Dobré ráno, dnes je středa 21.8.2019
svátek slaví Johana,
zítra Bohuslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Tuhle se na krásném černomořském pobřeží sešli prezidenti dvou poněkud odlišných států, co do své velikosti a významu, ale přesto s mnohým společným. Protože už delší dobu koketují s možnou budoucí integrací, zamýšlejí se nad tím, jakým směrem půjdou jejich země poté, co jim jako jejich představitelům skončí mandát ve vrcholných politických funkcích. „Poslyšte, my se zítra můžeme sjednotit, nám to nečiní problém. Ale jsou na to připraveny naše národy? Vy si musíte položit takovou otázku, my pak budeme jen plnit vaši vůli,“ odvětil na dotaz novináře ten postavou větší prezident, ale méně významný.

Ne, to není setkání dvou státníků z „vyspělých západních demokracií“ před další vlnou evropské integrace, kupodivu takto přemýšlejí prezidenti Ruska a Běloruska. Škoda, že stejně neuvažovali kdysi Václav Klaus s Vladimírem Mečiarem a nezeptali se svých občanů, jestli jsou připraveni na rozdělení společného státu. Jim dvěma to šlo pochopitelně lehce.
Čím výš je nasazena kvalitativní laťka v dané funkci, tím více zavázán by se měl cítit nový funkcionář vůči svému předchůdci. Pokračovat v naznačeném směru, převzít to nadčasové, kvalitní, obohatit funkci novým přístupem, novými myšlenkami. A raději se poradit, třeba jen v duchu, udělal by to můj předchůdce také tak? Jaké by asi přijal řešení? Věřte, že taková analýza většinou přinese více dobra než naslouchání desítkám dobře placených poradců.
I v našem městě byla v té úplně nejvyšší funkci poměrně nedávno nastavena laťka hodně vysoko. Město z ní konečně ekonomicky dýchá dodnes, dýchá i přímo nevyřčenou morální autoritou. Už jen proto, že právě první prostějovský primátor dokázal, že pověst funkce je třeba chránit bez ohledu na osobní ambice. Ne každý je toho schopen, vždyť pověstná korýtka jsou tak lákavá! Už při nástupu do funkce by měl každý své jednání korigovat vědomím, že žádná funkce není navždy. Jednou vždy přijde můj nástupce. Budu se mu schopen podívat zpříma do očí?

Total Comments

  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments