Dobré dopoledne, dnes je středa 26.6.2019
svátek slaví Adriana,
zítra Ladislav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Slavný zpěvák Tomáš Klus je zvyklý být ve víru dění. Neustále je obklopený davy fanynek, novinářů, přátel i členů své početné rodiny. Od toho všeho nedávno na dlouhých sedm dní utekl do naprosté tmy a odloučení. To našel v jedné z dřevěných chatek v areálu organizace Místo v srdci v Kobylničkách u Prostějova. Tam prodělal „terapii tmou“. Nebylo to pro něj vůbec snadné. Co vše se o sobě Klus v maličké vesnici nedaleko Myslejovic dozvěděl?

Tomáš Klus strávil v Kobylničkách celý týden ve tmě bez jídla a teplé vody. „Bylo to očistných a důležitých 168 hodin života, protože jsem nabral dech. Doslova. Dech svatý,“ shrnul známý zpěvák, pro něhož to nebyla první podobná zkušenost. „Když jsem byl ve tmě poprvé, hledal jsem vysvětlení pro vlastní bolesti. Hledal jsem toho teda víc jako třeba zubní kartáček, láhev s vodou a cestu ze záchodu. Všechno dopadlo dobře, našel jsem se. Do Místa v srdci jsem tedy jel s určitými zkušenostmi, nadšením, ale především jasně stanoveným plánem meditace,“ popsal Klus své důvody i cíle.
Halucinace
Ve své „kobce“ Klus nakonec nejen meditoval, ale i tesknil. „Přitom mi tmavé projekční plátno začalo ukazovat obrazce z mé hlavy a byla to občas docela síla. Třeba jsem byl chvíli ve sklepě se zborceným stropem, pak v proutěné chatě, následně v místnosti s mozaikovou zdí a takové věci. Zprvu to člověka trochu vyděsí, jestli už to není to, o čem mluvili ti, kteří mi říkali ‚kámo, tam ti hrábne'. Ale dech, dech mě vždy v tom nepříjemném ‚haluzení' přivedl zpátky k sobě,“ vysvětlil Tomáš Klus na svém instagramovém profilu, proč právě „dech“ pro něj byl v průběhu pobytu ve tmě tak důležitý.

Zjevil se mu sloup
Přesto vše úplně snadné nebylo. Třetí den se Klusovi uprostřed pokoje „zjevil“ sloup. „To bylo jediné, co jsem nevydejchal. Takže jsem ho začal respektovat,“ popsal zpěvák, který si i díky pobytu ve tmě uvědomil, jak důležité je v dnešní době umět se zastavit. „Díky tomu poznáte, kolik procesů se za běžného provozu děje ve vaší hlavě, že je pochopitelné, že občas člověk vybouchne, selže či něco zapomene. Naše mysl je fascinující tvůrčí nástroj, jen je třeba najít klid pro jeho užívání,“ upozornil Klus, který se z Kobylniček zpět do civilizace vydal autobusem. „Celou cestu do Prostějova jsme s paní řidičkou prokecali. Ona se pořád usmívala a byla celá spokojená. Po všech možných pracovních zkušenostech se konečně rozhodla dělat to, co vždycky chtěla. A řídí autobus!“ uzavřel Tomáš Klus.

Total Comments

 • Rock of Memory
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Na kterou z letních akcí se těšíte nejvíce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pokračování tradice.

Na kvalitní vystoupení z Argentiny navázali parašutisté Armádního sportovního oddílu Dukla Prostějov reprezentující Českou republiku při úvodním závodě Světového poháru 2019 na přesnost přistání. Konal se v Chorvatsku a Hanáci přivezli z Balkánu jedno zlato i bronz!

Měsíc potop neskončil.

Jestli si někdo myslel, že záplavy na Němčicku z předminulého týdne byly těmi posledními, co prostějovský region postihly, zmýlil se. Minulý týden vtrhla velká voda po krátké průtrži mračen i do Čech pod Kosířem a Stařechovic. Kanály nestíhaly pobrat veškerou vodu, ta pak vyplavila tři desítky rodinných domů.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel CALLTA
25 callta
V rámci programu Prostějovského léta vystoupil uplynulý čtvrtek na náměstí T. G. Masaryka zpěvák, kterého obdivuje především mladá generace. Není tedy divu, že mezi stovkami diváků koncertu byly především náctileté fanynky.

Total Comments

Číslo týdne

42 437 704

Přesně tuto sumu peněz muselo v roce 2018 zaplatit statutární město Prostějov za odvoz a likvidaci komunálního odpadu. Občané však prostřednictvím poplatků uhradili pouhou polovinu uvedených nákladů. Odborníci tvrdí, že je to málo!

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ NĚKDO UMÍRÁ,
NESMÍ ANI NA CHVILIČKU
POCIŤOVAT, ŽE JE ODEPSANÝ!“

Odborný garant paliativní péče prostějovské nemocnice Miroslav Kala takto hovořil při slavnostním otevření nového oddělení.

Total Comments