Příjemnou noc, dnes je středa 21.8.2019
svátek slaví Johana,
zítra Bohuslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Zámek v Náměšti na Hané je oblíbeným místem pro konání svateb. Takové svatebčany jako uplynulý pátek a sobotu tam však ještě neměli. Své ano si řekli anglický šlechtic Richard Bancroft a tajemná hraběnka Olivie.

Jejich lásce přitom stál v cestě fakt, že dívka byla před jejich seznámením součástí společnosti, která se po nocích věnovala vysávání krve nevinných obětí. Příběh netradičních milenců v podání místních ochotníků z divadelního souboru Za dveřmi mohly stovky návštěvníků sledovat v rámci převelice oblíbených nočních prohlídek.
„Trošku se bojím. Táta mi doporučil, abych si na ty upíry vzal kousek česneku. Mám ho tady v kapse,“ svěřil se zhruba osmiletý klučina bezprostředně před zahájením letošních prohlídek Tajemného zámku v Náměšti na Hané. Ty letošní byly inspirovány filmem Svatba upírů, ve kterém si na začátku devadesátých let ústřední dvojici zahráli Rudolf Hrušínský nejmladší a Iveta Bartošová.
Příběh se stejně jako ve filmu točil kolem lásky anglického šlechtice Richarda a tajemné hraběnky Olivie. Oba mladí lidé se potkají na opulentním plese a okamžitě se do sebe zamilují. Když ovšem Richard po společně strávené noci objeví na svém krku stopy po kousnutí upíra, začíná pochybovat, zda má tento vztah dlouhodobější perspektivu. Nakonec usoudí, že nikdo prostě není dokonalý a společně se svým strýcem vymyslí plán, jak se zbavit hraběte Kronberga i celé upíří smečky. Samu Olivii pak ze strašného prokletí vysvobodí jeho láska. Vše tak končí svatbou, kdy oba hlavní hrdiny oddává starý a lehce popletený mnich.
Prohlídky tajemného zámku se stejně jako loni těšily nebývalému zájmu návštěvníků. „V pátek jsme měli celkem pět prohlídek a v sobotu dokonce dvanáct. Na každé z nich bylo přítomno zhruba po čtyřiceti lidech. Lidé se na ně museli telefonicky objednávat a všechny termíny byly nakonec obsazeny,“ prozradila Večerníku průvodkyně.
Lidé odcházeli skutečně spokojeni. „Na zámku v Náměšti na Hané jsem byla poprvé, ale zdejší noční prohlídky se mi opravdu moc líbily. Mají zde skutečně velice šikovné ochotníky, kteří to vše velmi svižně a vtipně sehráli. Navíc si s přípravou očividně dali hodně práce. Výborný byl hned úvodní ples a naprosto perfektní bylo sklepení, ve kterém stály rakve, kde upíři přespávali. Vůbec jsem nečekala, že jich uvnitř bude tolik!“ zhodnotila jedna z návštěvnic, kterou dle jejích slov zaujala i informace, že na zámku je umístěn kočár, který si zahrál přímo ve filmu Svatba upírů.
Ani touto akcí sezóna v Náměšti zcela nekončí. Od 10. do 13. prosince tam bude probíhat speciální program Kouzlo adventu, který bude určen zejména dětem mateřských a základních škol.Total Comments

  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments