Dobré ráno, dnes je čtvrtek 21.2.2019
svátek slaví Lenka,
zítra Petr
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Hospodářská komora České republiky doporučuje vládě, aby nezakazovala vozidlům převyšujícím hmotnost 3,5 tuny a přesahujícím 7 metrů vjezd do levého jízdního pruhu dálnic v pracovních dnech od 6 do 22 hodin. Podle Hospodářské komory není plošná regulace nutná, stát by neměl vyrábět nová pravidla a paragrafy, když není schopen důsledněji vymáhat dodržování už těch stávajících pravidel silničního provozu, která i překážení v jízdě už dávno řeší.


Hospodářská komora upozorňuje, že zákaz předjíždění nákladních vozidel nezvýší plynulost a bezpečnost provozu na dálnicích, naopak způsobí na silnicích nové problémy i řidičům osobních vozů. Rychlost v pravém i levém pruhu na dálnici totiž bude určovat nejpomalejší vozidlo. Pokud budou kamiony celý pravý jízdní pruh blokovat, řidičům osobních vozidel se zároveň ztíží možnost a zvýší nebezpečnost zařazování na dálnici jak z připojovacích pruhů, tak i při sjíždění z dálnice,
Současná legislativa již umožňuje, aby byla souběžná jízda kamionů zakázána. Mohou být využity značky zákazu předjíždění, kamiony mají zakázán vjezd do 3. jízdního pruhu, jsou stanovena pravidla pro objíždění kolony stojících vozidel.
Podmínkou účinnosti legislativy je důsledná kontrola policií ČR. Není pravdou, že ji zajistí jen zjednodušení pravidel na úkor jedné skupiny řidičů. Vymahatelnost dodržování dopravních předpisů nebude zlepšena novou regulací. Nezbytné jsou přítomnost policie a důrazné vymáhání uložených postihů za přestoupení zákona. Zde má Česká republika velké rezervy.
Hospodářská komora také připomíná, že dopravci za použití dálnic platí mýtné v rozmezí od 4 do 12 korun za každý ujetý kilometr. Mají tedy skutečně přispívat na výstavbu a opravy komunikací, jejichž polovinu nebudou moci používat?
Největší podnikatelská organizace v zemi rovněž upozorňuje, že v současné době chybí dopravním firmám 20 tisíc řidičů profesionálů. Drtivá většina řidičů kamionů je slušná a solidní i přes zprávy, kterými média mnohdy ráda zásobují. Plošný zákaz způsobí další odchody řidičů, kteří jej budou chápat jako šikanu, a přispěje k dalšímu poklesu české nákladní dopravy, která bude nahrazena dopravci z východu.

Zdroj: TZ HK ČR

NA 1. ČTVRTLETÍ 2019 PŘIPRAVUJEME SEMINÁŘE NA TATO TÉMATA:

• Důchodové pojištění aktuálně a Evidenční listy důchodového pojištění – Bc. Taťána Sojková
• Jakým způsobem nejlépe propagovat firmu na sociálních sítích – In creative, s.r.o. /Jakub Horáček, Michal Olbert/
• Pracovní právo aktuálně v roce 2019 – JUDr. Miloš Hejmala
• Pracovnělékařské služby – Robert Křepinský

Total Comments

  • Prohlídky Kostel
  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments