Dobré dopoledne, dnes je sobota 25.5.2019
svátek slaví Viola,
zítra Filip
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Tradiční dětský maškarní karneval připravila na uplynulou sobotu kulturní komise obce Vrbátky. Na něm se děti v kouzelných maskách proháněly po sokolovně s Jahůdkovou vílou a skřítkem Dubánkem. Po představení všech masek přišly na řadu oblíbené soutěže a na závěr byla každá maska odměněna pamětním listem.Jen chvíli po otevření sokolovny se nazdobený sál zaplnil dětmi všech věkových kategorií. V nápaditých kostýmech běhaly po parketu, ty nejmenší ale daly přednost bezpečí v blízkosti svých maminek.
O slavnostní zahájení se postarala moderátorská dvojice, a sice Jahůdková víla a skřítek Dubánek. Společně vystoupili s úvodní scénkou, kterou děti pod pódiem se zaujetím sledovaly. Po překonání počátečních rozpaků došlo na skupinový tanec, posléze na tanečky ve dvojicích s nejlepším kamarádem a také na vzájemné představování. K maskám znázorňujícím například celou skupinu KISS, berušky, kovboje, princezny, dokonce i superhrdiny přistupovala Jahůdková víla a pro každého, kdo se představil, měla přichystanou sladkost, vůbec první dárek ale děti dostaly hned při příchodu, a to zvířátko do vody.
A co by to bylo za karneval bez soutěží...V nich mohly děti například malovat, chodily po kladině nebo se trefovaly míčky do děr. Nechybělo ani bohaté občerstvení, velká nálož cukrové vaty. V rohu sokolovny barevný šašek nafukoval balónky a tvořil z nich to, co si děti přály. Nezbytná výtvarná dílna naopak poskytovala azyl těm, kterým se nechtělo dovádět a tancovat. A tak děti v maškarním spokojeně kreslily nebo tvořily.


Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments