Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 17.1.2019
svátek slaví Drahoslav,
zítra Vladislav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE: Silvestr 31. prosince, osm hodin večer. Na prostějovském náměstí T. G. Masaryka nebylo k hnutí. Lidé se mačkali od lavičky se sedícím Jiřím Wolkerem až po budovu Atria na Hlaváčkově náměstí. Bezmála tři tisícovky Prostějovanů i s těmi nejmenšími dětmi se těšily na tradiční silvestrovský ohňostroj, který měl být předzvěstí blížícího se nového roku. A nikdo nebyl zklamán. Viděli jsme úchvatnou čtrnáctiminutovou podívanou kvalitativně ještě vydařenější než na konci roku 2017. Světelnou a pyrotechnickou show nakonec zaplněné náměstí ocenilo dlouhotrvajícím bouřlivým potleskem.

Organizátoři si na choreografii celého silvestrovského ohňostroje roku 2018 v Prostějově dali hodně záležet. Kromě nádherné pyrotechnické show byl k vidění i velice poutavý doprovodný program. Pořadatelé pojali celou show jako vzpomínku na velké postavy ze slavných filmů české kinematografie. Pyrotechnická choreografie byla sladěna s ukázkami těch největších postav v historii českého filmu, například s nezapomenutelným Kristiánem v podání Oldřicha Nového. Zazněl ovšem i nakažlivý smích Vlasty Buriana, ukázky z filmů Přednosta stanice, Rozmarné léto, Slavnosti sněženek, Pelíšky a mnoha dalších českých komedií. Večerník samozřejmě zajímalo, kdo přišel s nápadem sladit ohňostroj právě s touto choreografií. „Jednou z věcí, kterou jsem se zabývala po zvolení náměstkyní, byl samozřejmě ohňostroj. Spojila jsem se s Františkem Nevrtalem, který má tuto událost ve své gesci, a zjišťovala potřebné informace. Samozřejmě se nejdříve nabízela oslava 100 let výročí založení republiky. Mě osobně ale daleko více nadchla již připravená myšlenka filmových melodií a hlášek z filmů napříč stoletím. Oč jsem požádala navíc, bylo průvodní krátké slovo, které ´pronesla´ naše radnice,“ odpověděla na dotaz Večerníku Milada Sokolová, náměstkyně prostějovského primátora.

Po ukončení světelné a pyrotechnické show na náměstí T. G. Masaryka byla rovněž spokojena s konečným výsledkem. „Ohňostroj spojený s oslavou konce roku za přítomnosti takového množství obyvatel Prostějova je podle mého úžasná příležitost k pocitům sounáležitosti a hrdosti nad tím, kdo jsme a kde žijeme,“ poznamenala Sokolová. Spokojeni odcházeli z náměstí i lidé, kteří se teprve připravovali na bujarou oslavu příchodu nového roku. „Vloni jsme viděli ohňostroj na motivy pohádek a dneska to bylo taky hodně zajímavé. Jsem zvědavá, co vymyslí za rok,“ nechala se slyšet paní Blanka, která ohňostroj na prostějovském náměstí sledovala stejně jako vloni se svými dvěma dcerami. „Naprosto úžasné, takový ohňostroj tady už dlouho nebyl. Hodně mých kamarádů to srovnává s tím loňským, ten jsem ale bohužel neviděl, tak nemohu soudit. Jsem nadšený, akorát bych snad vytkl jedinou věc, a tu představovaly příliš hlasité reproduktory. Kolikrát jsme si museli zacpávat uši, protože mluvené slovo i hudba byly fakt příliš hlučné,“ řekl Večerníku Ivan Bláha z Prostějova. Hlasité reproduktory ale celkový dojem z náramně vydařeného ohňostroje určitě nemohly nijak snížit. 

Total Comments

 • TK Plus
 • Pojd hrat hokej
 • Čechy pod Kosířem
 • Vernisáž
 • Moda Pv
 • sida
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ VE STYLOVÉ RESTAURACI TUNING BAR?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Otevřená srdce Prostějovanů.

Sobotní charitativní ples s názvem Pomáháme tancem znovu po roce dokázal, že Prostějované mají stále hodně otevřená srdce a dokáží pomoci lidem v nouzi. Organizátoři akce, jež si vzpomněla i na 100. výročí Československa, opět vybrali desítky tisíc korun, které poputují potřebným.

V drogách jela i úřednice.

Mezi sedmi obviněnými po historicky největší policejní razii na protidrogové scéně během prosince loňského roku v Prostějově je také úřednice magistrátu! Jakmile se zjistilo, že dáma z odboru IT byla členkou drogového gangu, vedení radnice ji okamžitě propustilo ze svých služeb..

Total Comments

Osobnost týdne

LEONA MACHÁLKOVÁ

 
02 ples46Hlavní hvězdou tradičního Městského plesu, který se konal uplynulý pátek, byla tato stále půvabná rodačka z nedalekého Přerova. Svým zpěvem potěšila stovky návštěvníků uvedené zahajovací akce celé plesové sezóny v Prostějově.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 17 300 000

Už zítra při mimořádném jednání chtějí prostějovští zastupitelé v první fázi schválit a rozdělit přes sedmnáct milionů korun v rámci dotací sportovním klubům ve městě. Nejvíce, tedy pět milionů korun, obdrží prvoligoví hokejoví Jestřábi.

Total Comments

Výrok týdne

„NAPSALI JSME SI ASI TŘICET ZPRÁV, VŠECHNY JSME ALE SMAZALI! KAŽDÝ JSME TOTIŽ TEHDY MĚLI JEŠTĚ JINÝ VZTAH!“


Současná přítelkyně Radima Žondry Žaneta Zelená se u soudu hodně snažila pro muže obviněného z přepadení tenistky Petry Kvitové poskytnout potřebné alibi

Total Comments