Příjemnou noc, dnes je středa 14.11.2018
svátek slaví Sáva,
zítra Leopold
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Ekocentrum Iris letos opět připravilo besedu nazvanou Uspávání ježků, na níž se dozvíte něco o jejich životě a zimním spánku. A nejen to. Na vlastní oči uvidíte také živé ježky, které budete moci třeba nakrmit, nebo zvážit. Akce se bude konat na Kovárně Ekocentra, kterou najdete na Husově náměstí v Prostějově. Vše proběhne tento pátek 9. listopadu od 16:00 do 17:30 hodin.

Ekocentrum Iris – Český svaz ochránců přírody si pro vás i tento rok připravilo benefiční akci věnovanou ježkům s názvem Uspávání ježků. Jde o besedu o těchto bodlinatých zvířátkách, jejich životě a zimním spánku. „Povídání bude doplněno ukázkou živých ježků – dozvíte se, jak ježek dělá klubíčko, kolik má bodlinek, jestli má ocásek a jaký má zrak. Pro děti budou navíc připraveny hravé ježčí aktivity – krmení ježka, vážení ježků, ježčí kalendář, tvořivé aktivity a spousta dalšího,“ popisují pořadatelé akce z Ekocentra Iris. Besedy se zúčastní také vedoucí Stanice pro handicapované živočichy v Němčicích nad Hanou.
Vstupné, které můžete zaplatit dvacetikorunou nebo kočičí masovou konzervou, bude věnováno na podporu ježků ve stanici. Pokud se akce nemůžete z jakýchkoliv důvodů zúčastnit, ale rádi byste i tak na ježky přispěli, můžete nadílku přinést do Ekocentra Iris, a to každé úterý a čtvrtek v době od 13:00 do 16:00 hodin až do 14. prosince. Jeho pracovníci následně dary předají do stanice.
Další akcí, kterou Ekocentrum Iris bude pořádat, je vycházka do Lázní Skalka, která je naplánovaná na sobotu 10. listopadu mezi 9:45 a 15:00 hodinou. Šestikilometrová vycházka povede z Pivína do Lázní Skalka a Čelčic, ranní sraz je na hlavním nádraží v Prostějově a návrat naplánován vlakem z Čelčic.

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • interforst
  • pv_zima
  • toray
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments