Dobré odpoledne, dnes je pátek 24.5.2019
svátek slaví Jana,
zítra Viola
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Předminulý pátek zavítal Večerník na galavečer Střední školy automobilní do Městského divadla v Prostějově. Stužkovací ceremoniál, který pojali studenti ve velkém stylu, provázelo i několik doprovodných tanečních vystoupení. Po dojemném okamžiku, kdy dostali maturanti své šerpy, se všichni přesunuli společně do prostor Národního domu, kde pokračoval program zahrnující například i první tanec budoucích maturantů s rodiči.Mezi nejvýznamnější období každého studenta patří bezpochyby maturita. S tím souvisí nejen část plná stresu a učení aneb samotná zkouška dospělosti, ale hlavně ples, který si třída M2AC oborů provozní technik a kadeřnické služby uspořádala v pátek 15. února. Ještě před samotným stužkovacím ceremoniálem byl sál plný rodičů, kamarádů. Ti se zaujetím sledovali prezentaci fotografií, kterou si studenti připravili a na nichž byl zachycen jejich průběh studia.
Na samotný úvod navíc ukázali své profesionálně natočené maturitní video, jež se neslo ve stylu duchovním. Všichni měli kostýmy jeptišek a mnichů, včetně třídní učitelky a také ředitele. Ten od žáků dostal posléze veřejné uznání před publikem, že za roli ve videu by si zasloužil cenu „Ředitele roku“. Také předtančení proběhlo v podobném duchu, slečny totiž byly oděné v černobílých hábitech.
Poté už následoval ten nejkrásnější okamžik. Studenti a studentky postupně přicházeli a řadili se na pódium v nádherných róbách a slušivých oblecích. Na dojemnou píseň pak moderátorka plesu představila krátce každého z nich. Někteří za menšího potlesku, druzí za obrovských ovací publika, ale všichni do jednoho se širokým úsměvem na tváři. Se šerpou a malým přípitkem se každý zařadil na své místo. Nechybělo ani stužkování třídní učitelky a ředitele. Vše zakončilo slovo ředitele a výbuch konfet. Tedy ovšem jen z jedné strany. Druhá smršť lesklých ozdob se objevila znenadání, když si studenti společně připíjeli, a zdá se, že někteří se pěkně lekli.
„Studenti si připravili večírek společně s třídní učitelkou. Já vždy tajně doufám, že to nejsou poslední zbytky energie, které měli. Naopak že ze sebe ještě něco vydají. Přeji kantorům, aby ještě vydrželi. Žákům přeji, aby přepnuli na rezervu a ještě našli ten zbytek energie, a rodičům, těm nepřeji nic. Vám nezbývá nic jiného než ještě dva měsíce vydržet a modlit se. Co má přijít, to přijde,“ uvedl Rudolf Raška, ředitel školy.
Následoval přesun do Národního domu, kde již přichystaný sál jako by čekal na to, až se zaplní maturanty. Na pódiu hrála živá hudba, bohatá tombola a nechyběl i fotokoutek, kterého návštěvníci ihned využívali a začali se v něm fotit nejen s maturanty. První tanec patřil pochopitelně maturantům s jejich rodiči a poté už to rozjeli ve velkém stylu. „Jsme opravdu super kolektiv. Myslím, že se mi po nich bude i trochu stýskat,“ sdělila Večerníku své pocity budoucí maturantka Kristýna, která poté dodala, že toho pro maturitu ještě moc neudělala.


Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments