Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 17.1.2019
svátek slaví Drahoslav,
zítra Vladislav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE: Počtvrté v řadě byla ve čtvrtek 3. ledna zahájena před místním nádražím v Prostějově charitativní akce rozlévání teplých polévek lidem bez domova a dalším potřebným. Stejně jako ve třech předešlých letech za touto akcí stojí předsedkyně Okrašlovacího spolku města Prostějova a nyní už i náměstkyně primátora Milada Sokolová. Také ve čtvrtek přijela o půl dvanácté před nádraží s nádobou plnou horké polévky a v kufru auta měla pro bezdomovce další pamlsky.

 Ve čtvrtek charitativní akci trošičku zkomplikovala hustá chumelenice, přesto již na Miladu Sokolovou čekalo asi patnáct lidí bez domova. „Paní Sokolová je skvělá, že toto pro nás dělá. Chodím si pro polévku sem k místnímu už čtvrtým rokem a společně s kamarády jsme rádi, že máme alespoň jednou za den něco teplého do žaludku,“ svěřil se Večerníku pan Josef, známá postavička z řad prostějovských bezdomovců. Náměstkyně primátorky za pomoci několika dobrovolníků přesně o půl dvanácté rozprostřela stůl, na kterém dominovala várnice s polévkou navařenou tradičně v kuchyni Národního domu. „Na první letošní polévku dorazilo k místnímu nádraží kolem patnácti osob, dobře se ale najedly i maminky s dětmi v ulici Pražská v Azylovém domě pro rodiče a děti,“ uvedla Večerníku o hodinu později Milada Sokolová. Bezdomovci si první den pochutnávali na gulášové polévce. „Kromě čerstvého chleba k polévce jsem od Rudolfova pekařství, které s námi spolupracuje již od minulého roku, dostala svatební koláčky a domácí buchty. Jeden z dobrovolníků přinesl další chléb a také jablka, sama jsem pak ještě donesla štangli salámu a rozkrájela ho jen tak na chuť,“ popsala seznam pamlsků pro bezdomovce Milada Sokolová.
Večerník si také povšiml, že někteří lidé přišli ve čtvrtek k místnímu nádraží polévku nejen sníst přímo na místě, ale vzali si s sebou také zavařovací sklenice a žádali i druhý „nášup“ domů. „Lidé, kteří si pro polévku chodí, a to nejen bezdomovci, jsou sociálně slabí. Paní si vzala polévku s sebou pro nemocného syna, jiný pán pro kamaráda, který špatně chodí. Je-li polévky dostatečné množství, nevidím důvod, proč to lidem odpírat,“ vysvětlila Sokolová.
Rozlévání polévek před místním nádražím bude pokračovat každým dnem s výjimku nedělí, a to až do konce února letošního roku.


Total Comments

 • TK Plus
 • Pojd hrat hokej
 • Čechy pod Kosířem
 • Vernisáž
 • Moda Pv
 • sida
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ VE STYLOVÉ RESTAURACI TUNING BAR?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Otevřená srdce Prostějovanů.

Sobotní charitativní ples s názvem Pomáháme tancem znovu po roce dokázal, že Prostějované mají stále hodně otevřená srdce a dokáží pomoci lidem v nouzi. Organizátoři akce, jež si vzpomněla i na 100. výročí Československa, opět vybrali desítky tisíc korun, které poputují potřebným.

V drogách jela i úřednice.

Mezi sedmi obviněnými po historicky největší policejní razii na protidrogové scéně během prosince loňského roku v Prostějově je také úřednice magistrátu! Jakmile se zjistilo, že dáma z odboru IT byla členkou drogového gangu, vedení radnice ji okamžitě propustilo ze svých služeb..

Total Comments

Osobnost týdne

LEONA MACHÁLKOVÁ

 
02 ples46Hlavní hvězdou tradičního Městského plesu, který se konal uplynulý pátek, byla tato stále půvabná rodačka z nedalekého Přerova. Svým zpěvem potěšila stovky návštěvníků uvedené zahajovací akce celé plesové sezóny v Prostějově.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 17 300 000

Už zítra při mimořádném jednání chtějí prostějovští zastupitelé v první fázi schválit a rozdělit přes sedmnáct milionů korun v rámci dotací sportovním klubům ve městě. Nejvíce, tedy pět milionů korun, obdrží prvoligoví hokejoví Jestřábi.

Total Comments

Výrok týdne

„NAPSALI JSME SI ASI TŘICET ZPRÁV, VŠECHNY JSME ALE SMAZALI! KAŽDÝ JSME TOTIŽ TEHDY MĚLI JEŠTĚ JINÝ VZTAH!“


Současná přítelkyně Radima Žondry Žaneta Zelená se u soudu hodně snažila pro muže obviněného z přepadení tenistky Petry Kvitové poskytnout potřebné alibi

Total Comments