Dobré odpoledne, dnes je neděle 26.5.2019
svátek slaví Filip,
zítra Valdemar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Jak Večerník informoval v přechozím vydání, od pondělí 18. do středy 20. února se Denní stacionář Pivoňka stal místem s mnoha herci a herečkami. Uživatelé Denního stacionáře, lidé s mentálním a kombinovaným postižením totiž natočili film! Studenti Gymnázia Jiřího Wolkera s nimi pořídili filmový dokument, který zachycoval jejich běžný den i způsob, s jakým se vyrovnávají se svými životními handicapy.

Tři dny strávili mladí nadšení filmaři Martin Osladil, Ondřej Kučera a Adam Špičák s uživateli Denního stacionáře Pivoňka v ulici Pod Kosířem v Prostějově. Večerník tedy přímo ve stacionáři od obětavých pracovnic tohoto sociálního zařízení zjišťoval, jak filmování probíhalo. „Tradice natáčení těchto dokumentů je už dvanáctiletá. Postupně jsme tehdy získávali kontakty se členy Divadla Point a jednalo se o nadšené studenty, kteří se však postupem let samozřejmě měnili. Tradice ale zůstala zachována, filmování se jen ujali ti mladší a současní studenti Gymnázia Jiřího Wolkera. Zmíněná trojice už tu natáčela ale i v loňském roce,“ předeslala Večerníku Lenka Kozáková, pracovnice přímé péče Centra sociálních služeb v Prostějově.
Jak dále prozradila, letos studenti přišli s vlastním nápadem. „Chtěli ukázat a natočit, jakým způsobem se vlastně dá žít v našem zařízení. Jde totiž o partu přátel, kteří se u nás pravidelně stýkají a tu a tam mezi ně přijde i někdo nový. Natáčel se s nimi dokument, ve kterém oni sami popisovali svůj denní život, za asistence kamery si také šli například nakoupit, k rybníku nakrmit kačenky nebo se jen tak projít po městě. Prostě a jednoduše, film má název Na Pivoňce je mi krásně a klienti v něm popisovali, co nejen zde mohou prožít. Filmařům ukázali, kterým aktivitám se u nás věnují, jak například pečou chleba, jak si po snídani čistí zuby, jak jdou do města nebo se učí tančit. Přestože jsou někteří naši klienti na vozíčku, vůbec se v nejrůznějších aktivitách neomezují. A ve filmu jde o další podobné drobnosti, ze kterých je složen jejich běžný život,“ popsala průběh další z pracovnic stacionáře Pivoňka Renata Kolářová.
Lenka Kozáková pak Večerníku ukázala mnoho cen, které zmíněné filmové dokumenty z Pivoňky získaly na celostátní soutěži v Praze. „Každý celostátní přehlídka těchto filmů pro nás znamenala nějakou cenu. Buď za mluvené slovo, nebo scénář či kameru. Ceny máme vystaveny a velice si jich vážíme,“ usmála se na závěr
Večerník se v některém z dalších vydání bude zabývat i významem a činností Denního stacionáře Pivoňka. Rádi bychom totiž vyzdvihli význam podobných zařízení, o kterých se jinak bohužel moc nehovoří...


Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments