Dobré odpoledne, dnes je středa 21.8.2019
svátek slaví Johana,
zítra Bohuslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Příspěvková organizace ORION - středisko volného času Němčice nad Hanou každoročně připravuje pro děti několikadenní dopolední program na jarní prázdniny. Uplynulé pondělí se začínalo velice známým vařením aneb Prostřeno s Orionem, druhý den v týdnu se mohly děti těšit na výtvarnou dílnu, načež středeční děj se nesl ve znamení deskových her, aby ve čtvrtek došlo k malé změně.

Původně avizovaná etapová hra byla změněna na lukostřelbu, kdy si děti mohly zastřílet z luku na makety zvířátek. A poslední všední den jarních prázdnin si děti zkusily keramickou výrobu.
Jarní prázdniny jsou mnohdy pro rodiče pěkný oříšek, protože se nemohou v práci na celý týden uvolnit a nelze se v tomto případě věnovat dětem naplno. Což ale hravě vyřešil program, který si připravila příspěvková organizace ORION-středisko volného času Němčice nad Hanou, jež se o děti doslova hravě postarala. Akce začínaly už ráno a trvaly celé dopoledne, každý den přitom v úplně jiném duchu.
„Začínali jsme v pondělí programem Prostřeno s Orionem, pro oblíbenost jej opakujeme každý rok. Děti mezi sebou soutěží v kuchařském konání, kdy si uvařily těstoviny s omáčkou a dezert v podobě palačinek, ve finále jsou si sami porotci. Nakonec jsou pro svoji šikovnost náležitě odměněny. Úterní den jsme navštíviliy výtvarnou dílnu, po níž si děti odnášely tři výrobky, a to zdobený rámeček na fotografii, květináč i s jarní kytičkou, která jim za několik dní vykvete, a kelímek na pastelky, vše zdobeno do jarních barviček a pomocí techniky decoupage. Středa pak přinesla deskové hry. Nebyly to jen ty klasické, ale zahráli jsme si například i Activity. To děti moc bavilo. Ve čtvrtek si děti zastřílely, lukostřelba vnesla do programu oživení, no a v pátek si mohly vyrobit dvě libovolné dekorace v keramické dílně, které si odnesou později právě kvůli delšímu procesu vypalování,“ ohlédla se uplynulým děním Barbora Žeravská.
Večerník zavítal na čtvrteční program. „Máme tady lukostřelecký kroužek a právě v rámci akce Jarní prázdniny s Orionem jsme si vyšli s dětmi trochu na čerstvý vzduch. Věnujeme se takzvané 3D lukostřelbě, kdy děti střílí na makety zvířátek a imitujeme tím právě lovení zvěře. A evidentně je to baví, protože jich máme v kroužku asi pětadvacet. Když je zima, tak chodíme do sokolovny střílet na terče, ovšem tentokrát nám počasí přálo, tak jsme vyrazili trochu do terénu,“ popsal Večerníku průběh akce Antonín Bartošík, vedoucí kroužku a pořadatel.


Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments