Dobré odpoledne, dnes je neděle 24.3.2019
svátek slaví Gabriel,
zítra Marián
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Ani v malebné vesničce Tištín nezapomněli zorganizovat masopustní průvod. Rodiče i děti v maskách již tradičně obešli celou vesnici, nechyběla atrakce v podobě vedeného medvěda. Veselý průvod doprovázela kapela a na závěr se všichni sešli v sokolovně k masopustní slavnosti.O týden později, než bývá zvykem, tedy po Popeleční středě, započal uplynulou sobotu v Tištíně masopust. Již v devět hodin ráno se první masky začaly řadit u nově zrekonstruované sokolovny, aby se vydaly na tradiční masopustní průvod. Důvodem opožděného termínu oslav bylo velké vytížení nově opravené sokolovny.Krásně namaškaření obyvatelé Tištína si užívali průvodu po vesnici. A jak už bývá zvykem, za doprovodu medvěda zastavovali u jednotlivých obydlí, náležitě si vychutnali občerstvení jak domácími pochutinami, tak i dobrým pitím, nechyběla ani slivovice. Díky umu obyvatel byli v průvodu zastoupeni nejen Mimoni a strašidelné masky, nechyběla Sněhurka, někteří šli za melouny...
Snaha uskutečnit setkání v rekonstruované sokolovně došla naplnění, a tak se rozradostněný průvod mohl nakonec nahrnout do jejích útrob. Tam začala pravá masopustní zábava, hrála muzika a obyvatelé si pochutnávali na zabijačkových specialitách. Ty si posléze také mohli zakoupit. A že se tam jednu chvíli utvořila pěkná fronta. „Chodíme s dětmi každý rok. Letos se vyvedlo celkem i počasí. Není teplo, ale ani zima, myslím, že to děti zvládly bravurně,“ sdělila Večerníku jedna z účastnici průvodu.

Total Comments

  • Basic
  • Zahradnictví Adelovi
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_superfinale_korfbal

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte sezónu prostějovských hokejistů?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pod mostem se maká.

Většina Prostějovanů zřejmě již zaregistrovala, že se pod mostem v Olomoucké ulici pilně pracuje. Bagry a stavební dělníci připravují základy pro „podchod“ pod mostem, který v nebezpečné a dopravně frekventované lokalitě bude sloužit jak cyklistům, tak chodcům. Už aby to bylo!

Sníh přikryl Protivanovsko.

Jaro se pomalu ale jistě ujímá vlády, ovšem pozor! „Paní Zima“ ještě ani zdaleka neřekla poslední slovo. Důkazem toho je středeční chumelenice na Protivanovsku, kde napadlo zhruba pět centimetrů sněhové pokrývky. Silničáři tak měli po delším čase opět práci a děti málem stavěly sněhuláky...

Total Comments

Osobnost týdne

Simona STAŠOVÁ

Dcera Jiřiny Bohdalové byla hlavní postavou divadelní hry Skleněný zvěřinec, kterou skvělá herečka představila se svými kolegy minulé pondělí na prknech Městského divadla v Prostějově.

11 stasova

Total Comments

Číslo týdne

7
Na této příčce skončili sezónu Chance ligy 2018/2019 hokejisté Prostějova. Ani napočtvrté za sebou tak Jestřábi ve druhé nejvyšší soutěži nepřekročili svůj stín a znovu vypadli již ve čtvrtfinále play-off.

Total Comments

Výrok týdne

„ŽE NÁS LIDI BEROU VÁŽNĚ - SMRTELNĚ VÁŽNĚ“

Předseda Klubu vojenské historie Dukla Prostějov Jaroslav Dvořák má o největším úspěchu své organizace zcela jasno...

Total Comments