Příjemnou noc, dnes je pondělí 27.5.2019
svátek slaví Valdemar,
zítra Vilém
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Piráti, berušky, motýli, Pipi Dlouhá punčocha i s opičkou, indiáni, kovbojové, spousta klaunů a dalších zhruba 150 podivuhodných bytostí i se svými rodiči se sešli na maškarním karnevalu, který se konal uplynulou sobotu v kulturním domě v Žárovicích. Připraven tu pro ně byl zajímavý program a nevídaný počet cen, které bylo možné vyhrát ve skutečně bohaté tombole. U toho prostě Večerník nemohl chybět...



Karneval v Žárovicích začal přesně v 15:00 hodin a kdo přišel jen o něco později, už se málem do sálu nevlezl. O lístky do tomboly byl zájem srovnatelný snad jen s poptávkou po mandarinkách v období socialismu - zmizely během pár minut. A nebylo se ani co divit. Vždyť se v tombole sešlo neuvěřitelných 232 cen včetně koloběžky, autíčka na ovládání, čokoládové fontány, dortu, mluvícího papouška, hry Twister, obřího plyšového medvěda, stavebnice Seva či dokonce traktoru a mnoha, mnoha dalších.„Tombolu jsme chystali ve třech. Díky sponzorům se nám sešlo celkem dost peněz, takže jsme mohli řadu věcí koupit. Ty nejhodnotnější dary byly zařazené do velké tomboly slosovatelné na vstupenky, takže vyhrát u nás mohl úplně každý. A komu se to náhodou nepovedlo, pro toho jsme měli připraveny i ceny útěchy. S pláčem tak od nás neodcházel nikdo,“ prozradila Večerníku jedna z organizátorek Jana Zelená, která se podobně jako její další kolegyně na karnevalu představila v masce klauna odkazující na téma Hurá do cirkusu.
Během programu mohli lidé sledovat dvě krátká dětská představení, která zrežírovala a zároveň se do nich i aktivně zapojila plumlovská starostka Gabriela Jančíková. Zatímco první zavedlo diváky do snu malé anglické holčičky, ve kterém ožívaly hračky, druhé zase ukázalo, s jakým elánem dokáže lívance vařit Pipi Dlouhá punčocha.
„Novinkou je, že letos už nemáme jednotlivá stanoviště, na nichž děti plní úkoly, ale vymysleli jsme úkoly tak, aby je mohly plnit všechny masky dohromady. Celkem jsme si připravili osm různých aktivit, prostor mezi nimi vždy zaplní dětská diskotéka,“ poznamenala Zelená. Ta nedlouho poté rozdávala jeden balónek za druhýms logy mládežnického hokejového oddílu SK 1913 Prostějov, který věnovala firma Laser Technology.
Cen bylo skutečně požehnaně, a tak mnozí z odcházejících děti a zejména rodičů měli co dělat, aby vše zvládli odnést. Dětský karneval zakončil bohatou sezónu akcí v žarovickém kulturáku.

Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Noc kostelů táhla.

Fenomenální akce přitáhla stovky zájemců o prohlídky kostelů po celém Česku, Prostějovsko nevyjímaje. Svatostánky otevřely své útroby při dalším ročníku Noci kostelů a návštěvníci se tak mohli dostat i do prostor, kam se běžný smrtelník jen tak nedostane. A potěšitelným faktem bylo i to, že možnosti využili i nevěřící.

Zmlácený sudí.

Prostějovský fotbalový rozhodčí Petr Antoníček byl po finálovém utkání MOL Cupu napaden fanoušky poraženého Baníku Ostrava, kteří mu jako videorozhodčímu vyčítali schválení pokutového kopu ve prospěch pražské Slavie, načež jeden z nich jej udeřil pěstí a povalil na zem. Většímu násilí zabránila až hlídka Městské policie v Olomouci...

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Drahoš
21 drahos
Prostějov uplynulou středu navštívil senátor a v minulosti i kandidát na prezidenta České republiky Jiří Drahoš. Zavítal na radnici i do muzea, stihl i besedu se studenty. A Večerníku poskytl exkluzivní rozhovor, na který se můžete těšit ještě do prázdnin.

Total Comments

Číslo týdne

1

A hop do přehrady! Nejlepším možným výsledkem skončilo první měření vody v plumlovské nádrži, kde je na začátek sezóny kvalitní voda bez sinic a jiných nepříjemností. Přehrada stejně jako Poděbrady u Olomouce dostala jedničku.

Total Comments

Výrok týdne

„Každej furt kecá o suchu a já jsem mokrej jako myš!“

Jeden z promočených bezdomovců před místním nádražím takto hudroval v lijáku, který během minulé středy zkrápěl nejen město Prostějov

Total Comments