Dobré odpoledne, dnes je sobota 16.2.2019
svátek slaví Ljuba,
zítra Miloslava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Úderem půl čtvrté odpoledne bylo v pátek 9. listopadu zprovozněno mobilní kluziště na náměstí T. G. Masaryka v Prostějově. Stalo se tak už počtvrté za sebou a slavnostní akce se zúčastnili členové vedení města včetně nového primátora Františka Jury. O zábavu desítek přihlížejících se postarali mladí krasobruslaři. A „korčule“ obuli dokonce i dva radniční náměstci. U toho prostě Večerník nemohl chybět.

Letošní předvánoční program na náměstí byl zahájen, o což postarala za organizátory z Kulturního klubu DUHA Martina Drmolová. V rámci seriálu Prostějovska zima 2018 byl otevřen provoz mobilního kluziště vedle budovy muzea na náměstí T. G. Masaryka. Poprvé se tak stalo v roce 2015. „Chtěl bych nejdříve poděkovat Jiřímu Pospíšilovi a Ivaně Hemerkové, kteří s tímto krásným nápadem přišli a zrealizovali ho. Já vám nyní mohu slíbit, že v této tradici hodláme pokračovat. A snad vám i jménem paní náměstkyně Sokolové mohu prozradit, že něco podobného chystáme i na léto. Nechte se překvapit... Každopádně vám teď přeji, abyste si kluziště užívali i s dětmi v pohodě a setkávali se tady na náměstí během předvánoční doby, která nás všechny nyní čeká,“ pronesl ke zhruba stovce diváků František Jura, primátor Statutárního města Prostějova. Na ledovou plochu jej doprovodili právě nová náměstkyně pro kulturu Milada Sokolová, první náměstek Jiří Pospíšil i náměstek pro školství a sport Jan Krchňavý. Poslední dva jmenování si dokonce zabruslili s dvacítkou děvčat a jedním hošíkem z oddílu KRASObruslení, kteří se postarali o doprovodný program. „Trochu relaxu na ledě neuškodí,“ shodli se s úsměvem oba pánové náměstci.
Následně již byla ledová plocha plně k dispozici veřejnosti. „Je to skvělé, že máme takovou možnost. Město udělalo parádní krok, když umožňujeme vše, aby si šli zabruslit. Doby zamrzlých rybníků jsou pryč a na zimák se hned tak nedostanete,“ svěřil se Martin Karafiát, který na otevření kluziště dorazil s dcerou Lucií. Zájem veřejnosti se tedy dá - stejně jako v minulých třech letech – předpokládat.
Vstup do prostor mobilního kluziště je možný pro jednotlivce (především bruslící veřejnost) a ostatní uživatele jen v době provozu, tj. od 9.11.2018 do 6.1.2019 v době od 9:00 hodin do 21:00 hodin. 24.12. je provoz od 9:00 do 16:00 hodin, 31.12. je provoz od 9:00 do 16:00 hodin.
Dění na mobilním kluzišti přenáší opět i kamera městského webu, vše tak můžete sledovat živě, stačí kliknout na www.prostejov.eu/cs/aktuality-archiv/kamera-opet-prenasi-deni-na-mobilnim-kluzisti.html.

Total Comments

  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII LA PUTICA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Parádní odplata.

Tak to se povedlo dokonale. Tým nejvyšší basketbalové soutěže BK Olomoucko, který sídlí v Prostějově, naložil při vstupu do nadstavbové části A1 svitavským Turům stovku a dal tak zapomenout na prohru z předešlé středy. O uplynulém víkendu pak basketbalisté statečně bojovali o úspěch v rámci Final Four Českého poháru.


Pětadvacet evakuovaných.

Trestuhodná chyba seniorky zapříčinila požár bytu ve druhém patře sedmiposchoďového paneláku v Moravské ulici v Prostějově. Jeho majitelka totiž v panice hodila hořící adventní věnec do vany a posléze vzplálo celé bytové jádro. Hasiči s policisty pak evakuovaly pětadvacet osob ze sousedství.

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

PAVEL LIŠKA
06 liskaJeviště Společenského domu v Prostějově patřilo uplynulý pátek Vandrákům. Přesněji řečeno triu motorkářů, kteří procestovali několik měsíců po střední Americe. Herci Pavel Liška, Jen Révai a kameraman Hynek Bernard o tom přišli vyprávět Prostějovanům.

Total Comments

Číslo týdne

 99
Do Prostějova se po dvou týdnech „čistoty“ opět vrátil smog! Měřící stanice ve Studentské ulici naměřila 99 mikrogramů prachových částic na metr krychlový vzduchu. Je to o devětačtyřicet mikgrogramů více než je denní limit.

Total Comments

Výrok týdne

„VŠUDE BYLO PLNO KRVE A JÁ JSEM PIŠTĚLA!“

Druhá nejlepší hráčka světa
Petra Kvitová takto u Krajského
soudu v Brně popsala otřesné
okamžiky svého přepadení
z 20. prosince roku 2016

Total Comments