Dobré poledne, dnes je středa 24.4.2019
svátek slaví Jiří,
zítra Marek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Zámek v Náměšti na Hané je oblíbeným místem pro konání svateb. Takové svatebčany jako uplynulý pátek a sobotu tam však ještě neměli. Své ano si řekli anglický šlechtic Richard Bancroft a tajemná hraběnka Olivie.

Jejich lásce přitom stál v cestě fakt, že dívka byla před jejich seznámením součástí společnosti, která se po nocích věnovala vysávání krve nevinných obětí. Příběh netradičních milenců v podání místních ochotníků z divadelního souboru Za dveřmi mohly stovky návštěvníků sledovat v rámci převelice oblíbených nočních prohlídek.
„Trošku se bojím. Táta mi doporučil, abych si na ty upíry vzal kousek česneku. Mám ho tady v kapse,“ svěřil se zhruba osmiletý klučina bezprostředně před zahájením letošních prohlídek Tajemného zámku v Náměšti na Hané. Ty letošní byly inspirovány filmem Svatba upírů, ve kterém si na začátku devadesátých let ústřední dvojici zahráli Rudolf Hrušínský nejmladší a Iveta Bartošová.
Příběh se stejně jako ve filmu točil kolem lásky anglického šlechtice Richarda a tajemné hraběnky Olivie. Oba mladí lidé se potkají na opulentním plese a okamžitě se do sebe zamilují. Když ovšem Richard po společně strávené noci objeví na svém krku stopy po kousnutí upíra, začíná pochybovat, zda má tento vztah dlouhodobější perspektivu. Nakonec usoudí, že nikdo prostě není dokonalý a společně se svým strýcem vymyslí plán, jak se zbavit hraběte Kronberga i celé upíří smečky. Samu Olivii pak ze strašného prokletí vysvobodí jeho láska. Vše tak končí svatbou, kdy oba hlavní hrdiny oddává starý a lehce popletený mnich.
Prohlídky tajemného zámku se stejně jako loni těšily nebývalému zájmu návštěvníků. „V pátek jsme měli celkem pět prohlídek a v sobotu dokonce dvanáct. Na každé z nich bylo přítomno zhruba po čtyřiceti lidech. Lidé se na ně museli telefonicky objednávat a všechny termíny byly nakonec obsazeny,“ prozradila Večerníku průvodkyně.
Lidé odcházeli skutečně spokojeni. „Na zámku v Náměšti na Hané jsem byla poprvé, ale zdejší noční prohlídky se mi opravdu moc líbily. Mají zde skutečně velice šikovné ochotníky, kteří to vše velmi svižně a vtipně sehráli. Navíc si s přípravou očividně dali hodně práce. Výborný byl hned úvodní ples a naprosto perfektní bylo sklepení, ve kterém stály rakve, kde upíři přespávali. Vůbec jsem nečekala, že jich uvnitř bude tolik!“ zhodnotila jedna z návštěvnic, kterou dle jejích slov zaujala i informace, že na zámku je umístěn kočár, který si zahrál přímo ve filmu Svatba upírů.
Ani touto akcí sezóna v Náměšti zcela nekončí. Od 10. do 13. prosince tam bude probíhat speciální program Kouzlo adventu, který bude určen zejména dětem mateřských a základních škol.Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments