Dobré dopoledne, dnes je středa 26.6.2019
svátek slaví Adriana,
zítra Ladislav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Ekocentrum Iris letos opět připravilo besedu nazvanou Uspávání ježků, na níž se dozvíte něco o jejich životě a zimním spánku. A nejen to. Na vlastní oči uvidíte také živé ježky, které budete moci třeba nakrmit, nebo zvážit. Akce se bude konat na Kovárně Ekocentra, kterou najdete na Husově náměstí v Prostějově. Vše proběhne tento pátek 9. listopadu od 16:00 do 17:30 hodin.

Ekocentrum Iris – Český svaz ochránců přírody si pro vás i tento rok připravilo benefiční akci věnovanou ježkům s názvem Uspávání ježků. Jde o besedu o těchto bodlinatých zvířátkách, jejich životě a zimním spánku. „Povídání bude doplněno ukázkou živých ježků – dozvíte se, jak ježek dělá klubíčko, kolik má bodlinek, jestli má ocásek a jaký má zrak. Pro děti budou navíc připraveny hravé ježčí aktivity – krmení ježka, vážení ježků, ježčí kalendář, tvořivé aktivity a spousta dalšího,“ popisují pořadatelé akce z Ekocentra Iris. Besedy se zúčastní také vedoucí Stanice pro handicapované živočichy v Němčicích nad Hanou.
Vstupné, které můžete zaplatit dvacetikorunou nebo kočičí masovou konzervou, bude věnováno na podporu ježků ve stanici. Pokud se akce nemůžete z jakýchkoliv důvodů zúčastnit, ale rádi byste i tak na ježky přispěli, můžete nadílku přinést do Ekocentra Iris, a to každé úterý a čtvrtek v době od 13:00 do 16:00 hodin až do 14. prosince. Jeho pracovníci následně dary předají do stanice.
Další akcí, kterou Ekocentrum Iris bude pořádat, je vycházka do Lázní Skalka, která je naplánovaná na sobotu 10. listopadu mezi 9:45 a 15:00 hodinou. Šestikilometrová vycházka povede z Pivína do Lázní Skalka a Čelčic, ranní sraz je na hlavním nádraží v Prostějově a návrat naplánován vlakem z Čelčic.

Total Comments

 • Rock of Memory
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Na kterou z letních akcí se těšíte nejvíce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pokračování tradice.

Na kvalitní vystoupení z Argentiny navázali parašutisté Armádního sportovního oddílu Dukla Prostějov reprezentující Českou republiku při úvodním závodě Světového poháru 2019 na přesnost přistání. Konal se v Chorvatsku a Hanáci přivezli z Balkánu jedno zlato i bronz!

Měsíc potop neskončil.

Jestli si někdo myslel, že záplavy na Němčicku z předminulého týdne byly těmi posledními, co prostějovský region postihly, zmýlil se. Minulý týden vtrhla velká voda po krátké průtrži mračen i do Čech pod Kosířem a Stařechovic. Kanály nestíhaly pobrat veškerou vodu, ta pak vyplavila tři desítky rodinných domů.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel CALLTA
25 callta
V rámci programu Prostějovského léta vystoupil uplynulý čtvrtek na náměstí T. G. Masaryka zpěvák, kterého obdivuje především mladá generace. Není tedy divu, že mezi stovkami diváků koncertu byly především náctileté fanynky.

Total Comments

Číslo týdne

42 437 704

Přesně tuto sumu peněz muselo v roce 2018 zaplatit statutární město Prostějov za odvoz a likvidaci komunálního odpadu. Občané však prostřednictvím poplatků uhradili pouhou polovinu uvedených nákladů. Odborníci tvrdí, že je to málo!

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ NĚKDO UMÍRÁ,
NESMÍ ANI NA CHVILIČKU
POCIŤOVAT, ŽE JE ODEPSANÝ!“

Odborný garant paliativní péče prostějovské nemocnice Miroslav Kala takto hovořil při slavnostním otevření nového oddělení.

Total Comments