Příjemnou noc, dnes je sobota 22.2.2020
svátek slaví Petr,
zítra Svatopluk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Ukazuje se, že lyžařství se stává čím dál oblíbenějším koníčkem. Na svazích přibývá sjezdařů, a tak by se mohlo zdát, že horská střediska, kde mrzne, až praští, jsou stále vyhledávanější destinací. Opak je ale pravdou! Přibývá Čechů, kteří si raději místo chladných lokalit vybírají k trávení dovolené teplá exotická místa.


Podzimní a zimní zájezdy za sluncem si získávají u českých turistů stále větší oblibu. Do exotických destinací každoročně vycestuje více než 100 000 Čechů. Nejvíce přitom navštěvují Dominikánskou republiku, Kubu, Maledivy, Zanzibar, Egypt, Kapverdy nebo Spojené arabské emiráty.
Důvodů, proč tak činí, je mnoho. V období zimy je turistů v oblíbených lokalitách mnohonásobně méně než v létě. Veškeré památky si tak prohlédnete v klidu a bez front působících nekonečným dojmem. A také fotky se vám v takovém případě vydaří lépe, než když se vám do záběrů neustále někdo plete.
Nezanedbatelným argumentem může být sleva na ubytování. Kvůli nižší obsazenosti jdou hotely a hostely s cenou dolů. Za pokoj zaplatíte až o polovinu méně, navíc personál je vstřícnější a máte větší šanci získat nějaký bonus v podobě lepšího pokoje nebo třeba poukazu na drinky do hotelového baru.
A v neposlední řadě si lidé uvědomují, že chladné počasí je zdraví a životu mnohem nebezpečnější než horko, a proto v zimních měsících cestují za sluncem. Vědecký tým pod vedením Antonia Gasparriniho otiskl v lékařském časopise The Lancet studii, v níž zkoumal 74 milionů úmrtí ve 13 zemích světa mezi lety 1985 až 2012. Uváděl údaje o úmrtí do souvislosti s ideální teplotou v té které zemi a přišel na to, že chladnější počasí údajně mohlo za smrt lidí až dvacetinásobně častěji než nadměrné teplo.
Dovolená na teplých místech v době, kdy u nás mrzne, má tedy očividně svá nezpochybnitelná plus. Proto, pokud se rozhodujete, kam pojedete, byste určitě měli zvážit tyto exotické destinace.

Tématickou dvoustranu KAM NA DOVOLENOU najdete v tištěném vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, které vyšlo v pondělí 11. února

Total Comments

  • Infos
  • Ples Jevíčko
  • Basic
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments