Dobrý večer, dnes je pátek 19.7.2019
svátek slaví Čeněk,
zítra Ilja
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Uplynulou sobotu 29. prosince proběhl již třináctý ročník populárního okružního předsilvestrovského výšlapu z Plumlova na vrchol Chlum ležící v katastru obce Seloutky.

Sraz účastníků oblíbené akce byl naplánován na devátou hodinu ranní v Plumlově na Tyršově náměstí u pomníku se lvem. Výšlapu se účastnila asi stovka výletníků, mezi nimiž nechybělo plno dětí, ale i množství vitálních nadšenců dříve narozených. Cesta vedla volným krokem podél přehrady s povinnou zastávkou v kempu Žralok. Po nenáročném výstupu na Chlum s nadmořskou výškou 412 metrů nad mořem, jenž je součástí Myslejovického hřbetu, se v přátelské atmosféře opékaly špekáčky a všude vládla pohoda. Zpáteční cesta zavedla zúčastněné k hotelu Zlechov, kde proběhlo závěrečné vyhodnocení.
„Tento rok se nám moc nechtělo, je celkem zima, ale zahřáli jsme se naší domácí pálenkou a opečeným špekáčkem,“ svěřila se Večerníku Tereza Sluhová. „Na tento výšlap chodím s rodiči každý rok a vždy se dost těším, akorát mi byla celou cestu moc velká zima, dost i foukalo,“ prohlásil malý Tomášek Vít.


Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments