Dobré dopoledne, dnes je neděle 26.5.2019
svátek slaví Filip,
zítra Valdemar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Právě jste se přestěhovali? Nebo už dlouho dumáte nad obnovou výmalby u vás doma? Jak známo, výběr barev v jednotlivých místnostech je více než důležitý, mnoho může vyvolat studený pocit, další naopak. Říká se, že křiklavě červenou do ložnice rozhodně ne. Co ty další?

PŘEDSÍŇ
Když to vezmeme od úplného začátku, první dojmy z obydlí si příchozí udělá už při vstupu. Předsíň nemusí být ani tak prostorná, aby navodila příjemný pocit. Proto hraje nezastupitelnou roli správná volba barvy. Je třeba si uvědomit, zda je dost prosvětlená denním světlem, nebo nikoliv. Pokud ano, můžete si dovolit i sytější a tmavší tóny barev. V předsíni, kam ale světlo moc neproniká, je třeba volit barvy rozhodně světlejší. Pokud jste vyznavači spíše teplejších tónů, použijte například oranžovou či žlutou. Doplnit je můžete i pásem jemné tapety.
KUCHYNĚ
Pro většinu z nás neodmyslitelné čtyři stěny. Ne nadarmo se říká, že kuchyň je srdcem domova. Tady je volba barvy především otázkou vkusu, ale taky bychom neměli zapomínat na jisté zákonitosti. Rozhodně se nedoporučuje modrá barva vyvolávající pocit zimy a chladu, v takové místnosti si nevychutnáte ani výborný předkrm. Do kuchyně se hodí určitě červená barva, která vyvolává pocit vřelosti a tepla. Ale pozor ať nesáhnete po agresivním odstínu a velkém množství. Červené by pohromadě nemělo být nadmíru, s bílou výmalbou a černými prvky to teprve bude ta pravá nádhera.
OBÝVACÍ POKOJ
Přirozené centrum pro setkávání nejen celé rodiny. Místnost by měla působit útulně, ale přitom také vzdušně. Není od věci zvolit si jednu základní barvu a druhou na jemné doplnění. Kombinace žluto-šedé nebo třeba zeleno-bílé by nemusela vypadat zase až tak špatně. Ale i tady je to o vkusu! Pokud máte menší obývák, vhodné jsou spíše světlejší odstíny, které místnost opticky zvětší. U většího obýváku se meze nekladou v sytosti odstínů, vzorů ani tapet, ale nezapomeňte, že všeho příliš škodí.
LOŽNICE
Zde trávíme až třetinu života. Měli bychom si uvědomit, že kvalitní spánek je veledůležitý a k němu nám může dopomoct vhodný výběr barvy. Tady asi platí jednoduché pravidlo – měli bychom volit barvy spíše jemné až nenápadné. Zpříjemnit pobyt a usnadnit relaxaci tak pomůže lososová, levandulová nebo odstín capuccina, ale opatrně se sytostí a odstínem.
KOUPELNA
V této neméně důležité místnůstce bychom se výběrem barev mohli řídit podobně jako u předsíně. Hodně záleží na velikosti a průniku světla. Většina koupelen je malá, chybí přímé větrání, tudíž okénko. Pokud jste ale majiteli velké prosvětlené koupelny s adekvátním oknem, je na místě jistá závist. Většinovému typu malé koupelny s minimálním denním osvětlením bude slušet, když se vyhnete tmavým a sytějším barvám, ty by koupelně moc neprospěly. Dobrou a především osvědčenou volbou se jeví klasická bílá barva – v člověku probouzí pocit čistoty. Ovšem přehánět by se to s ní taky nemělo! Mohlo by to působit až sterilně. K bílé se hodí příjemné pastelové tóny, které tak nemocniční prostředí naruší...


10 bydleni titulka


Speciální příloha BYDLENÍ OD A DO Z je součástí tištěného vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, které vyšlo v pondělí 11. března


%MCEPASTEBIN%

Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments