Příjemnou noc, dnes je pondělí 27.5.2019
svátek slaví Valdemar,
zítra Vilém
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Minulý pátek 8. března oslavilo Mateřské centrum Cipísek již dvacáté narozeniny. Maškarní bál konaný při této příležitosti si v Národním domě náramně užilo hned několik desítek masek, a to velice originálních a do nejmenších detailů promyšlených.

Mateřské centrum Cipísek nabízí programy pro celé rodiny. Umožňuje rodičům prožít klíčové první tři roky rodičovství jako příležitost k rozvoji dětí i rodičů. Nabízí společné kurzy pro rodiče a děti, zvlášť jen pro děti a rodiče a jednorázové akce. K tanci a poslechu na maškarním bále hrála skupina Novios a celý večer moderovali Manka a Cipísek. Lákavá byla tombola, nechyběl ani hojně navštěvovaný fotokoutek, v němž vznikaly snímky na památku od prostějovské fotografky Gity Čopákové.
„Mateřské centrum vzniklo vlastně před dvaceti lety a bylo to z iniciativy maminek, protože se nebylo kde scházet, nebyly žádné herny, žádné plavání, vůbec nic. Jako skupinka maminek jsme šly na radnici a tehdejší místostarostku Boženu Sekaninovou požádaly o pomoc, že bychom se rády někde scházely,“ zavzpomínala Jitka Zapletalová, předsedkyně MC Cipísek.
Prázdné prostory skýtala mateřská škola na Sídlišti Svobody právě tam se Cipísek narodil. „Celé to začalo tak nenápadně, ale zájem maminek byl velký, jedeme tak už dvacet roků. Děti se neustále rodí a rodiče se schází, zájem je pořád velký, za což jsme rádi, považujeme to za důležité. Za těch dvacet let se u nás vystřídalo opravdu hodně dětí, snad tisíce,“ usmála se Zapletalová. „Během týdne k nám přijde asi 160 dětí a střídají se v pravidelných programech,“ přidala.
Tento rok v Cipískovi přemýšlely, jak oslavit dvacáté narozeniny. A nakonec uspořádaly maškarní bál. „Říkaly jsme, že by bylo fajn pozvat maminky, které k nám chodily a pamatují si, jak to vlastně celé bylo. A jelikož jsme vždy dělaly karnevaly pro rodiče s dětmi, padl výběr na karneval pro dospělé. Jsou tady i maminky, které mateřské centrum rozjížděly, a máme tu i děti, které to mateřské centrum navštěvovaly v jeho počátcích. I dnešní moderátoři jsou absolventy našeho centra,“ prozradila předsedkyně. „Z důvodu zatím nestálého počasí jsme chtěly být pod střechou,“ dodala Jitka Zapletalová.
Celý večer nabízel bohatý program: vystoupení mladých tanečnic taneční skupiny Zumba s Veronikou, rej masek, soutěž s balonky, fotokoutek, tombolu a spoustu dalšího. A kromě výše zmíněné Boženy Sekaninové navštívila maškarní bál také náměstkyně prostějovského primátora Milada Sokolová.
„Nám se tady moc líbí. Už jsme byly tady s kamarádkou pirátky, Vietnamky a Minnie. Naše děti Cipíska navštěvovaly, ale už jsou velké. Tyhle bály jsme dřív navštěvovaly pravidelně. Jsme spokojené,“ komentovala atmosféru s úsměvem Markéta Valentová. „V centru panuje přátelská až rodinná atmosféra,“ přidala se další z účastnic Jana. „Maškarní bál se opravdu povedl a máme jen kladné ohlasy,“ nechala se slyšet Markéta Skládalová, lektorka MC Cipísek a autorka knih o výchově.
U toho prostě Večerník nemohl chybět!

Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Noc kostelů táhla.

Fenomenální akce přitáhla stovky zájemců o prohlídky kostelů po celém Česku, Prostějovsko nevyjímaje. Svatostánky otevřely své útroby při dalším ročníku Noci kostelů a návštěvníci se tak mohli dostat i do prostor, kam se běžný smrtelník jen tak nedostane. A potěšitelným faktem bylo i to, že možnosti využili i nevěřící.

Zmlácený sudí.

Prostějovský fotbalový rozhodčí Petr Antoníček byl po finálovém utkání MOL Cupu napaden fanoušky poraženého Baníku Ostrava, kteří mu jako videorozhodčímu vyčítali schválení pokutového kopu ve prospěch pražské Slavie, načež jeden z nich jej udeřil pěstí a povalil na zem. Většímu násilí zabránila až hlídka Městské policie v Olomouci...

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Drahoš
21 drahos
Prostějov uplynulou středu navštívil senátor a v minulosti i kandidát na prezidenta České republiky Jiří Drahoš. Zavítal na radnici i do muzea, stihl i besedu se studenty. A Večerníku poskytl exkluzivní rozhovor, na který se můžete těšit ještě do prázdnin.

Total Comments

Číslo týdne

1

A hop do přehrady! Nejlepším možným výsledkem skončilo první měření vody v plumlovské nádrži, kde je na začátek sezóny kvalitní voda bez sinic a jiných nepříjemností. Přehrada stejně jako Poděbrady u Olomouce dostala jedničku.

Total Comments

Výrok týdne

„Každej furt kecá o suchu a já jsem mokrej jako myš!“

Jeden z promočených bezdomovců před místním nádražím takto hudroval v lijáku, který během minulé středy zkrápěl nejen město Prostějov

Total Comments