Dobré dopoledne, dnes je středa 26.6.2019
svátek slaví Adriana,
zítra Ladislav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Už to vypadalo, že spolek, jehož tradice sahá až ke konci druhé světové války, zmizí z prostějovské mapy občanských organizací. Loni v říjnu si totiž místní Český svaz bojovníků za svobodu odhlasoval ukončení činnosti. Ve středu 23. ledna se však za přítomnosti předsedy ústředního výboru Jaroslava Vodičky ujal funkce nový oblastní výbor a svaz tak bude i nadále vyvíjet svou činnost.


„Rozhodujícím faktorem je čas, klíčoví funkcionáři se buď blíží k hranici devadesáti let věku, nebo ji už dokonce překročili. S tím souvisí i trvalý pokles členů,“ vysvětlil dlouholetý předseda prostějovské organizace ČSBS Zbyněk Zubalík.
Pomocnou ruku nakonec podala sesterská organizace Vlastenecké sdružení antifašistů ČR, která se od ČSBS v roce 1992 odštěpila a která v Prostějově dbá na udržování vzpomínek na protifašistický odboj českých vlastenců za druhé světové války. „Český svaz bojovníků za svobodu je v naší republice stěžejní organizace pečující o odkaz národního odboje proti německému nacismu v době druhé světové války. Naši nedávnou historii je třeba si zvlášť v dnešní době neustále připomínat,“ vysvětlil nový předseda oblastního výboru v Prostějově Tomáš Kaláb.
V novém výboru zasedly některé známé tváře. Místopředsedou se stal bývalý náměstek primátorky Pavel Smetana, dalším členem je amatérský historik Zdeněk Bezrouk, jenž má na svém kontě dvě historické publikace a díky rozhovorům s více než dvěma stovkami pamětníků je respektovaným odborníkem na problematiku druhé světové války na Prostějovsku.
„Chceme se více zaměřit na osvětu mezi mladou generací, aby si byla vědoma toho, díky jakým obětem při osvobozování naší vlasti je možný dnešní mírový život. Je to nejen povinnost vůči odkazu našich předků, ale i vklad do života našich následovníků, kteří si tak budou moci udělat kritický obrázek na dění u nás i ve světě,“ shrnul hlavní cíle do budoucna nový předseda.
„Náš svaz musí čelit problémům, které dnešní doba přináší, proto mně obnova organizace v Prostějově dala potřebnou vzpruhu do další práce,“ poděkoval místním předseda ÚV ČSBS Jaroslav Vodička. 

Total Comments

 • Rock of Memory
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Na kterou z letních akcí se těšíte nejvíce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pokračování tradice.

Na kvalitní vystoupení z Argentiny navázali parašutisté Armádního sportovního oddílu Dukla Prostějov reprezentující Českou republiku při úvodním závodě Světového poháru 2019 na přesnost přistání. Konal se v Chorvatsku a Hanáci přivezli z Balkánu jedno zlato i bronz!

Měsíc potop neskončil.

Jestli si někdo myslel, že záplavy na Němčicku z předminulého týdne byly těmi posledními, co prostějovský region postihly, zmýlil se. Minulý týden vtrhla velká voda po krátké průtrži mračen i do Čech pod Kosířem a Stařechovic. Kanály nestíhaly pobrat veškerou vodu, ta pak vyplavila tři desítky rodinných domů.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel CALLTA
25 callta
V rámci programu Prostějovského léta vystoupil uplynulý čtvrtek na náměstí T. G. Masaryka zpěvák, kterého obdivuje především mladá generace. Není tedy divu, že mezi stovkami diváků koncertu byly především náctileté fanynky.

Total Comments

Číslo týdne

42 437 704

Přesně tuto sumu peněz muselo v roce 2018 zaplatit statutární město Prostějov za odvoz a likvidaci komunálního odpadu. Občané však prostřednictvím poplatků uhradili pouhou polovinu uvedených nákladů. Odborníci tvrdí, že je to málo!

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ NĚKDO UMÍRÁ,
NESMÍ ANI NA CHVILIČKU
POCIŤOVAT, ŽE JE ODEPSANÝ!“

Odborný garant paliativní péče prostějovské nemocnice Miroslav Kala takto hovořil při slavnostním otevření nového oddělení.

Total Comments