Dobré ráno, dnes je čtvrtek 21.2.2019
svátek slaví Lenka,
zítra Petr
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: V pořadí již 21. ročník Sociálnědemokratického plesu v Čechách pod Kosířem přivítala tradičně tamní multifunkční budova v centru obce. A vůbec poprvé tento bál „oranžových“ navštívil tak vzácný host! Přímo z Prahy se totiž cestou domů do Olomouce zastavil ministr kultury České republiky Antonín Staněk, aby po parketu provedl manželku!

Společně s ním přijel samozřejmě i Prostějovan a jeho náměstek Alois Mačák. S kým? Večerníku odmítl prozradit její jméno, ale sličnou blondýnku oslovoval: „Andílku“...


Večerník dorazil v sobotu na ples sociálních demokratů hodinu před půlnocí. Akce byla v tu chvíli v plném proudu a vlastně v tom nejlepším. „Tento ples pořádají tradičně mladí sociální demokraté a jsme rádi, že si postupem let vybudoval v plesovém kalendáři na Prostějovsku své místo. Snažíme se ho dělat dobře a krok za krokem se zdokonalovat. I když nyní do toho takzvaně vlezly jarní prázdniny, tak se mi zdá, že oproti loňsku máme mnohem větší návštěvu. Jsme prostě rádi, že je dnes plno,“ prozradil Večerníku těsně před vyhlášením výsledků tomboly František Střída, hlavní organizátor a pořadatel Sociálnědemokratického plesu v Čechách pod Kosířem. „A co víc, máme tady obzvláště vzácnou návštěvu. Nevím, který jiný ples na vesnici navštíví ministr! A ještě k tomu kultury.“ Večerník se jej také také zeptal na bohatost tomboly. „Máme šestapadesát cen a z toho ještě šest donesli na poslední chvíli sami hosté. Takže rozhodně bude o co losovat. Prvních deset hostů obdrží hodnotné dárkové koše, to je taková naše specialita,“ usmál se Střída.
S ministrem kultury Antonínem Staňkem se Večerník viděl již na zahajovací akci celé plesové sezóny na Prostějovsku při Tradičním městském plesu v Národním domě začátkem ledna. Tehdy v exkluzivním rozhovoru prozradil, že velmi rád tančí a tak je pro něj návštěva plesů, stejně jako pro jeho manželku vítaným zpestřením života. Také v sobotu předváděl v Čechách pod Kosířem až neuvěřitelné taneční kreace. „Když jsem obdržel pozvání, neváhal jsem. Moji účast mohla zhatit jenom práce, ale čas jsem si nakonec udělal. Bavíme se s manželkou výborně, je tady skvělá atmosféra,“ svěřil se Večerníku Antonín Staněk, ministr kultury České republiky.
Ve svém živlu byl také prostějovský sociální demokrat a ministrův náměstek Alois Mačák. Ten ale Večerníku nechtěl ani za nic prozradit, zda ministra prostě v Praze „chytil za kravatu a přitáhl“ jej na ples. „Já bych toto nijak nerozpitvával... Ministr je prostě tady a já nemohu ani naznačovat,“ usmál se lišácky Lolek Mačák, kterého jsme se vzápětí zeptali na důvody jeho návštěvy. „Podívejte se, tohle je v pořadí jednadvacátý ples sociálních demokratů a já zde byl už dvacetkrát! Chyběl jsem tedy pouze na jednom jediném a to mě dodneška strašně mrzí, vyčítám si to. Jak vždycky říkám, v životě jsem udělal několik chyb, a tohle je jedna z nich. (úsměv) Jezdím sem opravdu rád, jsou tady skvělí lidé, příjemná zábava a všichni se zde velice dobře bavíme. Je to tady pro mě jedna velká srdíčková záležitost,“ rozpovídal se u štamprlete slivovičky náměstek ministra kultury. A ještě jedna věc Večerník zajímala. Alois Mačák totiž trávil ples ve společnosti sličné blondýnky. Kdo to byl? „Odpovím vám naprosto jednoduše a od srdce! Je to můj andílek,“ nechal se na závěr slyšet Alois Mačák.
Pro úplnost zbývá dodat, že z politických celebrit se plesu v Čechách pod Kosířem účastnil ještě náměstek hejtmana Olomouckého kraje Ladislav Hynek. Návštěvníkům plesu pak k tanci i poslechu hrál Vlastimil Toman.Total Comments

  • Prohlídky Kostel
  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments