Příjemnou noc, dnes je pondělí 21.1.2019
svátek slaví Běla,
zítra Slavomír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Rybáři brodící se bahnem, kádě, ve kterých se občas zablesknou zlaté šupiny, muži s podběráky nakládající kapry na korbu náklaďáku, oranžové rukavice lovců i stejně zbarvené listí stromů rostoucích na hrázi rybníka.

K tomu stánky s voňavým jídlem, teplými nápoji a čerstvými rybami, nad tím vším silueta zámku ztrácejícího se v mlze a mrholení. Nezaměnitelná atmosféra podzimních výlovů se uplynulou sobotu vrátila do Plumlova. A zřejmě ne naposledy...
Výlov Podhradského rybníka se konal naposledy před dvěma lety. Tehdy však proběhl v pondělí a jeho organizátoři z Povodí Moravy příliš nepočítali se zájmem lidí. Nyní byla situace poněkud jiná. V sobotu 3. listopadu se od rána činil ve vypuštěném rybníku asi tucet rybářů. Během celého deštivého dne se na ně chodily dívat hloučky zvědavců, mezi nimiž nechyběl ani Večerník. Na hrázi rybníka pro ně byly připraveny stánky s občerstvením. Sehnat se v nich daly nejen langoše či svařák, ale také čerstvé ryby. Mnozí z příchozích naopak postrádali rybí speciality jako například rybí polévku, či smažené rybí hranolky prodávané při výlovu Hradeckého rybníka v Tovačově, na který každoročně míří tisíce návštěvníků.
„Letošní rok je zkušební, abychom zjistili, zda bude o akci mezi lidmi zájem. Navzdory nevlídnému počasí se jich tady během dne objevilo celkem dost, proto věříme, že příští rok už akci provedeme ve větším,“ prohlásil přímo na hrázi Podhradského rybníka tiskový mluvčí Povodí Moravy Petr Chmelař, který se do výlovu sám aktivně zapojil.
Ryby z Podhradského rybníka na korbách nákladních vozů mířily do Tovačova na sádky. Některé z nich šly do chovu, jiné na prodej. „Celkem rybáři z Podhradského rybníka vytáhli sto dvacet metráků kapra, dvě stě padesát kilogramů štiky, dvě stě osmdesát kilogramů candáta a šedesát kilogramů lína. Část jsme odvezli do Tovačova, další vysadíme v Těšanech a zbývající část půjde do Dalešic,“ prozradil Petr Chmelař s tím, že další výlov by se na přelomu října a listopadu měl v Plumlově konat již příští rok.Total Comments

  • Pojd hrat hokej
  • Gatta
  • dsp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Postoupí hokejisté Prostějova do semifinále play off?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Jednání přináší ovoce.

Dvojice náměstků primátora zamířila v minulých dnech na Krajský úřad Olomouckého kraje, kde jednala o dopravních investicích v Prostějově. Vzájemná diskuse přinesla konkrétní závěry, potvrzeny byly rekonstrukce Plumlovské i Vrahovické ulice, jednalo se také o dalších rondelech.


Jde jim o vůbec hokej?!

Pověst současného prostějovského kotle není především na stadionech soupeřů nikterak valná. Ba právě naopak. Část z grupy příznivců hokejových Jestřábů se totiž vyžívá nikoliv ve skvělých choreo představeních, ale v čirých bitkách, ze kterých si odnesou i nějaký ten „suvenýr“...

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMíR HRON
 
03 hron
Páteční hvězdou zábavného představení v beznadějně natřískané určické sokolovně byl moderátor, komik, zpěvák a imitátor, který je velmi dobře známý především divákům České televize.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 1 713 654
Tak to je paráda! Přestože se o Hanácích vykládá směrem ke štědrosti ledacos, tentokrát otevřeli svá srdce alias peněženky hodně hluboko. Během nedávné Tříkrálové sbírky totiž konická a prostějovská charita překonala jen rok starý rekord, když společně vybrali skoro jeden a třičtvrtě milion korun!

Total Comments

Výrok týdne

„PRIOR OD NÁS CELÝ PROJEKT OPSAL. ZA PLAGIÁTORSTVÍ PADALI I MINISTŘI!!!“

Právní zástupce Manthellanu u soudu ostře napadl žalobce v kauze platnosti smluv mezi Prostějovem a developerskou společností

Total Comments