Dobré poledne, dnes je pondělí 26.8.2019
svátek slaví Luděk,
zítra Otakar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Proč se ptám? To je totiž půl zdraví. Jak všichni víme, na Titaniku byli lidé zdraví a k čemu jim to bylo? Pokud člověk není šťastný, po delší dobu se cítí nešťastný a neshledává ve svém životě pozitivní pocity a nenachází žádné nadšení, se zdravím to dřív nebo později začne cloumat. A tohle je třeba zavčas zastavit. Nikdo vám nedá recept na štěstí, ten musíme najít každý sám, od toho tady také všichni jsme. Nicméně jde vědomě dělat určité kroky k tomu, abychom byli šťastnější. Zkusit tedy můžeme následující postup…

 

Vyskytujte se mezi dobrými lidmi
Vybírejte si svoji společnost. Proč se nacházet mezi negativními lidmi nebo lidmi, v jejichž přítomnosti vám není dobře, nebo vám snad způsobují neradosti, trápení a křivdy. Všechny tyto faktory se negativně podílejí na našem rozpoložení, dovedou nás dostat do nepříznivých poloh, navíc ubírat na zdraví. Ne vždy je však možné se těmto lidem vyhýbat, nicméně dospělý člověk už má právo na to vyskytovat se tam, kde chce a kde je mu dobře. Starejte se o sebe a začněte tím, že ze svého okolí vyloučíte lidi, kteří vám něco způsobují.
Opusťte minulost a žijte teď a tady
Je někdy hodně těžké se smířit s minulostí, ale i ta se děla z nějakého důvodu a slouží dalším účelům. I když se s tím někdy těžko srovnáváme, vše je tak, jak má být. Minulost nás dokáže sužovat a trápit, ale nic s ní už nenaděláme. Jediné a hlavní je vzít si z ní ponaučení. S pokorou poděkovat za vše, co se nám stalo a nechat ji konečně jít. Učiní nás to zdravými a šťastnými. Žijte tím, co je teď a tady, a čiňte tak, aby vám bylo dobře hlavně dnes. Všímejte si malých věcí a přestaňte cokoliv očekávat, zkuste změnit pohled na věc, jako to udělal Phil z filmu Na Hromnice o den více. Až budete mít chvíli čas, zkuste se na tento film podívat.
Zbavte se křivdy, zlosti, hněvu, zášti
Pozor na to, rozčilování, zlost, hněv či třeba dlouho uchovávaná křivda na nás zanechávají své následky. Každá nemoc či zdravotní problém má svoji příčinu v psychice. Zmíněné negativní emoce si představte jako například kámen, který v člověku postupem času roste, až se z něj najednou stane skála, která nás tíží. Pokud tohle neumíme zpracovat a neustále si tyto emoce v sobě nosíme, můžou vyústit v řadu zdravotních komplikací. Od bolestí hlavy přes bolesti zad, v krku až po onemocnění ledvin, jater, žaludku či třeba srdce atd. Ne nadarmo se říká „nedokázal to přenést přes srdce“. Zdravotní stav je odraz emocí člověka. Pokuste se tedy oprostit od staré křivdy, bolesti, strasti a různých neshod a uvidíte, že se vám uleví, ale mohou zmizet i potíže, které vás obtěžovaly a budete konečně šťastní.
Neberte si nic osobně a dělejte vše, jak nejlépe dovedete
Neberte si nic osobně. To, co nám druzí říkají, je projevem jejich vlastních vzorců, ke kterým nějakým způsobem přišli. Pokud nechceme být obětí názorů druhých, neberte si nic osobně, ať už je to chvála, nebo křivda. Každý člověk se nějak vyvíjel, někde vyrůstal a postupem času se nacházel v různých životních etapách i situacích. Ať už jedná pozitivně, či negativně, vždy jedná na základě vlastního přesvědčení, bude vám lépe. Stejně tak dělejte vše, jak nejlépe dovedete, jedině tak si budete připadat šťastní, klidnější a naplnění. S klidem v srdci budete moci každou noc usínat, protože jste se dnes snažili vše dělat tak, jak nejlépe dovedete. Více o tom, jak si nebrat věci osobně či jak dělat vše tak, jak nejlépe dovedete, se dočtete v knize Čtyři dohody.
Chtějte být šťastní a budete šťastní!


Tématickou stranu o zdraví najdete v tištěném vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku ze dne 4. února.

Total Comments

 • Pouť dětí k andělům strážným
 • Život generála F. Moravce
 • Bojovali na všech frontách
 • Dny evropského dědictví
 • Černobyl
 • Memoriál Otmara Malečka
 • Nezamyslice
 • Bezpečně do škol
 • Besip
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Koho si vybavíte, když se řekne prostějovský fotbal?

První volba: pondělí 26. srpen 2019 0:33

Poslední volba: pondělí 26. srpen 2019 12:10

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments