Příjemnou noc, dnes je pondělí 19.8.2019
svátek slaví Ludvík,
zítra Bernard
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Březen je již za dveřmi a během tohoto měsíce jsou v Prostějově připraveny hned dva tradiční taneční večery v kavárně Prostor. Jedním z hlavních organizátorů těchto společenských akcí je celospolečensky aktivní mladík Jan Šmída. Nikoliv shodou okolností jde o člověka, který stojí za charitativní akcí v podobě rozlévání teplých polévek bezdomovcům před místním nádražím v Prostějově.

„Další tradiční taneční večer v kavárně Prostor v Prostějově se bude konat osmého března, tedy na Mezinárodní den žen, a tématem bude jive. Taneční večer pro širší veřejnost, prostě pro starší lidi, se bude konat patnáctého března. Bude se jednat o cha-cha večer,“ prozradil Večerníku Jan Šmída, kterého jsme se zeptali, jak ho pořádání tanečních večerů vůbec napadlo. „V březnu roku 2017 jsem se zúčastnil podobné akce v Brně. Následující dva týdny mi hlavou vrtalo, proč něco takového nemáme tady, vždyť Prostějov by si takovou kulturu taky zasloužil. Byl jsem přesvědčen, že tohle je věc, která lidem schází. Navíc jsem chtěl mladým lidem nabídnout možnost, jakou jsem já neměl,“ vysvětlil Šmída s tím, že během necelých dvou let už uspořádal šestnáct podobných večerů plných tance.
Samotné začátky před dvěma lety prý byly těžké, ale příjemné. „Vedení kavárny Prostor, ve které se taneční večery pravidelně konají, moji nabídku velice rádo přijalo. Několik lidí na začátku drželo při mých myšlenkách a pomáhalo mi uskutečnit tyto taneční večery. Setkal jsem se ale i s kritikou, a to nejednou. Důležité je vytrvat a jít si za svým. A to se podle mého názoru vyplatilo,“ je přesvědčen hlavní organizátor, který vzápětí Večerníku popsal, jak taneční večery probíhají. „Převážně začínáme kolem 19.30 hodin předtančením taneční skupiny Buď ZUŠ. Následuje výuka tance, podle kterého je celý večer pojmenován. Například v pátek osmého února jsme pořádali cha-cha večer, takže se vyučovala a tancovala cha-cha. Během večera stihneme pro zpestření i nějakou hru, ve které můžete vyhrát zdarma vstup na další akci nebo nějaký speciální koktejl od místního podniku. Večer vždy zakončíme volnou zábavou a písničkami na přání,“ prozradil Jan Šmída.

Total Comments

  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments