Dobré ráno, dnes je čtvrtek 21.2.2019
svátek slaví Lenka,
zítra Petr
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Slavný zpěvák Tomáš Klus je zvyklý být ve víru dění. Neustále je obklopený davy fanynek, novinářů, přátel i členů své početné rodiny. Od toho všeho nedávno na dlouhých sedm dní utekl do naprosté tmy a odloučení. To našel v jedné z dřevěných chatek v areálu organizace Místo v srdci v Kobylničkách u Prostějova. Tam prodělal „terapii tmou“. Nebylo to pro něj vůbec snadné. Co vše se o sobě Klus v maličké vesnici nedaleko Myslejovic dozvěděl?

Tomáš Klus strávil v Kobylničkách celý týden ve tmě bez jídla a teplé vody. „Bylo to očistných a důležitých 168 hodin života, protože jsem nabral dech. Doslova. Dech svatý,“ shrnul známý zpěvák, pro něhož to nebyla první podobná zkušenost. „Když jsem byl ve tmě poprvé, hledal jsem vysvětlení pro vlastní bolesti. Hledal jsem toho teda víc jako třeba zubní kartáček, láhev s vodou a cestu ze záchodu. Všechno dopadlo dobře, našel jsem se. Do Místa v srdci jsem tedy jel s určitými zkušenostmi, nadšením, ale především jasně stanoveným plánem meditace,“ popsal Klus své důvody i cíle.
Halucinace
Ve své „kobce“ Klus nakonec nejen meditoval, ale i tesknil. „Přitom mi tmavé projekční plátno začalo ukazovat obrazce z mé hlavy a byla to občas docela síla. Třeba jsem byl chvíli ve sklepě se zborceným stropem, pak v proutěné chatě, následně v místnosti s mozaikovou zdí a takové věci. Zprvu to člověka trochu vyděsí, jestli už to není to, o čem mluvili ti, kteří mi říkali ‚kámo, tam ti hrábne'. Ale dech, dech mě vždy v tom nepříjemném ‚haluzení' přivedl zpátky k sobě,“ vysvětlil Tomáš Klus na svém instagramovém profilu, proč právě „dech“ pro něj byl v průběhu pobytu ve tmě tak důležitý.

Zjevil se mu sloup
Přesto vše úplně snadné nebylo. Třetí den se Klusovi uprostřed pokoje „zjevil“ sloup. „To bylo jediné, co jsem nevydejchal. Takže jsem ho začal respektovat,“ popsal zpěvák, který si i díky pobytu ve tmě uvědomil, jak důležité je v dnešní době umět se zastavit. „Díky tomu poznáte, kolik procesů se za běžného provozu děje ve vaší hlavě, že je pochopitelné, že občas člověk vybouchne, selže či něco zapomene. Naše mysl je fascinující tvůrčí nástroj, jen je třeba najít klid pro jeho užívání,“ upozornil Klus, který se z Kobylniček zpět do civilizace vydal autobusem. „Celou cestu do Prostějova jsme s paní řidičkou prokecali. Ona se pořád usmívala a byla celá spokojená. Po všech možných pracovních zkušenostech se konečně rozhodla dělat to, co vždycky chtěla. A řídí autobus!“ uzavřel Tomáš Klus.

Total Comments

  • Prohlídky Kostel
  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments