Příjemnou noc, dnes je neděle 17.2.2019
svátek slaví Miloslava,
zítra Gizela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Ukazuje se, že lyžařství se stává čím dál oblíbenějším koníčkem. Na svazích přibývá sjezdařů, a tak by se mohlo zdát, že horská střediska, kde mrzne, až praští, jsou stále vyhledávanější destinací. Opak je ale pravdou! Přibývá Čechů, kteří si raději místo chladných lokalit vybírají k trávení dovolené teplá exotická místa.


Podzimní a zimní zájezdy za sluncem si získávají u českých turistů stále větší oblibu. Do exotických destinací každoročně vycestuje více než 100 000 Čechů. Nejvíce přitom navštěvují Dominikánskou republiku, Kubu, Maledivy, Zanzibar, Egypt, Kapverdy nebo Spojené arabské emiráty.
Důvodů, proč tak činí, je mnoho. V období zimy je turistů v oblíbených lokalitách mnohonásobně méně než v létě. Veškeré památky si tak prohlédnete v klidu a bez front působících nekonečným dojmem. A také fotky se vám v takovém případě vydaří lépe, než když se vám do záběrů neustále někdo plete.
Nezanedbatelným argumentem může být sleva na ubytování. Kvůli nižší obsazenosti jdou hotely a hostely s cenou dolů. Za pokoj zaplatíte až o polovinu méně, navíc personál je vstřícnější a máte větší šanci získat nějaký bonus v podobě lepšího pokoje nebo třeba poukazu na drinky do hotelového baru.
A v neposlední řadě si lidé uvědomují, že chladné počasí je zdraví a životu mnohem nebezpečnější než horko, a proto v zimních měsících cestují za sluncem. Vědecký tým pod vedením Antonia Gasparriniho otiskl v lékařském časopise The Lancet studii, v níž zkoumal 74 milionů úmrtí ve 13 zemích světa mezi lety 1985 až 2012. Uváděl údaje o úmrtí do souvislosti s ideální teplotou v té které zemi a přišel na to, že chladnější počasí údajně mohlo za smrt lidí až dvacetinásobně častěji než nadměrné teplo.
Dovolená na teplých místech v době, kdy u nás mrzne, má tedy očividně svá nezpochybnitelná plus. Proto, pokud se rozhodujete, kam pojedete, byste určitě měli zvážit tyto exotické destinace.

Tématickou dvoustranu KAM NA DOVOLENOU najdete v tištěném vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, které vyšlo v pondělí 11. února

Total Comments

  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII LA PUTICA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments