Dobré odpoledne, dnes je pondělí 25.3.2019
svátek slaví Marián,
zítra Emanuel
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Právě jste se přestěhovali? Nebo už dlouho dumáte nad obnovou výmalby u vás doma? Jak známo, výběr barev v jednotlivých místnostech je více než důležitý, mnoho může vyvolat studený pocit, další naopak. Říká se, že křiklavě červenou do ložnice rozhodně ne. Co ty další?

PŘEDSÍŇ
Když to vezmeme od úplného začátku, první dojmy z obydlí si příchozí udělá už při vstupu. Předsíň nemusí být ani tak prostorná, aby navodila příjemný pocit. Proto hraje nezastupitelnou roli správná volba barvy. Je třeba si uvědomit, zda je dost prosvětlená denním světlem, nebo nikoliv. Pokud ano, můžete si dovolit i sytější a tmavší tóny barev. V předsíni, kam ale světlo moc neproniká, je třeba volit barvy rozhodně světlejší. Pokud jste vyznavači spíše teplejších tónů, použijte například oranžovou či žlutou. Doplnit je můžete i pásem jemné tapety.
KUCHYNĚ
Pro většinu z nás neodmyslitelné čtyři stěny. Ne nadarmo se říká, že kuchyň je srdcem domova. Tady je volba barvy především otázkou vkusu, ale taky bychom neměli zapomínat na jisté zákonitosti. Rozhodně se nedoporučuje modrá barva vyvolávající pocit zimy a chladu, v takové místnosti si nevychutnáte ani výborný předkrm. Do kuchyně se hodí určitě červená barva, která vyvolává pocit vřelosti a tepla. Ale pozor ať nesáhnete po agresivním odstínu a velkém množství. Červené by pohromadě nemělo být nadmíru, s bílou výmalbou a černými prvky to teprve bude ta pravá nádhera.
OBÝVACÍ POKOJ
Přirozené centrum pro setkávání nejen celé rodiny. Místnost by měla působit útulně, ale přitom také vzdušně. Není od věci zvolit si jednu základní barvu a druhou na jemné doplnění. Kombinace žluto-šedé nebo třeba zeleno-bílé by nemusela vypadat zase až tak špatně. Ale i tady je to o vkusu! Pokud máte menší obývák, vhodné jsou spíše světlejší odstíny, které místnost opticky zvětší. U většího obýváku se meze nekladou v sytosti odstínů, vzorů ani tapet, ale nezapomeňte, že všeho příliš škodí.
LOŽNICE
Zde trávíme až třetinu života. Měli bychom si uvědomit, že kvalitní spánek je veledůležitý a k němu nám může dopomoct vhodný výběr barvy. Tady asi platí jednoduché pravidlo – měli bychom volit barvy spíše jemné až nenápadné. Zpříjemnit pobyt a usnadnit relaxaci tak pomůže lososová, levandulová nebo odstín capuccina, ale opatrně se sytostí a odstínem.
KOUPELNA
V této neméně důležité místnůstce bychom se výběrem barev mohli řídit podobně jako u předsíně. Hodně záleží na velikosti a průniku světla. Většina koupelen je malá, chybí přímé větrání, tudíž okénko. Pokud jste ale majiteli velké prosvětlené koupelny s adekvátním oknem, je na místě jistá závist. Většinovému typu malé koupelny s minimálním denním osvětlením bude slušet, když se vyhnete tmavým a sytějším barvám, ty by koupelně moc neprospěly. Dobrou a především osvědčenou volbou se jeví klasická bílá barva – v člověku probouzí pocit čistoty. Ovšem přehánět by se to s ní taky nemělo! Mohlo by to působit až sterilně. K bílé se hodí příjemné pastelové tóny, které tak nemocniční prostředí naruší...


10 bydleni titulka


Speciální příloha BYDLENÍ OD A DO Z je součástí tištěného vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, které vyšlo v pondělí 11. března


%MCEPASTEBIN%

Total Comments

  • Muzeum Kočárů
  • Prostějovské Velikonoce
  • Basic
  • Zahradnictví Adelovi
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_superfinale_korfbal

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII HRADEBNÍ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Už mají plán.

Uběhl už nějaký ten týden od rozhodnutí brněnského soudu, který zneplatnil smlouvy mezi městem a společností Manthellan. Zdálo se, že si magistrát neví rady, co bude dělat se Společenským domem a jeho okolím. Minulou středu ale radní poprvé zveřejnili své plány s rekonstrukcí kulturáku i okolí. A bude se opravovat!

Škoda za 300 tisíc?!

V minulém vydání Večerník referoval o vandalském činu, který poškodil auto prostějovské zastupitelky Hany Naiclerové. Ta při prvotním šetření odhadla pro policii škodu na „zničeném“ autě politém barvou částkou tří set tisíc korun. Záhy vyšlo ale najevo, že někdo jí vozidlo polil Balakrylem, který za pár dní myčka odstranila...

Total Comments

Osobnost týdne

ANEŽKA FELNEROVÁ
12 felnerovaSpeciální ocenění si z mezinárodní koktejlové soutěže juniorů pod názvem HANÁCKÁ BARMAN SHOW 2019, která se konala v přednáškovém sále Národního domu, odnesla tato studentka pořádající Střední odborné školy Prostějov.

Total Comments

Číslo týdne

25 000
Společný koncert pěveckého sboru Nota Bene, dětí ze ZUŠ Vladimíra Ambrose a klavíristy Daniela Juna, který proběhl minulou středu v Městském divadle v Prostějově, vynesl rovných pětadvacet tisíc korun. Částka poputuje organizaci UNICEF.

Total Comments

Výrok týdne

„KDO JINÝ BY SI MĚL PROSTĚJOV UKLIDIT, KDYŽ NE MY SAMI!“

Náměstkyně primátora Milada Sokolová zvala všechny dobrovolníky, aby přiložili ruku k dílu při akci Ukliďme si Česko

Total Comments