Dobrý večer, dnes je úterý 23.4.2019
svátek slaví Vojtěch,
zítra Jiří
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Slavný zpěvák Tomáš Klus je zvyklý být ve víru dění. Neustále je obklopený davy fanynek, novinářů, přátel i členů své početné rodiny. Od toho všeho nedávno na dlouhých sedm dní utekl do naprosté tmy a odloučení. To našel v jedné z dřevěných chatek v areálu organizace Místo v srdci v Kobylničkách u Prostějova. Tam prodělal „terapii tmou“. Nebylo to pro něj vůbec snadné. Co vše se o sobě Klus v maličké vesnici nedaleko Myslejovic dozvěděl?

Tomáš Klus strávil v Kobylničkách celý týden ve tmě bez jídla a teplé vody. „Bylo to očistných a důležitých 168 hodin života, protože jsem nabral dech. Doslova. Dech svatý,“ shrnul známý zpěvák, pro něhož to nebyla první podobná zkušenost. „Když jsem byl ve tmě poprvé, hledal jsem vysvětlení pro vlastní bolesti. Hledal jsem toho teda víc jako třeba zubní kartáček, láhev s vodou a cestu ze záchodu. Všechno dopadlo dobře, našel jsem se. Do Místa v srdci jsem tedy jel s určitými zkušenostmi, nadšením, ale především jasně stanoveným plánem meditace,“ popsal Klus své důvody i cíle.
Halucinace
Ve své „kobce“ Klus nakonec nejen meditoval, ale i tesknil. „Přitom mi tmavé projekční plátno začalo ukazovat obrazce z mé hlavy a byla to občas docela síla. Třeba jsem byl chvíli ve sklepě se zborceným stropem, pak v proutěné chatě, následně v místnosti s mozaikovou zdí a takové věci. Zprvu to člověka trochu vyděsí, jestli už to není to, o čem mluvili ti, kteří mi říkali ‚kámo, tam ti hrábne'. Ale dech, dech mě vždy v tom nepříjemném ‚haluzení' přivedl zpátky k sobě,“ vysvětlil Tomáš Klus na svém instagramovém profilu, proč právě „dech“ pro něj byl v průběhu pobytu ve tmě tak důležitý.

Zjevil se mu sloup
Přesto vše úplně snadné nebylo. Třetí den se Klusovi uprostřed pokoje „zjevil“ sloup. „To bylo jediné, co jsem nevydejchal. Takže jsem ho začal respektovat,“ popsal zpěvák, který si i díky pobytu ve tmě uvědomil, jak důležité je v dnešní době umět se zastavit. „Díky tomu poznáte, kolik procesů se za běžného provozu děje ve vaší hlavě, že je pochopitelné, že občas člověk vybouchne, selže či něco zapomene. Naše mysl je fascinující tvůrčí nástroj, jen je třeba najít klid pro jeho užívání,“ upozornil Klus, který se z Kobylniček zpět do civilizace vydal autobusem. „Celou cestu do Prostějova jsme s paní řidičkou prokecali. Ona se pořád usmívala a byla celá spokojená. Po všech možných pracovních zkušenostech se konečně rozhodla dělat to, co vždycky chtěla. A řídí autobus!“ uzavřel Tomáš Klus.

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments