Dobrý večer, dnes je středa 26.6.2019
svátek slaví Adriana,
zítra Ladislav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Silvestr 31. prosince, osm hodin večer. Na prostějovském náměstí T. G. Masaryka nebylo k hnutí. Lidé se mačkali od lavičky se sedícím Jiřím Wolkerem až po budovu Atria na Hlaváčkově náměstí. Bezmála tři tisícovky Prostějovanů i s těmi nejmenšími dětmi se těšily na tradiční silvestrovský ohňostroj, který měl být předzvěstí blížícího se nového roku. A nikdo nebyl zklamán. Viděli jsme úchvatnou čtrnáctiminutovou podívanou kvalitativně ještě vydařenější než na konci roku 2017. Světelnou a pyrotechnickou show nakonec zaplněné náměstí ocenilo dlouhotrvajícím bouřlivým potleskem.

Organizátoři si na choreografii celého silvestrovského ohňostroje roku 2018 v Prostějově dali hodně záležet. Kromě nádherné pyrotechnické show byl k vidění i velice poutavý doprovodný program. Pořadatelé pojali celou show jako vzpomínku na velké postavy ze slavných filmů české kinematografie. Pyrotechnická choreografie byla sladěna s ukázkami těch největších postav v historii českého filmu, například s nezapomenutelným Kristiánem v podání Oldřicha Nového. Zazněl ovšem i nakažlivý smích Vlasty Buriana, ukázky z filmů Přednosta stanice, Rozmarné léto, Slavnosti sněženek, Pelíšky a mnoha dalších českých komedií. Večerník samozřejmě zajímalo, kdo přišel s nápadem sladit ohňostroj právě s touto choreografií. „Jednou z věcí, kterou jsem se zabývala po zvolení náměstkyní, byl samozřejmě ohňostroj. Spojila jsem se s Františkem Nevrtalem, který má tuto událost ve své gesci, a zjišťovala potřebné informace. Samozřejmě se nejdříve nabízela oslava 100 let výročí založení republiky. Mě osobně ale daleko více nadchla již připravená myšlenka filmových melodií a hlášek z filmů napříč stoletím. Oč jsem požádala navíc, bylo průvodní krátké slovo, které ´pronesla´ naše radnice,“ odpověděla na dotaz Večerníku Milada Sokolová, náměstkyně prostějovského primátora.

Po ukončení světelné a pyrotechnické show na náměstí T. G. Masaryka byla rovněž spokojena s konečným výsledkem. „Ohňostroj spojený s oslavou konce roku za přítomnosti takového množství obyvatel Prostějova je podle mého úžasná příležitost k pocitům sounáležitosti a hrdosti nad tím, kdo jsme a kde žijeme,“ poznamenala Sokolová. Spokojeni odcházeli z náměstí i lidé, kteří se teprve připravovali na bujarou oslavu příchodu nového roku. „Vloni jsme viděli ohňostroj na motivy pohádek a dneska to bylo taky hodně zajímavé. Jsem zvědavá, co vymyslí za rok,“ nechala se slyšet paní Blanka, která ohňostroj na prostějovském náměstí sledovala stejně jako vloni se svými dvěma dcerami. „Naprosto úžasné, takový ohňostroj tady už dlouho nebyl. Hodně mých kamarádů to srovnává s tím loňským, ten jsem ale bohužel neviděl, tak nemohu soudit. Jsem nadšený, akorát bych snad vytkl jedinou věc, a tu představovaly příliš hlasité reproduktory. Kolikrát jsme si museli zacpávat uši, protože mluvené slovo i hudba byly fakt příliš hlučné,“ řekl Večerníku Ivan Bláha z Prostějova. Hlasité reproduktory ale celkový dojem z náramně vydařeného ohňostroje určitě nemohly nijak snížit. 

Total Comments

 • Rock of Memory
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Na kterou z letních akcí se těšíte nejvíce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pokračování tradice.

Na kvalitní vystoupení z Argentiny navázali parašutisté Armádního sportovního oddílu Dukla Prostějov reprezentující Českou republiku při úvodním závodě Světového poháru 2019 na přesnost přistání. Konal se v Chorvatsku a Hanáci přivezli z Balkánu jedno zlato i bronz!

Měsíc potop neskončil.

Jestli si někdo myslel, že záplavy na Němčicku z předminulého týdne byly těmi posledními, co prostějovský region postihly, zmýlil se. Minulý týden vtrhla velká voda po krátké průtrži mračen i do Čech pod Kosířem a Stařechovic. Kanály nestíhaly pobrat veškerou vodu, ta pak vyplavila tři desítky rodinných domů.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel CALLTA
25 callta
V rámci programu Prostějovského léta vystoupil uplynulý čtvrtek na náměstí T. G. Masaryka zpěvák, kterého obdivuje především mladá generace. Není tedy divu, že mezi stovkami diváků koncertu byly především náctileté fanynky.

Total Comments

Číslo týdne

42 437 704

Přesně tuto sumu peněz muselo v roce 2018 zaplatit statutární město Prostějov za odvoz a likvidaci komunálního odpadu. Občané však prostřednictvím poplatků uhradili pouhou polovinu uvedených nákladů. Odborníci tvrdí, že je to málo!

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ NĚKDO UMÍRÁ,
NESMÍ ANI NA CHVILIČKU
POCIŤOVAT, ŽE JE ODEPSANÝ!“

Odborný garant paliativní péče prostějovské nemocnice Miroslav Kala takto hovořil při slavnostním otevření nového oddělení.

Total Comments