Příjemnou noc, dnes je středa 14.11.2018
svátek slaví Sáva,
zítra Leopold
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE: Rybáři brodící se bahnem, kádě, ve kterých se občas zablesknou zlaté šupiny, muži s podběráky nakládající kapry na korbu náklaďáku, oranžové rukavice lovců i stejně zbarvené listí stromů rostoucích na hrázi rybníka.

K tomu stánky s voňavým jídlem, teplými nápoji a čerstvými rybami, nad tím vším silueta zámku ztrácejícího se v mlze a mrholení. Nezaměnitelná atmosféra podzimních výlovů se uplynulou sobotu vrátila do Plumlova. A zřejmě ne naposledy...
Výlov Podhradského rybníka se konal naposledy před dvěma lety. Tehdy však proběhl v pondělí a jeho organizátoři z Povodí Moravy příliš nepočítali se zájmem lidí. Nyní byla situace poněkud jiná. V sobotu 3. listopadu se od rána činil ve vypuštěném rybníku asi tucet rybářů. Během celého deštivého dne se na ně chodily dívat hloučky zvědavců, mezi nimiž nechyběl ani Večerník. Na hrázi rybníka pro ně byly připraveny stánky s občerstvením. Sehnat se v nich daly nejen langoše či svařák, ale také čerstvé ryby. Mnozí z příchozích naopak postrádali rybí speciality jako například rybí polévku, či smažené rybí hranolky prodávané při výlovu Hradeckého rybníka v Tovačově, na který každoročně míří tisíce návštěvníků.
„Letošní rok je zkušební, abychom zjistili, zda bude o akci mezi lidmi zájem. Navzdory nevlídnému počasí se jich tady během dne objevilo celkem dost, proto věříme, že příští rok už akci provedeme ve větším,“ prohlásil přímo na hrázi Podhradského rybníka tiskový mluvčí Povodí Moravy Petr Chmelař, který se do výlovu sám aktivně zapojil.
Ryby z Podhradského rybníka na korbách nákladních vozů mířily do Tovačova na sádky. Některé z nich šly do chovu, jiné na prodej. „Celkem rybáři z Podhradského rybníka vytáhli sto dvacet metráků kapra, dvě stě padesát kilogramů štiky, dvě stě osmdesát kilogramů candáta a šedesát kilogramů lína. Část jsme odvezli do Tovačova, další vysadíme v Těšanech a zbývající část půjde do Dalešic,“ prozradil Petr Chmelař s tím, že další výlov by se na přelomu října a listopadu měl v Plumlově konat již příští rok.Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • interforst
  • pv_zima
  • toray
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments