Dobré ráno, dnes je čtvrtek 27.6.2019
svátek slaví Ladislav,
zítra Lubomír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Počtvrté v řadě byla ve čtvrtek 3. ledna zahájena před místním nádražím v Prostějově charitativní akce rozlévání teplých polévek lidem bez domova a dalším potřebným. Stejně jako ve třech předešlých letech za touto akcí stojí předsedkyně Okrašlovacího spolku města Prostějova a nyní už i náměstkyně primátora Milada Sokolová. Také ve čtvrtek přijela o půl dvanácté před nádraží s nádobou plnou horké polévky a v kufru auta měla pro bezdomovce další pamlsky.

 Ve čtvrtek charitativní akci trošičku zkomplikovala hustá chumelenice, přesto již na Miladu Sokolovou čekalo asi patnáct lidí bez domova. „Paní Sokolová je skvělá, že toto pro nás dělá. Chodím si pro polévku sem k místnímu už čtvrtým rokem a společně s kamarády jsme rádi, že máme alespoň jednou za den něco teplého do žaludku,“ svěřil se Večerníku pan Josef, známá postavička z řad prostějovských bezdomovců. Náměstkyně primátorky za pomoci několika dobrovolníků přesně o půl dvanácté rozprostřela stůl, na kterém dominovala várnice s polévkou navařenou tradičně v kuchyni Národního domu. „Na první letošní polévku dorazilo k místnímu nádraží kolem patnácti osob, dobře se ale najedly i maminky s dětmi v ulici Pražská v Azylovém domě pro rodiče a děti,“ uvedla Večerníku o hodinu později Milada Sokolová. Bezdomovci si první den pochutnávali na gulášové polévce. „Kromě čerstvého chleba k polévce jsem od Rudolfova pekařství, které s námi spolupracuje již od minulého roku, dostala svatební koláčky a domácí buchty. Jeden z dobrovolníků přinesl další chléb a také jablka, sama jsem pak ještě donesla štangli salámu a rozkrájela ho jen tak na chuť,“ popsala seznam pamlsků pro bezdomovce Milada Sokolová.
Večerník si také povšiml, že někteří lidé přišli ve čtvrtek k místnímu nádraží polévku nejen sníst přímo na místě, ale vzali si s sebou také zavařovací sklenice a žádali i druhý „nášup“ domů. „Lidé, kteří si pro polévku chodí, a to nejen bezdomovci, jsou sociálně slabí. Paní si vzala polévku s sebou pro nemocného syna, jiný pán pro kamaráda, který špatně chodí. Je-li polévky dostatečné množství, nevidím důvod, proč to lidem odpírat,“ vysvětlila Sokolová.
Rozlévání polévek před místním nádražím bude pokračovat každým dnem s výjimku nedělí, a to až do konce února letošního roku.


Total Comments

 • Rock of Memory
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Na kterou z letních akcí se těšíte nejvíce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pokračování tradice.

Na kvalitní vystoupení z Argentiny navázali parašutisté Armádního sportovního oddílu Dukla Prostějov reprezentující Českou republiku při úvodním závodě Světového poháru 2019 na přesnost přistání. Konal se v Chorvatsku a Hanáci přivezli z Balkánu jedno zlato i bronz!

Měsíc potop neskončil.

Jestli si někdo myslel, že záplavy na Němčicku z předminulého týdne byly těmi posledními, co prostějovský region postihly, zmýlil se. Minulý týden vtrhla velká voda po krátké průtrži mračen i do Čech pod Kosířem a Stařechovic. Kanály nestíhaly pobrat veškerou vodu, ta pak vyplavila tři desítky rodinných domů.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel CALLTA
25 callta
V rámci programu Prostějovského léta vystoupil uplynulý čtvrtek na náměstí T. G. Masaryka zpěvák, kterého obdivuje především mladá generace. Není tedy divu, že mezi stovkami diváků koncertu byly především náctileté fanynky.

Total Comments

Číslo týdne

42 437 704

Přesně tuto sumu peněz muselo v roce 2018 zaplatit statutární město Prostějov za odvoz a likvidaci komunálního odpadu. Občané však prostřednictvím poplatků uhradili pouhou polovinu uvedených nákladů. Odborníci tvrdí, že je to málo!

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ NĚKDO UMÍRÁ,
NESMÍ ANI NA CHVILIČKU
POCIŤOVAT, ŽE JE ODEPSANÝ!“

Odborný garant paliativní péče prostějovské nemocnice Miroslav Kala takto hovořil při slavnostním otevření nového oddělení.

Total Comments