Příjemnou noc, dnes je pondělí 21.1.2019
svátek slaví Běla,
zítra Slavomír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Řady obrazů se starosty a primátorem v celé historii Prostějova rozšíří v obřadní síni radnice už brzy další. Jak Večerník exkluzivně zjistil, portrét Aleny Raškové je už hotov a během tohoto týdne by měl i viset!

Na úterním ustavujícím zastupitelstvu předala Alena Rašková primátorské žezlo svému nástupci Františku Jurovi. Nyní jí tedy náleží ta čest zařadit se mezi historické členy vedení města. Rám vedle předchůdce Miroslava Pišťáka je zatím prázdný, ovšem...
„Já už jsem namalovaná,“ prozradila Večerníku s úsměvem Alena Rašková. „Jsem historicky první ženou Prostějova ve funkci starosty či primátora, takže jsem trvala i na tom, aby mě malovala žena. Požádala jsem tedy profesorku Adélu Janskou, která vyučuje malbu na Střední škole designu a módy. Stalo se, obraz je hotový a v tuto chvíli uzamknutý v depozitáři. Viset budu během několika málo dní, zřejmě ve středu nebo ve čtvrtek,“ pochlubila se exprimátorka Rašková.
Nemusíme snad ani zdůrazňovat, že Večerník u toho bude. Vždyť kdo by nechtěl být přímo u toho, když se věší primátorka?

Total Comments

  • Pojd hrat hokej
  • Gatta
  • dsp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Postoupí hokejisté Prostějova do semifinále play off?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Jednání přináší ovoce.

Dvojice náměstků primátora zamířila v minulých dnech na Krajský úřad Olomouckého kraje, kde jednala o dopravních investicích v Prostějově. Vzájemná diskuse přinesla konkrétní závěry, potvrzeny byly rekonstrukce Plumlovské i Vrahovické ulice, jednalo se také o dalších rondelech.


Jde jim o vůbec hokej?!

Pověst současného prostějovského kotle není především na stadionech soupeřů nikterak valná. Ba právě naopak. Část z grupy příznivců hokejových Jestřábů se totiž vyžívá nikoliv ve skvělých choreo představeních, ale v čirých bitkách, ze kterých si odnesou i nějaký ten „suvenýr“...

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMíR HRON
 
03 hron
Páteční hvězdou zábavného představení v beznadějně natřískané určické sokolovně byl moderátor, komik, zpěvák a imitátor, který je velmi dobře známý především divákům České televize.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 1 713 654
Tak to je paráda! Přestože se o Hanácích vykládá směrem ke štědrosti ledacos, tentokrát otevřeli svá srdce alias peněženky hodně hluboko. Během nedávné Tříkrálové sbírky totiž konická a prostějovská charita překonala jen rok starý rekord, když společně vybrali skoro jeden a třičtvrtě milion korun!

Total Comments

Výrok týdne

„PRIOR OD NÁS CELÝ PROJEKT OPSAL. ZA PLAGIÁTORSTVÍ PADALI I MINISTŘI!!!“

Právní zástupce Manthellanu u soudu ostře napadl žalobce v kauze platnosti smluv mezi Prostějovem a developerskou společností

Total Comments