Dobré odpoledne, dnes je středa 21.8.2019
svátek slaví Johana,
zítra Bohuslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Úderem půl čtvrté odpoledne bylo v pátek 9. listopadu zprovozněno mobilní kluziště na náměstí T. G. Masaryka v Prostějově. Stalo se tak už počtvrté za sebou a slavnostní akce se zúčastnili členové vedení města včetně nového primátora Františka Jury. O zábavu desítek přihlížejících se postarali mladí krasobruslaři. A „korčule“ obuli dokonce i dva radniční náměstci. U toho prostě Večerník nemohl chybět.

Letošní předvánoční program na náměstí byl zahájen, o což postarala za organizátory z Kulturního klubu DUHA Martina Drmolová. V rámci seriálu Prostějovska zima 2018 byl otevřen provoz mobilního kluziště vedle budovy muzea na náměstí T. G. Masaryka. Poprvé se tak stalo v roce 2015. „Chtěl bych nejdříve poděkovat Jiřímu Pospíšilovi a Ivaně Hemerkové, kteří s tímto krásným nápadem přišli a zrealizovali ho. Já vám nyní mohu slíbit, že v této tradici hodláme pokračovat. A snad vám i jménem paní náměstkyně Sokolové mohu prozradit, že něco podobného chystáme i na léto. Nechte se překvapit... Každopádně vám teď přeji, abyste si kluziště užívali i s dětmi v pohodě a setkávali se tady na náměstí během předvánoční doby, která nás všechny nyní čeká,“ pronesl ke zhruba stovce diváků František Jura, primátor Statutárního města Prostějova. Na ledovou plochu jej doprovodili právě nová náměstkyně pro kulturu Milada Sokolová, první náměstek Jiří Pospíšil i náměstek pro školství a sport Jan Krchňavý. Poslední dva jmenování si dokonce zabruslili s dvacítkou děvčat a jedním hošíkem z oddílu KRASObruslení, kteří se postarali o doprovodný program. „Trochu relaxu na ledě neuškodí,“ shodli se s úsměvem oba pánové náměstci.
Následně již byla ledová plocha plně k dispozici veřejnosti. „Je to skvělé, že máme takovou možnost. Město udělalo parádní krok, když umožňujeme vše, aby si šli zabruslit. Doby zamrzlých rybníků jsou pryč a na zimák se hned tak nedostanete,“ svěřil se Martin Karafiát, který na otevření kluziště dorazil s dcerou Lucií. Zájem veřejnosti se tedy dá - stejně jako v minulých třech letech – předpokládat.
Vstup do prostor mobilního kluziště je možný pro jednotlivce (především bruslící veřejnost) a ostatní uživatele jen v době provozu, tj. od 9.11.2018 do 6.1.2019 v době od 9:00 hodin do 21:00 hodin. 24.12. je provoz od 9:00 do 16:00 hodin, 31.12. je provoz od 9:00 do 16:00 hodin.
Dění na mobilním kluzišti přenáší opět i kamera městského webu, vše tak můžete sledovat živě, stačí kliknout na www.prostejov.eu/cs/aktuality-archiv/kamera-opet-prenasi-deni-na-mobilnim-kluzisti.html.

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments