Dobrý podvečer, dnes je středa 20.3.2019
svátek slaví Světlana,
zítra Radek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Silvestr 31. prosince, osm hodin večer. Na prostějovském náměstí T. G. Masaryka nebylo k hnutí. Lidé se mačkali od lavičky se sedícím Jiřím Wolkerem až po budovu Atria na Hlaváčkově náměstí. Bezmála tři tisícovky Prostějovanů i s těmi nejmenšími dětmi se těšily na tradiční silvestrovský ohňostroj, který měl být předzvěstí blížícího se nového roku. A nikdo nebyl zklamán. Viděli jsme úchvatnou čtrnáctiminutovou podívanou kvalitativně ještě vydařenější než na konci roku 2017. Světelnou a pyrotechnickou show nakonec zaplněné náměstí ocenilo dlouhotrvajícím bouřlivým potleskem.

Organizátoři si na choreografii celého silvestrovského ohňostroje roku 2018 v Prostějově dali hodně záležet. Kromě nádherné pyrotechnické show byl k vidění i velice poutavý doprovodný program. Pořadatelé pojali celou show jako vzpomínku na velké postavy ze slavných filmů české kinematografie. Pyrotechnická choreografie byla sladěna s ukázkami těch největších postav v historii českého filmu, například s nezapomenutelným Kristiánem v podání Oldřicha Nového. Zazněl ovšem i nakažlivý smích Vlasty Buriana, ukázky z filmů Přednosta stanice, Rozmarné léto, Slavnosti sněženek, Pelíšky a mnoha dalších českých komedií. Večerník samozřejmě zajímalo, kdo přišel s nápadem sladit ohňostroj právě s touto choreografií. „Jednou z věcí, kterou jsem se zabývala po zvolení náměstkyní, byl samozřejmě ohňostroj. Spojila jsem se s Františkem Nevrtalem, který má tuto událost ve své gesci, a zjišťovala potřebné informace. Samozřejmě se nejdříve nabízela oslava 100 let výročí založení republiky. Mě osobně ale daleko více nadchla již připravená myšlenka filmových melodií a hlášek z filmů napříč stoletím. Oč jsem požádala navíc, bylo průvodní krátké slovo, které ´pronesla´ naše radnice,“ odpověděla na dotaz Večerníku Milada Sokolová, náměstkyně prostějovského primátora.

Po ukončení světelné a pyrotechnické show na náměstí T. G. Masaryka byla rovněž spokojena s konečným výsledkem. „Ohňostroj spojený s oslavou konce roku za přítomnosti takového množství obyvatel Prostějova je podle mého úžasná příležitost k pocitům sounáležitosti a hrdosti nad tím, kdo jsme a kde žijeme,“ poznamenala Sokolová. Spokojeni odcházeli z náměstí i lidé, kteří se teprve připravovali na bujarou oslavu příchodu nového roku. „Vloni jsme viděli ohňostroj na motivy pohádek a dneska to bylo taky hodně zajímavé. Jsem zvědavá, co vymyslí za rok,“ nechala se slyšet paní Blanka, která ohňostroj na prostějovském náměstí sledovala stejně jako vloni se svými dvěma dcerami. „Naprosto úžasné, takový ohňostroj tady už dlouho nebyl. Hodně mých kamarádů to srovnává s tím loňským, ten jsem ale bohužel neviděl, tak nemohu soudit. Jsem nadšený, akorát bych snad vytkl jedinou věc, a tu představovaly příliš hlasité reproduktory. Kolikrát jsme si museli zacpávat uši, protože mluvené slovo i hudba byly fakt příliš hlučné,“ řekl Večerníku Ivan Bláha z Prostějova. Hlasité reproduktory ale celkový dojem z náramně vydařeného ohňostroje určitě nemohly nijak snížit. 

Total Comments

  • Unicef
  • Lesy města Prostějova
  • Město Prostějov
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_superfinale_korfbal

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte sezónu prostějovských hokejistů?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pod mostem se maká.

Většina Prostějovanů zřejmě již zaregistrovala, že se pod mostem v Olomoucké ulici pilně pracuje. Bagry a stavební dělníci připravují základy pro „podchod“ pod mostem, který v nebezpečné a dopravně frekventované lokalitě bude sloužit jak cyklistům, tak chodcům. Už aby to bylo!

Sníh přikryl Protivanovsko.

Jaro se pomalu ale jistě ujímá vlády, ovšem pozor! „Paní Zima“ ještě ani zdaleka neřekla poslední slovo. Důkazem toho je středeční chumelenice na Protivanovsku, kde napadlo zhruba pět centimetrů sněhové pokrývky. Silničáři tak měli po delším čase opět práci a děti málem stavěly sněhuláky...

Total Comments

Osobnost týdne

Simona STAŠOVÁ

Dcera Jiřiny Bohdalové byla hlavní postavou divadelní hry Skleněný zvěřinec, kterou skvělá herečka představila se svými kolegy minulé pondělí na prknech Městského divadla v Prostějově.

11 stasova

Total Comments

Číslo týdne

7
Na této příčce skončili sezónu Chance ligy 2018/2019 hokejisté Prostějova. Ani napočtvrté za sebou tak Jestřábi ve druhé nejvyšší soutěži nepřekročili svůj stín a znovu vypadli již ve čtvrtfinále play-off.

Total Comments

Výrok týdne

„ŽE NÁS LIDI BEROU VÁŽNĚ - SMRTELNĚ VÁŽNĚ“

Předseda Klubu vojenské historie Dukla Prostějov Jaroslav Dvořák má o největším úspěchu své organizace zcela jasno...

Total Comments