Příjemnou noc, dnes je pondělí 19.8.2019
svátek slaví Ludvík,
zítra Bernard
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Předminulý pátek zavítal Večerník na galavečer Střední školy automobilní do Městského divadla v Prostějově. Stužkovací ceremoniál, který pojali studenti ve velkém stylu, provázelo i několik doprovodných tanečních vystoupení. Po dojemném okamžiku, kdy dostali maturanti své šerpy, se všichni přesunuli společně do prostor Národního domu, kde pokračoval program zahrnující například i první tanec budoucích maturantů s rodiči.Mezi nejvýznamnější období každého studenta patří bezpochyby maturita. S tím souvisí nejen část plná stresu a učení aneb samotná zkouška dospělosti, ale hlavně ples, který si třída M2AC oborů provozní technik a kadeřnické služby uspořádala v pátek 15. února. Ještě před samotným stužkovacím ceremoniálem byl sál plný rodičů, kamarádů. Ti se zaujetím sledovali prezentaci fotografií, kterou si studenti připravili a na nichž byl zachycen jejich průběh studia.
Na samotný úvod navíc ukázali své profesionálně natočené maturitní video, jež se neslo ve stylu duchovním. Všichni měli kostýmy jeptišek a mnichů, včetně třídní učitelky a také ředitele. Ten od žáků dostal posléze veřejné uznání před publikem, že za roli ve videu by si zasloužil cenu „Ředitele roku“. Také předtančení proběhlo v podobném duchu, slečny totiž byly oděné v černobílých hábitech.
Poté už následoval ten nejkrásnější okamžik. Studenti a studentky postupně přicházeli a řadili se na pódium v nádherných róbách a slušivých oblecích. Na dojemnou píseň pak moderátorka plesu představila krátce každého z nich. Někteří za menšího potlesku, druzí za obrovských ovací publika, ale všichni do jednoho se širokým úsměvem na tváři. Se šerpou a malým přípitkem se každý zařadil na své místo. Nechybělo ani stužkování třídní učitelky a ředitele. Vše zakončilo slovo ředitele a výbuch konfet. Tedy ovšem jen z jedné strany. Druhá smršť lesklých ozdob se objevila znenadání, když si studenti společně připíjeli, a zdá se, že někteří se pěkně lekli.
„Studenti si připravili večírek společně s třídní učitelkou. Já vždy tajně doufám, že to nejsou poslední zbytky energie, které měli. Naopak že ze sebe ještě něco vydají. Přeji kantorům, aby ještě vydrželi. Žákům přeji, aby přepnuli na rezervu a ještě našli ten zbytek energie, a rodičům, těm nepřeji nic. Vám nezbývá nic jiného než ještě dva měsíce vydržet a modlit se. Co má přijít, to přijde,“ uvedl Rudolf Raška, ředitel školy.
Následoval přesun do Národního domu, kde již přichystaný sál jako by čekal na to, až se zaplní maturanty. Na pódiu hrála živá hudba, bohatá tombola a nechyběl i fotokoutek, kterého návštěvníci ihned využívali a začali se v něm fotit nejen s maturanty. První tanec patřil pochopitelně maturantům s jejich rodiči a poté už to rozjeli ve velkém stylu. „Jsme opravdu super kolektiv. Myslím, že se mi po nich bude i trochu stýskat,“ sdělila Večerníku své pocity budoucí maturantka Kristýna, která poté dodala, že toho pro maturitu ještě moc neudělala.


Total Comments

  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments