Dobré dopoledne, dnes je středa 26.6.2019
svátek slaví Adriana,
zítra Ladislav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Ukazuje se, že lyžařství se stává čím dál oblíbenějším koníčkem. Na svazích přibývá sjezdařů, a tak by se mohlo zdát, že horská střediska, kde mrzne, až praští, jsou stále vyhledávanější destinací. Opak je ale pravdou! Přibývá Čechů, kteří si raději místo chladných lokalit vybírají k trávení dovolené teplá exotická místa.


Podzimní a zimní zájezdy za sluncem si získávají u českých turistů stále větší oblibu. Do exotických destinací každoročně vycestuje více než 100 000 Čechů. Nejvíce přitom navštěvují Dominikánskou republiku, Kubu, Maledivy, Zanzibar, Egypt, Kapverdy nebo Spojené arabské emiráty.
Důvodů, proč tak činí, je mnoho. V období zimy je turistů v oblíbených lokalitách mnohonásobně méně než v létě. Veškeré památky si tak prohlédnete v klidu a bez front působících nekonečným dojmem. A také fotky se vám v takovém případě vydaří lépe, než když se vám do záběrů neustále někdo plete.
Nezanedbatelným argumentem může být sleva na ubytování. Kvůli nižší obsazenosti jdou hotely a hostely s cenou dolů. Za pokoj zaplatíte až o polovinu méně, navíc personál je vstřícnější a máte větší šanci získat nějaký bonus v podobě lepšího pokoje nebo třeba poukazu na drinky do hotelového baru.
A v neposlední řadě si lidé uvědomují, že chladné počasí je zdraví a životu mnohem nebezpečnější než horko, a proto v zimních měsících cestují za sluncem. Vědecký tým pod vedením Antonia Gasparriniho otiskl v lékařském časopise The Lancet studii, v níž zkoumal 74 milionů úmrtí ve 13 zemích světa mezi lety 1985 až 2012. Uváděl údaje o úmrtí do souvislosti s ideální teplotou v té které zemi a přišel na to, že chladnější počasí údajně mohlo za smrt lidí až dvacetinásobně častěji než nadměrné teplo.
Dovolená na teplých místech v době, kdy u nás mrzne, má tedy očividně svá nezpochybnitelná plus. Proto, pokud se rozhodujete, kam pojedete, byste určitě měli zvážit tyto exotické destinace.

Tématickou dvoustranu KAM NA DOVOLENOU najdete v tištěném vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, které vyšlo v pondělí 11. února

Total Comments

 • Rock of Memory
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Na kterou z letních akcí se těšíte nejvíce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pokračování tradice.

Na kvalitní vystoupení z Argentiny navázali parašutisté Armádního sportovního oddílu Dukla Prostějov reprezentující Českou republiku při úvodním závodě Světového poháru 2019 na přesnost přistání. Konal se v Chorvatsku a Hanáci přivezli z Balkánu jedno zlato i bronz!

Měsíc potop neskončil.

Jestli si někdo myslel, že záplavy na Němčicku z předminulého týdne byly těmi posledními, co prostějovský region postihly, zmýlil se. Minulý týden vtrhla velká voda po krátké průtrži mračen i do Čech pod Kosířem a Stařechovic. Kanály nestíhaly pobrat veškerou vodu, ta pak vyplavila tři desítky rodinných domů.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel CALLTA
25 callta
V rámci programu Prostějovského léta vystoupil uplynulý čtvrtek na náměstí T. G. Masaryka zpěvák, kterého obdivuje především mladá generace. Není tedy divu, že mezi stovkami diváků koncertu byly především náctileté fanynky.

Total Comments

Číslo týdne

42 437 704

Přesně tuto sumu peněz muselo v roce 2018 zaplatit statutární město Prostějov za odvoz a likvidaci komunálního odpadu. Občané však prostřednictvím poplatků uhradili pouhou polovinu uvedených nákladů. Odborníci tvrdí, že je to málo!

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ NĚKDO UMÍRÁ,
NESMÍ ANI NA CHVILIČKU
POCIŤOVAT, ŽE JE ODEPSANÝ!“

Odborný garant paliativní péče prostějovské nemocnice Miroslav Kala takto hovořil při slavnostním otevření nového oddělení.

Total Comments