Dobrý večer, dnes je úterý 23.4.2019
svátek slaví Vojtěch,
zítra Jiří
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: V prostorách Kulturního domu v Žárovicích plesali v sobotu večer hasiči ze Sboru dobrovolných hasičů Soběsuky. Jako tradičně vítali pořadatelé všechny hosty štamprlí rumu a sál místního kulturáku doslova praskal ve švech. Dobrovolní záchranáři kromě zábavy stihli ještě vyhodnotit uplynulý rok, který byl pro ně jednak náročný, ale na druhou stranu i úspěšný.

„Dnes pořádáme už osmadvacátý ročník našeho hasičského bálu. Je to už taková tradice, na kterou jsme nejen my hasiči ze Soběsuk zvyklí, ale akci navštěvují i Žárovičtí,“ přivítal Večerník na plese místostarosta Sboru dobrovolných hasičů Soběsuky Petr Vysloužil. „Každého hosta tradičně vítáme malým rumem. Je to rum hasičský, takový speciální. Ples jsme zahájili cvičením našeho žactva a po něm se představily dospělé cvičenky, členky našeho sboru. Máme připravenou skutečně bohatou tombolu a k tanci i poslechu nám vyhrává skupina Merkur. Návštěva je dnes výborná, je zde přes dvě stě padesát lidí, takže jsme nadmíru spokojeni. Bavíme se všichni a samozřejmě pivo, víno, rum a slivovička tečou proudem. Dneska ostatně hasíme všichni tak akorát žízeň. Máme totiž pro tento víkend udělenou výjimku v případě, že by mělo dojít k nějakému zásahu,“ usmíval se místostarosta soběsuckých dobrovolných hasičů. Starosta SDH Soběsuky pak před Večerníkem zmínil úspěchy mládežnických i dospělých družstev v hasičských soutěžích. „Mládež i dospělí nám dělali během uplynulého roku velkou radost, umístili se na předních místech v různých soutěžích. Rok 2018 byl ovšem také velice náročný z pohledu mnohých zásahů našeho sboru. Došlo k několika požárům v okolí a naše zásahová jednotka asistovala rovněž u mnohých dopravních nehod,“ sdělil Jan Vysloužil, starosta dobrovolných hasičů ze Soběsuk.

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments