Dobré odpoledne, dnes je úterý 26.3.2019
svátek slaví Emanuel,
zítra Dita
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Ekocentrum Iris letos opět připravilo besedu nazvanou Uspávání ježků, na níž se dozvíte něco o jejich životě a zimním spánku. A nejen to. Na vlastní oči uvidíte také živé ježky, které budete moci třeba nakrmit, nebo zvážit. Akce se bude konat na Kovárně Ekocentra, kterou najdete na Husově náměstí v Prostějově. Vše proběhne tento pátek 9. listopadu od 16:00 do 17:30 hodin.

Ekocentrum Iris – Český svaz ochránců přírody si pro vás i tento rok připravilo benefiční akci věnovanou ježkům s názvem Uspávání ježků. Jde o besedu o těchto bodlinatých zvířátkách, jejich životě a zimním spánku. „Povídání bude doplněno ukázkou živých ježků – dozvíte se, jak ježek dělá klubíčko, kolik má bodlinek, jestli má ocásek a jaký má zrak. Pro děti budou navíc připraveny hravé ježčí aktivity – krmení ježka, vážení ježků, ježčí kalendář, tvořivé aktivity a spousta dalšího,“ popisují pořadatelé akce z Ekocentra Iris. Besedy se zúčastní také vedoucí Stanice pro handicapované živočichy v Němčicích nad Hanou.
Vstupné, které můžete zaplatit dvacetikorunou nebo kočičí masovou konzervou, bude věnováno na podporu ježků ve stanici. Pokud se akce nemůžete z jakýchkoliv důvodů zúčastnit, ale rádi byste i tak na ježky přispěli, můžete nadílku přinést do Ekocentra Iris, a to každé úterý a čtvrtek v době od 13:00 do 16:00 hodin až do 14. prosince. Jeho pracovníci následně dary předají do stanice.
Další akcí, kterou Ekocentrum Iris bude pořádat, je vycházka do Lázní Skalka, která je naplánovaná na sobotu 10. listopadu mezi 9:45 a 15:00 hodinou. Šestikilometrová vycházka povede z Pivína do Lázní Skalka a Čelčic, ranní sraz je na hlavním nádraží v Prostějově a návrat naplánován vlakem z Čelčic.

Total Comments

  • Muzeum Kočárů
  • Prostějovské Velikonoce
  • Basic
  • Zahradnictví Adelovi
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_superfinale_korfbal

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII HRADEBNÍ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Už mají plán.

Uběhl už nějaký ten týden od rozhodnutí brněnského soudu, který zneplatnil smlouvy mezi městem a společností Manthellan. Zdálo se, že si magistrát neví rady, co bude dělat se Společenským domem a jeho okolím. Minulou středu ale radní poprvé zveřejnili své plány s rekonstrukcí kulturáku i okolí. A bude se opravovat!

Škoda za 300 tisíc?!

V minulém vydání Večerník referoval o vandalském činu, který poškodil auto prostějovské zastupitelky Hany Naiclerové. Ta při prvotním šetření odhadla pro policii škodu na „zničeném“ autě politém barvou částkou tří set tisíc korun. Záhy vyšlo ale najevo, že někdo jí vozidlo polil Balakrylem, který za pár dní myčka odstranila...

Total Comments

Osobnost týdne

ANEŽKA FELNEROVÁ
12 felnerovaSpeciální ocenění si z mezinárodní koktejlové soutěže juniorů pod názvem HANÁCKÁ BARMAN SHOW 2019, která se konala v přednáškovém sále Národního domu, odnesla tato studentka pořádající Střední odborné školy Prostějov.

Total Comments

Číslo týdne

25 000
Společný koncert pěveckého sboru Nota Bene, dětí ze ZUŠ Vladimíra Ambrose a klavíristy Daniela Juna, který proběhl minulou středu v Městském divadle v Prostějově, vynesl rovných pětadvacet tisíc korun. Částka poputuje organizaci UNICEF.

Total Comments

Výrok týdne

„KDO JINÝ BY SI MĚL PROSTĚJOV UKLIDIT, KDYŽ NE MY SAMI!“

Náměstkyně primátora Milada Sokolová zvala všechny dobrovolníky, aby přiložili ruku k dílu při akci Ukliďme si Česko

Total Comments