Dobré ráno, dnes je pondělí 18.2.2019
svátek slaví Gizela,
zítra Patrik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Zámek v Náměšti na Hané je oblíbeným místem pro konání svateb. Takové svatebčany jako uplynulý pátek a sobotu tam však ještě neměli. Své ano si řekli anglický šlechtic Richard Bancroft a tajemná hraběnka Olivie.

Jejich lásce přitom stál v cestě fakt, že dívka byla před jejich seznámením součástí společnosti, která se po nocích věnovala vysávání krve nevinných obětí. Příběh netradičních milenců v podání místních ochotníků z divadelního souboru Za dveřmi mohly stovky návštěvníků sledovat v rámci převelice oblíbených nočních prohlídek.
„Trošku se bojím. Táta mi doporučil, abych si na ty upíry vzal kousek česneku. Mám ho tady v kapse,“ svěřil se zhruba osmiletý klučina bezprostředně před zahájením letošních prohlídek Tajemného zámku v Náměšti na Hané. Ty letošní byly inspirovány filmem Svatba upírů, ve kterém si na začátku devadesátých let ústřední dvojici zahráli Rudolf Hrušínský nejmladší a Iveta Bartošová.
Příběh se stejně jako ve filmu točil kolem lásky anglického šlechtice Richarda a tajemné hraběnky Olivie. Oba mladí lidé se potkají na opulentním plese a okamžitě se do sebe zamilují. Když ovšem Richard po společně strávené noci objeví na svém krku stopy po kousnutí upíra, začíná pochybovat, zda má tento vztah dlouhodobější perspektivu. Nakonec usoudí, že nikdo prostě není dokonalý a společně se svým strýcem vymyslí plán, jak se zbavit hraběte Kronberga i celé upíří smečky. Samu Olivii pak ze strašného prokletí vysvobodí jeho láska. Vše tak končí svatbou, kdy oba hlavní hrdiny oddává starý a lehce popletený mnich.
Prohlídky tajemného zámku se stejně jako loni těšily nebývalému zájmu návštěvníků. „V pátek jsme měli celkem pět prohlídek a v sobotu dokonce dvanáct. Na každé z nich bylo přítomno zhruba po čtyřiceti lidech. Lidé se na ně museli telefonicky objednávat a všechny termíny byly nakonec obsazeny,“ prozradila Večerníku průvodkyně.
Lidé odcházeli skutečně spokojeni. „Na zámku v Náměšti na Hané jsem byla poprvé, ale zdejší noční prohlídky se mi opravdu moc líbily. Mají zde skutečně velice šikovné ochotníky, kteří to vše velmi svižně a vtipně sehráli. Navíc si s přípravou očividně dali hodně práce. Výborný byl hned úvodní ples a naprosto perfektní bylo sklepení, ve kterém stály rakve, kde upíři přespávali. Vůbec jsem nečekala, že jich uvnitř bude tolik!“ zhodnotila jedna z návštěvnic, kterou dle jejích slov zaujala i informace, že na zámku je umístěn kočár, který si zahrál přímo ve filmu Svatba upírů.
Ani touto akcí sezóna v Náměšti zcela nekončí. Od 10. do 13. prosince tam bude probíhat speciální program Kouzlo adventu, který bude určen zejména dětem mateřských a základních škol.Total Comments

  • Prohlídky Kostel
  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments