Dobré odpoledne, dnes je pátek 24.5.2019
svátek slaví Jana,
zítra Viola
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Březen je již za dveřmi a během tohoto měsíce jsou v Prostějově připraveny hned dva tradiční taneční večery v kavárně Prostor. Jedním z hlavních organizátorů těchto společenských akcí je celospolečensky aktivní mladík Jan Šmída. Nikoliv shodou okolností jde o člověka, který stojí za charitativní akcí v podobě rozlévání teplých polévek bezdomovcům před místním nádražím v Prostějově.

„Další tradiční taneční večer v kavárně Prostor v Prostějově se bude konat osmého března, tedy na Mezinárodní den žen, a tématem bude jive. Taneční večer pro širší veřejnost, prostě pro starší lidi, se bude konat patnáctého března. Bude se jednat o cha-cha večer,“ prozradil Večerníku Jan Šmída, kterého jsme se zeptali, jak ho pořádání tanečních večerů vůbec napadlo. „V březnu roku 2017 jsem se zúčastnil podobné akce v Brně. Následující dva týdny mi hlavou vrtalo, proč něco takového nemáme tady, vždyť Prostějov by si takovou kulturu taky zasloužil. Byl jsem přesvědčen, že tohle je věc, která lidem schází. Navíc jsem chtěl mladým lidem nabídnout možnost, jakou jsem já neměl,“ vysvětlil Šmída s tím, že během necelých dvou let už uspořádal šestnáct podobných večerů plných tance.
Samotné začátky před dvěma lety prý byly těžké, ale příjemné. „Vedení kavárny Prostor, ve které se taneční večery pravidelně konají, moji nabídku velice rádo přijalo. Několik lidí na začátku drželo při mých myšlenkách a pomáhalo mi uskutečnit tyto taneční večery. Setkal jsem se ale i s kritikou, a to nejednou. Důležité je vytrvat a jít si za svým. A to se podle mého názoru vyplatilo,“ je přesvědčen hlavní organizátor, který vzápětí Večerníku popsal, jak taneční večery probíhají. „Převážně začínáme kolem 19.30 hodin předtančením taneční skupiny Buď ZUŠ. Následuje výuka tance, podle kterého je celý večer pojmenován. Například v pátek osmého února jsme pořádali cha-cha večer, takže se vyučovala a tancovala cha-cha. Během večera stihneme pro zpestření i nějakou hru, ve které můžete vyhrát zdarma vstup na další akci nebo nějaký speciální koktejl od místního podniku. Večer vždy zakončíme volnou zábavou a písničkami na přání,“ prozradil Jan Šmída.

Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments