Dobrý večer, dnes je úterý 23.4.2019
svátek slaví Vojtěch,
zítra Jiří
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Proč se ptám? To je totiž půl zdraví. Jak všichni víme, na Titaniku byli lidé zdraví a k čemu jim to bylo? Pokud člověk není šťastný, po delší dobu se cítí nešťastný a neshledává ve svém životě pozitivní pocity a nenachází žádné nadšení, se zdravím to dřív nebo později začne cloumat. A tohle je třeba zavčas zastavit. Nikdo vám nedá recept na štěstí, ten musíme najít každý sám, od toho tady také všichni jsme. Nicméně jde vědomě dělat určité kroky k tomu, abychom byli šťastnější. Zkusit tedy můžeme následující postup…

 

Vyskytujte se mezi dobrými lidmi
Vybírejte si svoji společnost. Proč se nacházet mezi negativními lidmi nebo lidmi, v jejichž přítomnosti vám není dobře, nebo vám snad způsobují neradosti, trápení a křivdy. Všechny tyto faktory se negativně podílejí na našem rozpoložení, dovedou nás dostat do nepříznivých poloh, navíc ubírat na zdraví. Ne vždy je však možné se těmto lidem vyhýbat, nicméně dospělý člověk už má právo na to vyskytovat se tam, kde chce a kde je mu dobře. Starejte se o sebe a začněte tím, že ze svého okolí vyloučíte lidi, kteří vám něco způsobují.
Opusťte minulost a žijte teď a tady
Je někdy hodně těžké se smířit s minulostí, ale i ta se děla z nějakého důvodu a slouží dalším účelům. I když se s tím někdy těžko srovnáváme, vše je tak, jak má být. Minulost nás dokáže sužovat a trápit, ale nic s ní už nenaděláme. Jediné a hlavní je vzít si z ní ponaučení. S pokorou poděkovat za vše, co se nám stalo a nechat ji konečně jít. Učiní nás to zdravými a šťastnými. Žijte tím, co je teď a tady, a čiňte tak, aby vám bylo dobře hlavně dnes. Všímejte si malých věcí a přestaňte cokoliv očekávat, zkuste změnit pohled na věc, jako to udělal Phil z filmu Na Hromnice o den více. Až budete mít chvíli čas, zkuste se na tento film podívat.
Zbavte se křivdy, zlosti, hněvu, zášti
Pozor na to, rozčilování, zlost, hněv či třeba dlouho uchovávaná křivda na nás zanechávají své následky. Každá nemoc či zdravotní problém má svoji příčinu v psychice. Zmíněné negativní emoce si představte jako například kámen, který v člověku postupem času roste, až se z něj najednou stane skála, která nás tíží. Pokud tohle neumíme zpracovat a neustále si tyto emoce v sobě nosíme, můžou vyústit v řadu zdravotních komplikací. Od bolestí hlavy přes bolesti zad, v krku až po onemocnění ledvin, jater, žaludku či třeba srdce atd. Ne nadarmo se říká „nedokázal to přenést přes srdce“. Zdravotní stav je odraz emocí člověka. Pokuste se tedy oprostit od staré křivdy, bolesti, strasti a různých neshod a uvidíte, že se vám uleví, ale mohou zmizet i potíže, které vás obtěžovaly a budete konečně šťastní.
Neberte si nic osobně a dělejte vše, jak nejlépe dovedete
Neberte si nic osobně. To, co nám druzí říkají, je projevem jejich vlastních vzorců, ke kterým nějakým způsobem přišli. Pokud nechceme být obětí názorů druhých, neberte si nic osobně, ať už je to chvála, nebo křivda. Každý člověk se nějak vyvíjel, někde vyrůstal a postupem času se nacházel v různých životních etapách i situacích. Ať už jedná pozitivně, či negativně, vždy jedná na základě vlastního přesvědčení, bude vám lépe. Stejně tak dělejte vše, jak nejlépe dovedete, jedině tak si budete připadat šťastní, klidnější a naplnění. S klidem v srdci budete moci každou noc usínat, protože jste se dnes snažili vše dělat tak, jak nejlépe dovedete. Více o tom, jak si nebrat věci osobně či jak dělat vše tak, jak nejlépe dovedete, se dočtete v knize Čtyři dohody.
Chtějte být šťastní a budete šťastní!


Tématickou stranu o zdraví najdete v tištěném vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku ze dne 4. února.

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments