Dobré odpoledne, dnes je úterý 23.4.2019
svátek slaví Vojtěch,
zítra Jiří
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: V pořadí již 21. ročník Sociálnědemokratického plesu v Čechách pod Kosířem přivítala tradičně tamní multifunkční budova v centru obce. A vůbec poprvé tento bál „oranžových“ navštívil tak vzácný host! Přímo z Prahy se totiž cestou domů do Olomouce zastavil ministr kultury České republiky Antonín Staněk, aby po parketu provedl manželku!

Společně s ním přijel samozřejmě i Prostějovan a jeho náměstek Alois Mačák. S kým? Večerníku odmítl prozradit její jméno, ale sličnou blondýnku oslovoval: „Andílku“...


Večerník dorazil v sobotu na ples sociálních demokratů hodinu před půlnocí. Akce byla v tu chvíli v plném proudu a vlastně v tom nejlepším. „Tento ples pořádají tradičně mladí sociální demokraté a jsme rádi, že si postupem let vybudoval v plesovém kalendáři na Prostějovsku své místo. Snažíme se ho dělat dobře a krok za krokem se zdokonalovat. I když nyní do toho takzvaně vlezly jarní prázdniny, tak se mi zdá, že oproti loňsku máme mnohem větší návštěvu. Jsme prostě rádi, že je dnes plno,“ prozradil Večerníku těsně před vyhlášením výsledků tomboly František Střída, hlavní organizátor a pořadatel Sociálnědemokratického plesu v Čechách pod Kosířem. „A co víc, máme tady obzvláště vzácnou návštěvu. Nevím, který jiný ples na vesnici navštíví ministr! A ještě k tomu kultury.“ Večerník se jej také také zeptal na bohatost tomboly. „Máme šestapadesát cen a z toho ještě šest donesli na poslední chvíli sami hosté. Takže rozhodně bude o co losovat. Prvních deset hostů obdrží hodnotné dárkové koše, to je taková naše specialita,“ usmál se Střída.
S ministrem kultury Antonínem Staňkem se Večerník viděl již na zahajovací akci celé plesové sezóny na Prostějovsku při Tradičním městském plesu v Národním domě začátkem ledna. Tehdy v exkluzivním rozhovoru prozradil, že velmi rád tančí a tak je pro něj návštěva plesů, stejně jako pro jeho manželku vítaným zpestřením života. Také v sobotu předváděl v Čechách pod Kosířem až neuvěřitelné taneční kreace. „Když jsem obdržel pozvání, neváhal jsem. Moji účast mohla zhatit jenom práce, ale čas jsem si nakonec udělal. Bavíme se s manželkou výborně, je tady skvělá atmosféra,“ svěřil se Večerníku Antonín Staněk, ministr kultury České republiky.
Ve svém živlu byl také prostějovský sociální demokrat a ministrův náměstek Alois Mačák. Ten ale Večerníku nechtěl ani za nic prozradit, zda ministra prostě v Praze „chytil za kravatu a přitáhl“ jej na ples. „Já bych toto nijak nerozpitvával... Ministr je prostě tady a já nemohu ani naznačovat,“ usmál se lišácky Lolek Mačák, kterého jsme se vzápětí zeptali na důvody jeho návštěvy. „Podívejte se, tohle je v pořadí jednadvacátý ples sociálních demokratů a já zde byl už dvacetkrát! Chyběl jsem tedy pouze na jednom jediném a to mě dodneška strašně mrzí, vyčítám si to. Jak vždycky říkám, v životě jsem udělal několik chyb, a tohle je jedna z nich. (úsměv) Jezdím sem opravdu rád, jsou tady skvělí lidé, příjemná zábava a všichni se zde velice dobře bavíme. Je to tady pro mě jedna velká srdíčková záležitost,“ rozpovídal se u štamprlete slivovičky náměstek ministra kultury. A ještě jedna věc Večerník zajímala. Alois Mačák totiž trávil ples ve společnosti sličné blondýnky. Kdo to byl? „Odpovím vám naprosto jednoduše a od srdce! Je to můj andílek,“ nechal se na závěr slyšet Alois Mačák.
Pro úplnost zbývá dodat, že z politických celebrit se plesu v Čechách pod Kosířem účastnil ještě náměstek hejtmana Olomouckého kraje Ladislav Hynek. Návštěvníkům plesu pak k tanci i poslechu hrál Vlastimil Toman.Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments