Dobré odpoledne, dnes je pátek 24.5.2019
svátek slaví Jana,
zítra Viola
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Ostatky neboli konec masopustu se blíží. Původně se jednalo o tři dny před popeleční středou ohlašující příchod Velikonoc. Dnes se obvykle jedná o jeden den, kdy se oddělují veselé vesnice od těch ostatních. Ostatky byly totiž vždy spojeny s průvody masek, hudbou a nevázanou zábavou.


Masopustní veselí by se v sobotu 2. března nemělo vyhnout celé řadě vesnic na Prostějovsku. Zřejmě nejpočetnější účast masek se dá očekávat v Horním Štěpánově. „Tentokrát bude změna. Nepůjdeme z horního konce, ale vyjdeme z Nových Sadů. Děláme to proto, aby v Novosadech viděli všechny masky. Vždycky jsme tam totiž končili, a to už nás tam došla maximálně polovina,“ prozradila Jitka Vlachová.
Velké oblibě se masopust těší také v Březsku, kde vše spojují s tradičním pochováním basy v tamním kulturáku. Tklivými melodiemi bude letos celý obřad provázet skupina Merkur.
Ostatky jsou spojeny také s hodováním, a tak se nelze divit, že třeba v Nezamyslicích na masopustní průvod letos navážou vepřové hody.
Masopusty mají dlouho tradici také v Pivíně či v Přemyslovicích, oblíbené jsou rovněž v Malenách, ve Vícově, Tištíně, ve Stínavě a celé řadě dalších obcí regionu. Večerník vám z vybraných míst přinese podrobnou reportáž.

Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments