Dobrý podvečer, dnes je středa 21.8.2019
svátek slaví Johana,
zítra Bohuslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Tradiční dětský maškarní karneval připravila na uplynulou sobotu kulturní komise obce Vrbátky. Na něm se děti v kouzelných maskách proháněly po sokolovně s Jahůdkovou vílou a skřítkem Dubánkem. Po představení všech masek přišly na řadu oblíbené soutěže a na závěr byla každá maska odměněna pamětním listem.Jen chvíli po otevření sokolovny se nazdobený sál zaplnil dětmi všech věkových kategorií. V nápaditých kostýmech běhaly po parketu, ty nejmenší ale daly přednost bezpečí v blízkosti svých maminek.
O slavnostní zahájení se postarala moderátorská dvojice, a sice Jahůdková víla a skřítek Dubánek. Společně vystoupili s úvodní scénkou, kterou děti pod pódiem se zaujetím sledovaly. Po překonání počátečních rozpaků došlo na skupinový tanec, posléze na tanečky ve dvojicích s nejlepším kamarádem a také na vzájemné představování. K maskám znázorňujícím například celou skupinu KISS, berušky, kovboje, princezny, dokonce i superhrdiny přistupovala Jahůdková víla a pro každého, kdo se představil, měla přichystanou sladkost, vůbec první dárek ale děti dostaly hned při příchodu, a to zvířátko do vody.
A co by to bylo za karneval bez soutěží...V nich mohly děti například malovat, chodily po kladině nebo se trefovaly míčky do děr. Nechybělo ani bohaté občerstvení, velká nálož cukrové vaty. V rohu sokolovny barevný šašek nafukoval balónky a tvořil z nich to, co si děti přály. Nezbytná výtvarná dílna naopak poskytovala azyl těm, kterým se nechtělo dovádět a tancovat. A tak děti v maškarním spokojeně kreslily nebo tvořily.


Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments