Dobré odpoledne, dnes je pondělí 16.9.2019
svátek slaví Ludmila,
zítra Naděžda
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Na počátku turistické sezóny během měsíce dubna se v celé republice otvírají památky v jednotlivých městech, pořádají prohlídkové okruhy, výstavy, koncerty, přednášky. To vše v rámci Mezinárodního dne památek a sídel, k němuž se letos připojí i Prostějov. Však je také naše město členem Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska. „Máme co nabídnout, proto jsme se rozhodli připojit k projektu. Je to zároveň jeden z prvních kroků, jak více podpořit, rozvinout a propagovat cestovní ruch a zájem o památky v Prostějově,“ poznamenal primátor František Jura.


Konkrétně půjde o tři dubnové soboty, z nichž každá bude tematicky jinak zaměřená. „Dne šestého dubna představíme moderní architekturu, bude otevřen Národní dům, zámek na Pernštýnském náměstí a prostějovská radnice. Na zámku bude otevřena i zámecká kavárna, kde se budou moci návštěvníci občerstvit, projdou do městské galerie a zhlédnou část výtvarných děl z městských uměleckých sbírek. Podívat se bude možné i do prostor, kde nyní sídlí domovní správa. Na radnici se kromě věže dostanou zájemci i do kanceláře primátora.
Dne 14. dubna se návštěvníkům představí Prostějov židovský, kdy si zájemci budou moci prohlédnout například bývalou novou synagogu – dnešní Husův sbor, následovat bude procházka Demelovou ulicí kolem někdejšího nadačního domu Feitha Ehrenstamma, v němž dnes sídlí odbor dopravy, nahlédnou do atria Muzea ve Špalíčku, projdou se starým židovským hřbitovem a komentovaná prohlídka bude připravena i na novém židovském hřbitově za Brněnskou ulicí.
Konečně dne 27. dubna to bude Prostějov duchovní, kdy se otevřou brány kostelů Povýšení sv. Kříže, sv. Petra a Pavla, sv. Cyrila a Metoděje, kaple sv. Anny, sv. Andělů strážných a sv. Lazara s volnými prohlídkami. Návštěvníci se mohou těšit také na komentovanou prohlídku klášterního kostela s varhanním koncertem a na prohlídku refektáře a bývalé klášterní knihovny,“ přiblížila program tří výjimečných sobot náměstkyně Milada Sokolová, která je zástupcem města ve Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska.

Total Comments

 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments