Dobré ráno, dnes je čtvrtek 21.2.2019
svátek slaví Lenka,
zítra Petr
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: V prostorách Kulturního domu v Žárovicích plesali v sobotu večer hasiči ze Sboru dobrovolných hasičů Soběsuky. Jako tradičně vítali pořadatelé všechny hosty štamprlí rumu a sál místního kulturáku doslova praskal ve švech. Dobrovolní záchranáři kromě zábavy stihli ještě vyhodnotit uplynulý rok, který byl pro ně jednak náročný, ale na druhou stranu i úspěšný.

„Dnes pořádáme už osmadvacátý ročník našeho hasičského bálu. Je to už taková tradice, na kterou jsme nejen my hasiči ze Soběsuk zvyklí, ale akci navštěvují i Žárovičtí,“ přivítal Večerník na plese místostarosta Sboru dobrovolných hasičů Soběsuky Petr Vysloužil. „Každého hosta tradičně vítáme malým rumem. Je to rum hasičský, takový speciální. Ples jsme zahájili cvičením našeho žactva a po něm se představily dospělé cvičenky, členky našeho sboru. Máme připravenou skutečně bohatou tombolu a k tanci i poslechu nám vyhrává skupina Merkur. Návštěva je dnes výborná, je zde přes dvě stě padesát lidí, takže jsme nadmíru spokojeni. Bavíme se všichni a samozřejmě pivo, víno, rum a slivovička tečou proudem. Dneska ostatně hasíme všichni tak akorát žízeň. Máme totiž pro tento víkend udělenou výjimku v případě, že by mělo dojít k nějakému zásahu,“ usmíval se místostarosta soběsuckých dobrovolných hasičů. Starosta SDH Soběsuky pak před Večerníkem zmínil úspěchy mládežnických i dospělých družstev v hasičských soutěžích. „Mládež i dospělí nám dělali během uplynulého roku velkou radost, umístili se na předních místech v různých soutěžích. Rok 2018 byl ovšem také velice náročný z pohledu mnohých zásahů našeho sboru. Došlo k několika požárům v okolí a naše zásahová jednotka asistovala rovněž u mnohých dopravních nehod,“ sdělil Jan Vysloužil, starosta dobrovolných hasičů ze Soběsuk.

Total Comments

  • Prohlídky Kostel
  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments