Příjemnou noc, dnes je pondělí 21.1.2019
svátek slaví Běla,
zítra Slavomír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Ekocentrum Iris letos opět připravilo besedu nazvanou Uspávání ježků, na níž se dozvíte něco o jejich životě a zimním spánku. A nejen to. Na vlastní oči uvidíte také živé ježky, které budete moci třeba nakrmit, nebo zvážit. Akce se bude konat na Kovárně Ekocentra, kterou najdete na Husově náměstí v Prostějově. Vše proběhne tento pátek 9. listopadu od 16:00 do 17:30 hodin.

Ekocentrum Iris – Český svaz ochránců přírody si pro vás i tento rok připravilo benefiční akci věnovanou ježkům s názvem Uspávání ježků. Jde o besedu o těchto bodlinatých zvířátkách, jejich životě a zimním spánku. „Povídání bude doplněno ukázkou živých ježků – dozvíte se, jak ježek dělá klubíčko, kolik má bodlinek, jestli má ocásek a jaký má zrak. Pro děti budou navíc připraveny hravé ježčí aktivity – krmení ježka, vážení ježků, ježčí kalendář, tvořivé aktivity a spousta dalšího,“ popisují pořadatelé akce z Ekocentra Iris. Besedy se zúčastní také vedoucí Stanice pro handicapované živočichy v Němčicích nad Hanou.
Vstupné, které můžete zaplatit dvacetikorunou nebo kočičí masovou konzervou, bude věnováno na podporu ježků ve stanici. Pokud se akce nemůžete z jakýchkoliv důvodů zúčastnit, ale rádi byste i tak na ježky přispěli, můžete nadílku přinést do Ekocentra Iris, a to každé úterý a čtvrtek v době od 13:00 do 16:00 hodin až do 14. prosince. Jeho pracovníci následně dary předají do stanice.
Další akcí, kterou Ekocentrum Iris bude pořádat, je vycházka do Lázní Skalka, která je naplánovaná na sobotu 10. listopadu mezi 9:45 a 15:00 hodinou. Šestikilometrová vycházka povede z Pivína do Lázní Skalka a Čelčic, ranní sraz je na hlavním nádraží v Prostějově a návrat naplánován vlakem z Čelčic.

Total Comments

  • Pojd hrat hokej
  • Gatta
  • dsp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Postoupí hokejisté Prostějova do semifinále play off?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Jednání přináší ovoce.

Dvojice náměstků primátora zamířila v minulých dnech na Krajský úřad Olomouckého kraje, kde jednala o dopravních investicích v Prostějově. Vzájemná diskuse přinesla konkrétní závěry, potvrzeny byly rekonstrukce Plumlovské i Vrahovické ulice, jednalo se také o dalších rondelech.


Jde jim o vůbec hokej?!

Pověst současného prostějovského kotle není především na stadionech soupeřů nikterak valná. Ba právě naopak. Část z grupy příznivců hokejových Jestřábů se totiž vyžívá nikoliv ve skvělých choreo představeních, ale v čirých bitkách, ze kterých si odnesou i nějaký ten „suvenýr“...

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMíR HRON
 
03 hron
Páteční hvězdou zábavného představení v beznadějně natřískané určické sokolovně byl moderátor, komik, zpěvák a imitátor, který je velmi dobře známý především divákům České televize.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 1 713 654
Tak to je paráda! Přestože se o Hanácích vykládá směrem ke štědrosti ledacos, tentokrát otevřeli svá srdce alias peněženky hodně hluboko. Během nedávné Tříkrálové sbírky totiž konická a prostějovská charita překonala jen rok starý rekord, když společně vybrali skoro jeden a třičtvrtě milion korun!

Total Comments

Výrok týdne

„PRIOR OD NÁS CELÝ PROJEKT OPSAL. ZA PLAGIÁTORSTVÍ PADALI I MINISTŘI!!!“

Právní zástupce Manthellanu u soudu ostře napadl žalobce v kauze platnosti smluv mezi Prostějovem a developerskou společností

Total Comments