Příjemnou noc, dnes je středa 20.2.2019
svátek slaví Oldřich,
zítra Lenka
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Nedávno jste mohli v Kolářových sadech u prostějovské hvězdárny vidět na tamějším workoutovém hřišti nezvykle velký počet cvičících osob. Konal se totiž Světový den shybů. Současně této příležitosti využili organizátoři akce, která měla za cíl získat příspěvek na invalidní vozík pro prostějovského rodáka Radka. Každý shyb znamenal jednu korunu pro něj. Takže místní sportovci udělali něco nejen pro své zdraví, ale i pro dobrou věc.

Dobročinné akce se účastnili muži i ženy. Z pohledu mužů vypadala nějak takto: Urostlý mladý muž, říkejme mu třeba Martin, přichází na workoutové hřiště. Samozřejmě proto, aby podpořil invalidního Radka. Když se blíží na plac a už je na dohled všem cvičícím a přihlížejícím, co nejvíce se „vyprsí“, aby vynikl jeho vypracovaný hrudník. Všechny, ale opravdu všechny tam stojící ženy se za ním otočí a obdivně zírají. Když Martin po příchodu na hřiště uvidí u jedné z cvičebních konstrukcí v sáčku magnesium, požádá o něj. Bez magnesia, díky němuž se tolik nepotí dlaně, by totiž neudělal tolik shybů, kolik by ve skutečnosti mohl. Pověsí se na tyč a shybuje. Jeden, dva, tři… Ten vedle něj jich udělal deset, to znamená, že on jich musí udělat nejméně jedenáct. Když dokončí dvanáctý (!) shyb, vítězoslavně seskočí, chápavě se usměje na svého „soka“ a jde si odpočinout, než začne zase s novou sérií. Když přijde Martin domů, nezapomene své partnerce sdělit, jak obrovské množství shybů udělal, za jak neuvěřitelně krátký čas to zvládl a že ostatní dosáhli tak maximálně polovičního úspěchu, ale že to vlastně dělal jen pro dobrou věc...
Ženy se na ni dívaly zhruba následovně: Žena ve středních letech, říkejme jí třeba Adéla, si přišla do parku zacvičit jógu. Při cestě domů uvidí, že se na workoutovém hřišti něco děje. Když zjistí, o co jde, rozhodne se udělat několik shybů a přispět tak na invalidní vozík pro Radka. Jakmile dorazí na hřiště, spatří známou, která je právě na odchodu. Proto ji Adéla zastaví a řekne, ať na ni chvíli počká. Poté, co se zkřivenou tváří a napnutými svaly udělá dva shyby, seskočí z hrazdy. Rozloučí se a odchází se známou do cukrárny, kde společně oslaví svůj dnešní sportovní výkon. A ještě si nezapomenou večer vzájemně postěžovat, jak je obě bolí celé tělo.
Všichni tedy nakonec přispěli svým dílem na koupi invalidního vozíku pro Radka. Výzvu přitom přijali muži i ženy tak, jak se dalo čekat – podle své obecně známé a typické povahy.

Total Comments

  • Prohlídky Kostel
  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments