Dobré odpoledne, dnes je úterý 18.2.2020
svátek slaví Gizela,
zítra Patrik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Slavný zpěvák Tomáš Klus je zvyklý být ve víru dění. Neustále je obklopený davy fanynek, novinářů, přátel i členů své početné rodiny. Od toho všeho nedávno na dlouhých sedm dní utekl do naprosté tmy a odloučení. To našel v jedné z dřevěných chatek v areálu organizace Místo v srdci v Kobylničkách u Prostějova. Tam prodělal „terapii tmou“. Nebylo to pro něj vůbec snadné. Co vše se o sobě Klus v maličké vesnici nedaleko Myslejovic dozvěděl?

Tomáš Klus strávil v Kobylničkách celý týden ve tmě bez jídla a teplé vody. „Bylo to očistných a důležitých 168 hodin života, protože jsem nabral dech. Doslova. Dech svatý,“ shrnul známý zpěvák, pro něhož to nebyla první podobná zkušenost. „Když jsem byl ve tmě poprvé, hledal jsem vysvětlení pro vlastní bolesti. Hledal jsem toho teda víc jako třeba zubní kartáček, láhev s vodou a cestu ze záchodu. Všechno dopadlo dobře, našel jsem se. Do Místa v srdci jsem tedy jel s určitými zkušenostmi, nadšením, ale především jasně stanoveným plánem meditace,“ popsal Klus své důvody i cíle.
Halucinace
Ve své „kobce“ Klus nakonec nejen meditoval, ale i tesknil. „Přitom mi tmavé projekční plátno začalo ukazovat obrazce z mé hlavy a byla to občas docela síla. Třeba jsem byl chvíli ve sklepě se zborceným stropem, pak v proutěné chatě, následně v místnosti s mozaikovou zdí a takové věci. Zprvu to člověka trochu vyděsí, jestli už to není to, o čem mluvili ti, kteří mi říkali ‚kámo, tam ti hrábne'. Ale dech, dech mě vždy v tom nepříjemném ‚haluzení' přivedl zpátky k sobě,“ vysvětlil Tomáš Klus na svém instagramovém profilu, proč právě „dech“ pro něj byl v průběhu pobytu ve tmě tak důležitý.

Zjevil se mu sloup
Přesto vše úplně snadné nebylo. Třetí den se Klusovi uprostřed pokoje „zjevil“ sloup. „To bylo jediné, co jsem nevydejchal. Takže jsem ho začal respektovat,“ popsal zpěvák, který si i díky pobytu ve tmě uvědomil, jak důležité je v dnešní době umět se zastavit. „Díky tomu poznáte, kolik procesů se za běžného provozu děje ve vaší hlavě, že je pochopitelné, že občas člověk vybouchne, selže či něco zapomene. Naše mysl je fascinující tvůrčí nástroj, jen je třeba najít klid pro jeho užívání,“ upozornil Klus, který se z Kobylniček zpět do civilizace vydal autobusem. „Celou cestu do Prostějova jsme s paní řidičkou prokecali. Ona se pořád usmívala a byla celá spokojená. Po všech možných pracovních zkušenostech se konečně rozhodla dělat to, co vždycky chtěla. A řídí autobus!“ uzavřel Tomáš Klus.

Total Comments

  • Ples Jevíčko
  • gatta
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments