Příjemnou noc, dnes je neděle 17.2.2019
svátek slaví Miloslava,
zítra Gizela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Příspěvková organizace ORION - středisko volného času Němčice nad Hanou každoročně připravuje pro děti několikadenní dopolední program na jarní prázdniny. Uplynulé pondělí se začínalo velice známým vařením aneb Prostřeno s Orionem, druhý den v týdnu se mohly děti těšit na výtvarnou dílnu, načež středeční děj se nesl ve znamení deskových her, aby ve čtvrtek došlo k malé změně.

Původně avizovaná etapová hra byla změněna na lukostřelbu, kdy si děti mohly zastřílet z luku na makety zvířátek. A poslední všední den jarních prázdnin si děti zkusily keramickou výrobu.
Jarní prázdniny jsou mnohdy pro rodiče pěkný oříšek, protože se nemohou v práci na celý týden uvolnit a nelze se v tomto případě věnovat dětem naplno. Což ale hravě vyřešil program, který si připravila příspěvková organizace ORION-středisko volného času Němčice nad Hanou, jež se o děti doslova hravě postarala. Akce začínaly už ráno a trvaly celé dopoledne, každý den přitom v úplně jiném duchu.
„Začínali jsme v pondělí programem Prostřeno s Orionem, pro oblíbenost jej opakujeme každý rok. Děti mezi sebou soutěží v kuchařském konání, kdy si uvařily těstoviny s omáčkou a dezert v podobě palačinek, ve finále jsou si sami porotci. Nakonec jsou pro svoji šikovnost náležitě odměněny. Úterní den jsme navštíviliy výtvarnou dílnu, po níž si děti odnášely tři výrobky, a to zdobený rámeček na fotografii, květináč i s jarní kytičkou, která jim za několik dní vykvete, a kelímek na pastelky, vše zdobeno do jarních barviček a pomocí techniky decoupage. Středa pak přinesla deskové hry. Nebyly to jen ty klasické, ale zahráli jsme si například i Activity. To děti moc bavilo. Ve čtvrtek si děti zastřílely, lukostřelba vnesla do programu oživení, no a v pátek si mohly vyrobit dvě libovolné dekorace v keramické dílně, které si odnesou později právě kvůli delšímu procesu vypalování,“ ohlédla se uplynulým děním Barbora Žeravská.
Večerník zavítal na čtvrteční program. „Máme tady lukostřelecký kroužek a právě v rámci akce Jarní prázdniny s Orionem jsme si vyšli s dětmi trochu na čerstvý vzduch. Věnujeme se takzvané 3D lukostřelbě, kdy děti střílí na makety zvířátek a imitujeme tím právě lovení zvěře. A evidentně je to baví, protože jich máme v kroužku asi pětadvacet. Když je zima, tak chodíme do sokolovny střílet na terče, ovšem tentokrát nám počasí přálo, tak jsme vyrazili trochu do terénu,“ popsal Večerníku průběh akce Antonín Bartošík, vedoucí kroužku a pořadatel.


Total Comments

  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII LA PUTICA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments