Dobrý večer, dnes je pátek 19.4.2019
svátek slaví Rostislav,
zítra Marcela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Úderem půl čtvrté odpoledne bylo v pátek 9. listopadu zprovozněno mobilní kluziště na náměstí T. G. Masaryka v Prostějově. Stalo se tak už počtvrté za sebou a slavnostní akce se zúčastnili členové vedení města včetně nového primátora Františka Jury. O zábavu desítek přihlížejících se postarali mladí krasobruslaři. A „korčule“ obuli dokonce i dva radniční náměstci. U toho prostě Večerník nemohl chybět.

Letošní předvánoční program na náměstí byl zahájen, o což postarala za organizátory z Kulturního klubu DUHA Martina Drmolová. V rámci seriálu Prostějovska zima 2018 byl otevřen provoz mobilního kluziště vedle budovy muzea na náměstí T. G. Masaryka. Poprvé se tak stalo v roce 2015. „Chtěl bych nejdříve poděkovat Jiřímu Pospíšilovi a Ivaně Hemerkové, kteří s tímto krásným nápadem přišli a zrealizovali ho. Já vám nyní mohu slíbit, že v této tradici hodláme pokračovat. A snad vám i jménem paní náměstkyně Sokolové mohu prozradit, že něco podobného chystáme i na léto. Nechte se překvapit... Každopádně vám teď přeji, abyste si kluziště užívali i s dětmi v pohodě a setkávali se tady na náměstí během předvánoční doby, která nás všechny nyní čeká,“ pronesl ke zhruba stovce diváků František Jura, primátor Statutárního města Prostějova. Na ledovou plochu jej doprovodili právě nová náměstkyně pro kulturu Milada Sokolová, první náměstek Jiří Pospíšil i náměstek pro školství a sport Jan Krchňavý. Poslední dva jmenování si dokonce zabruslili s dvacítkou děvčat a jedním hošíkem z oddílu KRASObruslení, kteří se postarali o doprovodný program. „Trochu relaxu na ledě neuškodí,“ shodli se s úsměvem oba pánové náměstci.
Následně již byla ledová plocha plně k dispozici veřejnosti. „Je to skvělé, že máme takovou možnost. Město udělalo parádní krok, když umožňujeme vše, aby si šli zabruslit. Doby zamrzlých rybníků jsou pryč a na zimák se hned tak nedostanete,“ svěřil se Martin Karafiát, který na otevření kluziště dorazil s dcerou Lucií. Zájem veřejnosti se tedy dá - stejně jako v minulých třech letech – předpokládat.
Vstup do prostor mobilního kluziště je možný pro jednotlivce (především bruslící veřejnost) a ostatní uživatele jen v době provozu, tj. od 9.11.2018 do 6.1.2019 v době od 9:00 hodin do 21:00 hodin. 24.12. je provoz od 9:00 do 16:00 hodin, 31.12. je provoz od 9:00 do 16:00 hodin.
Dění na mobilním kluzišti přenáší opět i kamera městského webu, vše tak můžete sledovat živě, stačí kliknout na www.prostejov.eu/cs/aktuality-archiv/kamera-opet-prenasi-deni-na-mobilnim-kluzisti.html.

Total Comments

  • FED Cup
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Prostějovské Velikonoce
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte projekt sdílených kol v Prostějově?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

V Metru vše v pořádku.

Kontrola provozu a hlavně hospodaření prostějovského kina Metro 70 dopadla na výbornou. Komise až na nějaké malé „prkotiny“, které nestály ani za řeč, neshledala žádné pochybení. Ředitelka Barbora Prágerová si tak mohla oddechnout a vedení magistrátu je rovněž spokojeno.

Chování hvězdy.

Týmu BK Olomoucko závěr nadstavbové části Kooperativy NBL nevyšel. Nejenže prohrál čtyři z posledních pěti zápasů, ale těsně před play off neunesl porážku v Opavě americký pivot Javonte Douglas, který při konflitku s jedním z hráčů domácích udeřil asistenta trenéra a po utkání nepodal soupeřům ruku...

Total Comments

Osobnost týdne

Leoš NOHA
15 noha
Zdravotník a sukničkář Adolf „Áďa“ Větvička z oblíbeného seriálu Okresní přebor se objevil v Prostějově! Známý herec vystoupil v rámci divadelní hry Macbeth - Too Much Blood. A byla to z jeho strany další jízda...

Total Comments

Číslo týdne

1711
Nezaměstnanost v celém Olomouckém kraji opět výrazně poklesla, tentokrát v součtu o osm procent! V Prostějově je aktuálně bez práce jen 1 711 osob, na druhé straně zdejší pobočka Úřadu práce ČR registruje pouze něco přes pět set volných míst. A pak si firmy nemají stěžovat, že není kde brát lidi...

Total Comments

Výrok týdne

„VYHROŽOVAL MI, ŽE KDYŽ S NÍM NEBUDU, TAK MĚ ZABIJE.“

Být chtěnou ženou, není pokaždé jednoduché. Takto si posteskla před Okresním soudem v Prostějově Renata G., bývalá družka Martina Biháriho, který nezvládl rozchod...

Total Comments