní.

Total Comments

Číslo týdne

 1725
Přesně tolik lidí bez zaměstnání eviduje aktuálně Úřad práce v Prostějově. Z uvedeného počtu je 990 žen. Pozoruhodným faktem je, že jako v jednom z mála měst v republice je zde počet hlášených volných míst větší než počet nezaměstnaných! .

Total Comments

Výrok týdne

„PTEJTE SE, NA CO CHCETE,
ODPOVÍM, NA CO CHCI JÁ!“

S úsměvem od ucha k uchu přivítala novináře na středeční tiskové konferenci rady města primátorka Alena Rašková

Total Comments