Příjemnou noc, dnes je pondělí 18.2.2019
svátek slaví Gizela,
zítra Patrik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Již 44. hanácký bál pořádal Hanácký soubor písní a tanců Klas Kralice na Hané. Tradiční akce s tematickým podtectem zaznamenal stejně jako v minulých letech vysoká návštěvnost. A opět se bylo na co dívat, dámy v krásných plesových róbách a pánové slušivých oblecích je zářili a všichni se bavili z pestrého programu s vystoupeními nejrůznějšího druhu. Pochopitelně nechyběly bohatá tombola i chutné občerstvení.

Beznadějně vyprodaný ples tradičně bavil, u čehož Večerník nemohl chybět.
Temperamentní a usměvavé děvečky si tento ples náramně užívaly, sukně se jen otáčely. Nad krásou hanáckých krojů zůstával rozum stát. Pořadatelé se i letos důkladně připravili a pojali večer ve velkém stylu. „Věříme, že by lidí přišlo ještě více, ovšem náš kulturní dům na to nemá dostatečnou kapacitu,“ prozradila Večerníku Vladimíra Šolcová.
A pořád se něco dělo. Když vystoupil soubor Klas, všichni se zaujetím sledovali předváděné tance.
„Organizace plesů je velmi náročná, jelikož my si vše chystáme sami. Nemáme nikoho, kdo by nás zásoboval občerstvením, všechno je v naší režii. Musíme zajistit obsluhu a jen příprava vystoupení trvá souboru asi čtvrt roku. Vystoupení jsou samozřejmě každý rok jiná. Nová polonéza, nějaké hanácké číslo a představení. Letos vyšla řada na standard, ten se ovšem střídá každý rok s latinou. Nemalé úsilí dá zajistit bohatou tombolu tradičně rozdělenou na dvě části. A poté samozřejmě půlnoční číslo pro pobavení účastníků plesu. Tentokrát to byla scénka o cvičení, taková spartakiáda 2019,“ zavtipkovala při bližším přiblížení průběh plesu Šolcová.
Jak už to na plese bývá, většina se postupně přesouvala do pekla a zpět, ale věrní tanečníci zůstávali stále na parketu. Důkazem byli Radek Kroupa z Kralic a jeho partnerka, kteří museli doslova „protančit střevíce“. Pro Večerník stačili pouze poznamenat, že jsou na plese poprvé a moc se jim večer líbí...

Total Comments

  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII LA PUTICA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments