Dobré odpoledne, dnes je neděle 26.5.2019
svátek slaví Filip,
zítra Valdemar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Tuhle se na krásném černomořském pobřeží sešli prezidenti dvou poněkud odlišných států, co do své velikosti a významu, ale přesto s mnohým společným. Protože už delší dobu koketují s možnou budoucí integrací, zamýšlejí se nad tím, jakým směrem půjdou jejich země poté, co jim jako jejich představitelům skončí mandát ve vrcholných politických funkcích. „Poslyšte, my se zítra můžeme sjednotit, nám to nečiní problém. Ale jsou na to připraveny naše národy? Vy si musíte položit takovou otázku, my pak budeme jen plnit vaši vůli,“ odvětil na dotaz novináře ten postavou větší prezident, ale méně významný.

Ne, to není setkání dvou státníků z „vyspělých západních demokracií“ před další vlnou evropské integrace, kupodivu takto přemýšlejí prezidenti Ruska a Běloruska. Škoda, že stejně neuvažovali kdysi Václav Klaus s Vladimírem Mečiarem a nezeptali se svých občanů, jestli jsou připraveni na rozdělení společného státu. Jim dvěma to šlo pochopitelně lehce.
Čím výš je nasazena kvalitativní laťka v dané funkci, tím více zavázán by se měl cítit nový funkcionář vůči svému předchůdci. Pokračovat v naznačeném směru, převzít to nadčasové, kvalitní, obohatit funkci novým přístupem, novými myšlenkami. A raději se poradit, třeba jen v duchu, udělal by to můj předchůdce také tak? Jaké by asi přijal řešení? Věřte, že taková analýza většinou přinese více dobra než naslouchání desítkám dobře placených poradců.
I v našem městě byla v té úplně nejvyšší funkci poměrně nedávno nastavena laťka hodně vysoko. Město z ní konečně ekonomicky dýchá dodnes, dýchá i přímo nevyřčenou morální autoritou. Už jen proto, že právě první prostějovský primátor dokázal, že pověst funkce je třeba chránit bez ohledu na osobní ambice. Ne každý je toho schopen, vždyť pověstná korýtka jsou tak lákavá! Už při nástupu do funkce by měl každý své jednání korigovat vědomím, že žádná funkce není navždy. Jednou vždy přijde můj nástupce. Budu se mu schopen podívat zpříma do očí?

Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments