Dobré odpoledne, dnes je sobota 20.4.2019
svátek slaví Marcela,
zítra Alexandra
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Příspěvková organizace ORION - středisko volného času Němčice nad Hanou každoročně připravuje pro děti několikadenní dopolední program na jarní prázdniny. Uplynulé pondělí se začínalo velice známým vařením aneb Prostřeno s Orionem, druhý den v týdnu se mohly děti těšit na výtvarnou dílnu, načež středeční děj se nesl ve znamení deskových her, aby ve čtvrtek došlo k malé změně.

Původně avizovaná etapová hra byla změněna na lukostřelbu, kdy si děti mohly zastřílet z luku na makety zvířátek. A poslední všední den jarních prázdnin si děti zkusily keramickou výrobu.
Jarní prázdniny jsou mnohdy pro rodiče pěkný oříšek, protože se nemohou v práci na celý týden uvolnit a nelze se v tomto případě věnovat dětem naplno. Což ale hravě vyřešil program, který si připravila příspěvková organizace ORION-středisko volného času Němčice nad Hanou, jež se o děti doslova hravě postarala. Akce začínaly už ráno a trvaly celé dopoledne, každý den přitom v úplně jiném duchu.
„Začínali jsme v pondělí programem Prostřeno s Orionem, pro oblíbenost jej opakujeme každý rok. Děti mezi sebou soutěží v kuchařském konání, kdy si uvařily těstoviny s omáčkou a dezert v podobě palačinek, ve finále jsou si sami porotci. Nakonec jsou pro svoji šikovnost náležitě odměněny. Úterní den jsme navštíviliy výtvarnou dílnu, po níž si děti odnášely tři výrobky, a to zdobený rámeček na fotografii, květináč i s jarní kytičkou, která jim za několik dní vykvete, a kelímek na pastelky, vše zdobeno do jarních barviček a pomocí techniky decoupage. Středa pak přinesla deskové hry. Nebyly to jen ty klasické, ale zahráli jsme si například i Activity. To děti moc bavilo. Ve čtvrtek si děti zastřílely, lukostřelba vnesla do programu oživení, no a v pátek si mohly vyrobit dvě libovolné dekorace v keramické dílně, které si odnesou později právě kvůli delšímu procesu vypalování,“ ohlédla se uplynulým děním Barbora Žeravská.
Večerník zavítal na čtvrteční program. „Máme tady lukostřelecký kroužek a právě v rámci akce Jarní prázdniny s Orionem jsme si vyšli s dětmi trochu na čerstvý vzduch. Věnujeme se takzvané 3D lukostřelbě, kdy děti střílí na makety zvířátek a imitujeme tím právě lovení zvěře. A evidentně je to baví, protože jich máme v kroužku asi pětadvacet. Když je zima, tak chodíme do sokolovny střílet na terče, ovšem tentokrát nám počasí přálo, tak jsme vyrazili trochu do terénu,“ popsal Večerníku průběh akce Antonín Bartošík, vedoucí kroužku a pořadatel.


Total Comments

  • FED Cup
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Prostějovské Velikonoce
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte projekt sdílených kol v Prostějově?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

V Metru vše v pořádku.

Kontrola provozu a hlavně hospodaření prostějovského kina Metro 70 dopadla na výbornou. Komise až na nějaké malé „prkotiny“, které nestály ani za řeč, neshledala žádné pochybení. Ředitelka Barbora Prágerová si tak mohla oddechnout a vedení magistrátu je rovněž spokojeno.

Chování hvězdy.

Týmu BK Olomoucko závěr nadstavbové části Kooperativy NBL nevyšel. Nejenže prohrál čtyři z posledních pěti zápasů, ale těsně před play off neunesl porážku v Opavě americký pivot Javonte Douglas, který při konflitku s jedním z hráčů domácích udeřil asistenta trenéra a po utkání nepodal soupeřům ruku...

Total Comments

Osobnost týdne

Leoš NOHA
15 noha
Zdravotník a sukničkář Adolf „Áďa“ Větvička z oblíbeného seriálu Okresní přebor se objevil v Prostějově! Známý herec vystoupil v rámci divadelní hry Macbeth - Too Much Blood. A byla to z jeho strany další jízda...

Total Comments

Číslo týdne

1711
Nezaměstnanost v celém Olomouckém kraji opět výrazně poklesla, tentokrát v součtu o osm procent! V Prostějově je aktuálně bez práce jen 1 711 osob, na druhé straně zdejší pobočka Úřadu práce ČR registruje pouze něco přes pět set volných míst. A pak si firmy nemají stěžovat, že není kde brát lidi...

Total Comments

Výrok týdne

„VYHROŽOVAL MI, ŽE KDYŽ S NÍM NEBUDU, TAK MĚ ZABIJE.“

Být chtěnou ženou, není pokaždé jednoduché. Takto si posteskla před Okresním soudem v Prostějově Renata G., bývalá družka Martina Biháriho, který nezvládl rozchod...

Total Comments