Dobrý podvečer, dnes je středa 21.8.2019
svátek slaví Johana,
zítra Bohuslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Pomalu, ale jistě se blíží tradiční prostějovský masopust, tentokrát se však bude konat o něco později než ten loňský, avšak na bohatosti programu se nic nemění. Těšit se tak můžete na příjemnou hudbu, divadlo a samozřejmě na masopustní průvod, vynášení prasátka či spousty dobrot, bez nichž by to prostě nešlo. Akce se koná již tuto sobotu 2. března na náměstí T. G. Masaryka, o zábavu bude postaráno od 10:00 až do 16:00 hodin.


Co vše je připraveno? V 10:00 hodin proběhne na hlavním náměstí zahájení masopustu, po němž bude následovat masopustní průvod ‚okolo rynku‘ a tradiční vynášení prasátka a vyprávění řezníka Krkovičky. Půl hodiny nato se pobaví děti u pohádky s názvem O králi, kterému byla zima. Od 11:00 hodin stejně jako i potom od 13:30 a od 15:30 hodin všem přítomným chvíle na rynku zpříjemní masopustní kapela. V poledne pak ožije pimprlové divadélko, s nímž do Prostějova přijede loutkové divadlo Tilia, a za další půlhodinu opět zadovádí masopustní průvod, tentokrát spojený se souzením kozla.
Hodinu po poledni vás na masopustu pobaví kejklíř a komediant, o půl třetí se na náměstí opět ukáže masopustní průvod plný masek. Od 15:00 hodin komedianti předvedou svá magická kouzla a čáry a nakonec v 16:00 hodin bude celá akce završena rozdáváním zabijačkové polévky za symbolickou jednu korunu.
Třetí ročník prostějovského masopustu tedy rozhodně oživí hlavní náměstí stejně tak dobře jako předchozí dva ročníky. Minulý rok si radní pochvalovali premiérový masopust. „Jsme rádi, že se nám tato akce loni osvědčila a naše náměstí zase ožilo. Věřím, že tomu tak bude i letos. Hlavně že se naši občané baví,“ nechal se slyšet Jiří Pospíšil, náměstek primátora Statutárního města Prostějov.


Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments