Dobré poledne, dnes je pondělí 26.8.2019
svátek slaví Luděk,
zítra Otakar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: V prostorách Kulturního domu v Žárovicích plesali v sobotu večer hasiči ze Sboru dobrovolných hasičů Soběsuky. Jako tradičně vítali pořadatelé všechny hosty štamprlí rumu a sál místního kulturáku doslova praskal ve švech. Dobrovolní záchranáři kromě zábavy stihli ještě vyhodnotit uplynulý rok, který byl pro ně jednak náročný, ale na druhou stranu i úspěšný.

„Dnes pořádáme už osmadvacátý ročník našeho hasičského bálu. Je to už taková tradice, na kterou jsme nejen my hasiči ze Soběsuk zvyklí, ale akci navštěvují i Žárovičtí,“ přivítal Večerník na plese místostarosta Sboru dobrovolných hasičů Soběsuky Petr Vysloužil. „Každého hosta tradičně vítáme malým rumem. Je to rum hasičský, takový speciální. Ples jsme zahájili cvičením našeho žactva a po něm se představily dospělé cvičenky, členky našeho sboru. Máme připravenou skutečně bohatou tombolu a k tanci i poslechu nám vyhrává skupina Merkur. Návštěva je dnes výborná, je zde přes dvě stě padesát lidí, takže jsme nadmíru spokojeni. Bavíme se všichni a samozřejmě pivo, víno, rum a slivovička tečou proudem. Dneska ostatně hasíme všichni tak akorát žízeň. Máme totiž pro tento víkend udělenou výjimku v případě, že by mělo dojít k nějakému zásahu,“ usmíval se místostarosta soběsuckých dobrovolných hasičů. Starosta SDH Soběsuky pak před Večerníkem zmínil úspěchy mládežnických i dospělých družstev v hasičských soutěžích. „Mládež i dospělí nám dělali během uplynulého roku velkou radost, umístili se na předních místech v různých soutěžích. Rok 2018 byl ovšem také velice náročný z pohledu mnohých zásahů našeho sboru. Došlo k několika požárům v okolí a naše zásahová jednotka asistovala rovněž u mnohých dopravních nehod,“ sdělil Jan Vysloužil, starosta dobrovolných hasičů ze Soběsuk.

Total Comments

 • Pouť dětí k andělům strážným
 • Život generála F. Moravce
 • Bojovali na všech frontách
 • Dny evropského dědictví
 • Černobyl
 • Memoriál Otmara Malečka
 • Nezamyslice
 • Bezpečně do škol
 • Besip
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Koho si vybavíte, když se řekne prostějovský fotbal?

První volba: pondělí 26. srpen 2019 0:33

Poslední volba: pondělí 26. srpen 2019 12:10

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments