Dobré odpoledne, dnes je neděle 24.3.2019
svátek slaví Gabriel,
zítra Marián
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Piráti, berušky, motýli, Pipi Dlouhá punčocha i s opičkou, indiáni, kovbojové, spousta klaunů a dalších zhruba 150 podivuhodných bytostí i se svými rodiči se sešli na maškarním karnevalu, který se konal uplynulou sobotu v kulturním domě v Žárovicích. Připraven tu pro ně byl zajímavý program a nevídaný počet cen, které bylo možné vyhrát ve skutečně bohaté tombole. U toho prostě Večerník nemohl chybět...Karneval v Žárovicích začal přesně v 15:00 hodin a kdo přišel jen o něco později, už se málem do sálu nevlezl. O lístky do tomboly byl zájem srovnatelný snad jen s poptávkou po mandarinkách v období socialismu - zmizely během pár minut. A nebylo se ani co divit. Vždyť se v tombole sešlo neuvěřitelných 232 cen včetně koloběžky, autíčka na ovládání, čokoládové fontány, dortu, mluvícího papouška, hry Twister, obřího plyšového medvěda, stavebnice Seva či dokonce traktoru a mnoha, mnoha dalších.„Tombolu jsme chystali ve třech. Díky sponzorům se nám sešlo celkem dost peněz, takže jsme mohli řadu věcí koupit. Ty nejhodnotnější dary byly zařazené do velké tomboly slosovatelné na vstupenky, takže vyhrát u nás mohl úplně každý. A komu se to náhodou nepovedlo, pro toho jsme měli připraveny i ceny útěchy. S pláčem tak od nás neodcházel nikdo,“ prozradila Večerníku jedna z organizátorek Jana Zelená, která se podobně jako její další kolegyně na karnevalu představila v masce klauna odkazující na téma Hurá do cirkusu.
Během programu mohli lidé sledovat dvě krátká dětská představení, která zrežírovala a zároveň se do nich i aktivně zapojila plumlovská starostka Gabriela Jančíková. Zatímco první zavedlo diváky do snu malé anglické holčičky, ve kterém ožívaly hračky, druhé zase ukázalo, s jakým elánem dokáže lívance vařit Pipi Dlouhá punčocha.
„Novinkou je, že letos už nemáme jednotlivá stanoviště, na nichž děti plní úkoly, ale vymysleli jsme úkoly tak, aby je mohly plnit všechny masky dohromady. Celkem jsme si připravili osm různých aktivit, prostor mezi nimi vždy zaplní dětská diskotéka,“ poznamenala Zelená. Ta nedlouho poté rozdávala jeden balónek za druhýms logy mládežnického hokejového oddílu SK 1913 Prostějov, který věnovala firma Laser Technology.
Cen bylo skutečně požehnaně, a tak mnozí z odcházejících děti a zejména rodičů měli co dělat, aby vše zvládli odnést. Dětský karneval zakončil bohatou sezónu akcí v žarovickém kulturáku.

Total Comments

  • Basic
  • Zahradnictví Adelovi
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_superfinale_korfbal

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte sezónu prostějovských hokejistů?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pod mostem se maká.

Většina Prostějovanů zřejmě již zaregistrovala, že se pod mostem v Olomoucké ulici pilně pracuje. Bagry a stavební dělníci připravují základy pro „podchod“ pod mostem, který v nebezpečné a dopravně frekventované lokalitě bude sloužit jak cyklistům, tak chodcům. Už aby to bylo!

Sníh přikryl Protivanovsko.

Jaro se pomalu ale jistě ujímá vlády, ovšem pozor! „Paní Zima“ ještě ani zdaleka neřekla poslední slovo. Důkazem toho je středeční chumelenice na Protivanovsku, kde napadlo zhruba pět centimetrů sněhové pokrývky. Silničáři tak měli po delším čase opět práci a děti málem stavěly sněhuláky...

Total Comments

Osobnost týdne

Simona STAŠOVÁ

Dcera Jiřiny Bohdalové byla hlavní postavou divadelní hry Skleněný zvěřinec, kterou skvělá herečka představila se svými kolegy minulé pondělí na prknech Městského divadla v Prostějově.

11 stasova

Total Comments

Číslo týdne

7
Na této příčce skončili sezónu Chance ligy 2018/2019 hokejisté Prostějova. Ani napočtvrté za sebou tak Jestřábi ve druhé nejvyšší soutěži nepřekročili svůj stín a znovu vypadli již ve čtvrtfinále play-off.

Total Comments

Výrok týdne

„ŽE NÁS LIDI BEROU VÁŽNĚ - SMRTELNĚ VÁŽNĚ“

Předseda Klubu vojenské historie Dukla Prostějov Jaroslav Dvořák má o největším úspěchu své organizace zcela jasno...

Total Comments