Dobré dopoledne, dnes je sobota 25.5.2019
svátek slaví Viola,
zítra Filip
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Pomalu, ale jistě se blíží tradiční prostějovský masopust, tentokrát se však bude konat o něco později než ten loňský, avšak na bohatosti programu se nic nemění. Těšit se tak můžete na příjemnou hudbu, divadlo a samozřejmě na masopustní průvod, vynášení prasátka či spousty dobrot, bez nichž by to prostě nešlo. Akce se koná již tuto sobotu 2. března na náměstí T. G. Masaryka, o zábavu bude postaráno od 10:00 až do 16:00 hodin.


Co vše je připraveno? V 10:00 hodin proběhne na hlavním náměstí zahájení masopustu, po němž bude následovat masopustní průvod ‚okolo rynku‘ a tradiční vynášení prasátka a vyprávění řezníka Krkovičky. Půl hodiny nato se pobaví děti u pohádky s názvem O králi, kterému byla zima. Od 11:00 hodin stejně jako i potom od 13:30 a od 15:30 hodin všem přítomným chvíle na rynku zpříjemní masopustní kapela. V poledne pak ožije pimprlové divadélko, s nímž do Prostějova přijede loutkové divadlo Tilia, a za další půlhodinu opět zadovádí masopustní průvod, tentokrát spojený se souzením kozla.
Hodinu po poledni vás na masopustu pobaví kejklíř a komediant, o půl třetí se na náměstí opět ukáže masopustní průvod plný masek. Od 15:00 hodin komedianti předvedou svá magická kouzla a čáry a nakonec v 16:00 hodin bude celá akce završena rozdáváním zabijačkové polévky za symbolickou jednu korunu.
Třetí ročník prostějovského masopustu tedy rozhodně oživí hlavní náměstí stejně tak dobře jako předchozí dva ročníky. Minulý rok si radní pochvalovali premiérový masopust. „Jsme rádi, že se nám tato akce loni osvědčila a naše náměstí zase ožilo. Věřím, že tomu tak bude i letos. Hlavně že se naši občané baví,“ nechal se slyšet Jiří Pospíšil, náměstek primátora Statutárního města Prostějov.


Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments