Dobré odpoledne, dnes je úterý 26.3.2019
svátek slaví Emanuel,
zítra Dita
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Řady obrazů se starosty a primátorem v celé historii Prostějova rozšíří v obřadní síni radnice už brzy další. Jak Večerník exkluzivně zjistil, portrét Aleny Raškové je už hotov a během tohoto týdne by měl i viset!

Na úterním ustavujícím zastupitelstvu předala Alena Rašková primátorské žezlo svému nástupci Františku Jurovi. Nyní jí tedy náleží ta čest zařadit se mezi historické členy vedení města. Rám vedle předchůdce Miroslava Pišťáka je zatím prázdný, ovšem...
„Já už jsem namalovaná,“ prozradila Večerníku s úsměvem Alena Rašková. „Jsem historicky první ženou Prostějova ve funkci starosty či primátora, takže jsem trvala i na tom, aby mě malovala žena. Požádala jsem tedy profesorku Adélu Janskou, která vyučuje malbu na Střední škole designu a módy. Stalo se, obraz je hotový a v tuto chvíli uzamknutý v depozitáři. Viset budu během několika málo dní, zřejmě ve středu nebo ve čtvrtek,“ pochlubila se exprimátorka Rašková.
Nemusíme snad ani zdůrazňovat, že Večerník u toho bude. Vždyť kdo by nechtěl být přímo u toho, když se věší primátorka?

Total Comments

  • Muzeum Kočárů
  • Prostějovské Velikonoce
  • Basic
  • Zahradnictví Adelovi
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_superfinale_korfbal

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII HRADEBNÍ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Už mají plán.

Uběhl už nějaký ten týden od rozhodnutí brněnského soudu, který zneplatnil smlouvy mezi městem a společností Manthellan. Zdálo se, že si magistrát neví rady, co bude dělat se Společenským domem a jeho okolím. Minulou středu ale radní poprvé zveřejnili své plány s rekonstrukcí kulturáku i okolí. A bude se opravovat!

Škoda za 300 tisíc?!

V minulém vydání Večerník referoval o vandalském činu, který poškodil auto prostějovské zastupitelky Hany Naiclerové. Ta při prvotním šetření odhadla pro policii škodu na „zničeném“ autě politém barvou částkou tří set tisíc korun. Záhy vyšlo ale najevo, že někdo jí vozidlo polil Balakrylem, který za pár dní myčka odstranila...

Total Comments

Osobnost týdne

ANEŽKA FELNEROVÁ
12 felnerovaSpeciální ocenění si z mezinárodní koktejlové soutěže juniorů pod názvem HANÁCKÁ BARMAN SHOW 2019, která se konala v přednáškovém sále Národního domu, odnesla tato studentka pořádající Střední odborné školy Prostějov.

Total Comments

Číslo týdne

25 000
Společný koncert pěveckého sboru Nota Bene, dětí ze ZUŠ Vladimíra Ambrose a klavíristy Daniela Juna, který proběhl minulou středu v Městském divadle v Prostějově, vynesl rovných pětadvacet tisíc korun. Částka poputuje organizaci UNICEF.

Total Comments

Výrok týdne

„KDO JINÝ BY SI MĚL PROSTĚJOV UKLIDIT, KDYŽ NE MY SAMI!“

Náměstkyně primátora Milada Sokolová zvala všechny dobrovolníky, aby přiložili ruku k dílu při akci Ukliďme si Česko

Total Comments