Dobré odpoledne, dnes je pondělí 25.3.2019
svátek slaví Marián,
zítra Emanuel
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Na počátku turistické sezóny během měsíce dubna se v celé republice otvírají památky v jednotlivých městech, pořádají prohlídkové okruhy, výstavy, koncerty, přednášky. To vše v rámci Mezinárodního dne památek a sídel, k němuž se letos připojí i Prostějov. Však je také naše město členem Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska. „Máme co nabídnout, proto jsme se rozhodli připojit k projektu. Je to zároveň jeden z prvních kroků, jak více podpořit, rozvinout a propagovat cestovní ruch a zájem o památky v Prostějově,“ poznamenal primátor František Jura.


Konkrétně půjde o tři dubnové soboty, z nichž každá bude tematicky jinak zaměřená. „Dne šestého dubna představíme moderní architekturu, bude otevřen Národní dům, zámek na Pernštýnském náměstí a prostějovská radnice. Na zámku bude otevřena i zámecká kavárna, kde se budou moci návštěvníci občerstvit, projdou do městské galerie a zhlédnou část výtvarných děl z městských uměleckých sbírek. Podívat se bude možné i do prostor, kde nyní sídlí domovní správa. Na radnici se kromě věže dostanou zájemci i do kanceláře primátora.
Dne 14. dubna se návštěvníkům představí Prostějov židovský, kdy si zájemci budou moci prohlédnout například bývalou novou synagogu – dnešní Husův sbor, následovat bude procházka Demelovou ulicí kolem někdejšího nadačního domu Feitha Ehrenstamma, v němž dnes sídlí odbor dopravy, nahlédnou do atria Muzea ve Špalíčku, projdou se starým židovským hřbitovem a komentovaná prohlídka bude připravena i na novém židovském hřbitově za Brněnskou ulicí.
Konečně dne 27. dubna to bude Prostějov duchovní, kdy se otevřou brány kostelů Povýšení sv. Kříže, sv. Petra a Pavla, sv. Cyrila a Metoděje, kaple sv. Anny, sv. Andělů strážných a sv. Lazara s volnými prohlídkami. Návštěvníci se mohou těšit také na komentovanou prohlídku klášterního kostela s varhanním koncertem a na prohlídku refektáře a bývalé klášterní knihovny,“ přiblížila program tří výjimečných sobot náměstkyně Milada Sokolová, která je zástupcem města ve Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska.

Total Comments

  • Muzeum Kočárů
  • Prostějovské Velikonoce
  • Basic
  • Zahradnictví Adelovi
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_superfinale_korfbal

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII HRADEBNÍ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Už mají plán.

Uběhl už nějaký ten týden od rozhodnutí brněnského soudu, který zneplatnil smlouvy mezi městem a společností Manthellan. Zdálo se, že si magistrát neví rady, co bude dělat se Společenským domem a jeho okolím. Minulou středu ale radní poprvé zveřejnili své plány s rekonstrukcí kulturáku i okolí. A bude se opravovat!

Škoda za 300 tisíc?!

V minulém vydání Večerník referoval o vandalském činu, který poškodil auto prostějovské zastupitelky Hany Naiclerové. Ta při prvotním šetření odhadla pro policii škodu na „zničeném“ autě politém barvou částkou tří set tisíc korun. Záhy vyšlo ale najevo, že někdo jí vozidlo polil Balakrylem, který za pár dní myčka odstranila...

Total Comments

Osobnost týdne

ANEŽKA FELNEROVÁ
12 felnerovaSpeciální ocenění si z mezinárodní koktejlové soutěže juniorů pod názvem HANÁCKÁ BARMAN SHOW 2019, která se konala v přednáškovém sále Národního domu, odnesla tato studentka pořádající Střední odborné školy Prostějov.

Total Comments

Číslo týdne

25 000
Společný koncert pěveckého sboru Nota Bene, dětí ze ZUŠ Vladimíra Ambrose a klavíristy Daniela Juna, který proběhl minulou středu v Městském divadle v Prostějově, vynesl rovných pětadvacet tisíc korun. Částka poputuje organizaci UNICEF.

Total Comments

Výrok týdne

„KDO JINÝ BY SI MĚL PROSTĚJOV UKLIDIT, KDYŽ NE MY SAMI!“

Náměstkyně primátora Milada Sokolová zvala všechny dobrovolníky, aby přiložili ruku k dílu při akci Ukliďme si Česko

Total Comments