Dobrý podvečer, dnes je středa 20.3.2019
svátek slaví Světlana,
zítra Radek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Počtvrté v řadě byla ve čtvrtek 3. ledna zahájena před místním nádražím v Prostějově charitativní akce rozlévání teplých polévek lidem bez domova a dalším potřebným. Stejně jako ve třech předešlých letech za touto akcí stojí předsedkyně Okrašlovacího spolku města Prostějova a nyní už i náměstkyně primátora Milada Sokolová. Také ve čtvrtek přijela o půl dvanácté před nádraží s nádobou plnou horké polévky a v kufru auta měla pro bezdomovce další pamlsky.

 Ve čtvrtek charitativní akci trošičku zkomplikovala hustá chumelenice, přesto již na Miladu Sokolovou čekalo asi patnáct lidí bez domova. „Paní Sokolová je skvělá, že toto pro nás dělá. Chodím si pro polévku sem k místnímu už čtvrtým rokem a společně s kamarády jsme rádi, že máme alespoň jednou za den něco teplého do žaludku,“ svěřil se Večerníku pan Josef, známá postavička z řad prostějovských bezdomovců. Náměstkyně primátorky za pomoci několika dobrovolníků přesně o půl dvanácté rozprostřela stůl, na kterém dominovala várnice s polévkou navařenou tradičně v kuchyni Národního domu. „Na první letošní polévku dorazilo k místnímu nádraží kolem patnácti osob, dobře se ale najedly i maminky s dětmi v ulici Pražská v Azylovém domě pro rodiče a děti,“ uvedla Večerníku o hodinu později Milada Sokolová. Bezdomovci si první den pochutnávali na gulášové polévce. „Kromě čerstvého chleba k polévce jsem od Rudolfova pekařství, které s námi spolupracuje již od minulého roku, dostala svatební koláčky a domácí buchty. Jeden z dobrovolníků přinesl další chléb a také jablka, sama jsem pak ještě donesla štangli salámu a rozkrájela ho jen tak na chuť,“ popsala seznam pamlsků pro bezdomovce Milada Sokolová.
Večerník si také povšiml, že někteří lidé přišli ve čtvrtek k místnímu nádraží polévku nejen sníst přímo na místě, ale vzali si s sebou také zavařovací sklenice a žádali i druhý „nášup“ domů. „Lidé, kteří si pro polévku chodí, a to nejen bezdomovci, jsou sociálně slabí. Paní si vzala polévku s sebou pro nemocného syna, jiný pán pro kamaráda, který špatně chodí. Je-li polévky dostatečné množství, nevidím důvod, proč to lidem odpírat,“ vysvětlila Sokolová.
Rozlévání polévek před místním nádražím bude pokračovat každým dnem s výjimku nedělí, a to až do konce února letošního roku.


Total Comments

  • Unicef
  • Lesy města Prostějova
  • Město Prostějov
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_superfinale_korfbal

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte sezónu prostějovských hokejistů?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pod mostem se maká.

Většina Prostějovanů zřejmě již zaregistrovala, že se pod mostem v Olomoucké ulici pilně pracuje. Bagry a stavební dělníci připravují základy pro „podchod“ pod mostem, který v nebezpečné a dopravně frekventované lokalitě bude sloužit jak cyklistům, tak chodcům. Už aby to bylo!

Sníh přikryl Protivanovsko.

Jaro se pomalu ale jistě ujímá vlády, ovšem pozor! „Paní Zima“ ještě ani zdaleka neřekla poslední slovo. Důkazem toho je středeční chumelenice na Protivanovsku, kde napadlo zhruba pět centimetrů sněhové pokrývky. Silničáři tak měli po delším čase opět práci a děti málem stavěly sněhuláky...

Total Comments

Osobnost týdne

Simona STAŠOVÁ

Dcera Jiřiny Bohdalové byla hlavní postavou divadelní hry Skleněný zvěřinec, kterou skvělá herečka představila se svými kolegy minulé pondělí na prknech Městského divadla v Prostějově.

11 stasova

Total Comments

Číslo týdne

7
Na této příčce skončili sezónu Chance ligy 2018/2019 hokejisté Prostějova. Ani napočtvrté za sebou tak Jestřábi ve druhé nejvyšší soutěži nepřekročili svůj stín a znovu vypadli již ve čtvrtfinále play-off.

Total Comments

Výrok týdne

„ŽE NÁS LIDI BEROU VÁŽNĚ - SMRTELNĚ VÁŽNĚ“

Předseda Klubu vojenské historie Dukla Prostějov Jaroslav Dvořák má o největším úspěchu své organizace zcela jasno...

Total Comments