Dobré dopoledne, dnes je neděle 26.5.2019
svátek slaví Filip,
zítra Valdemar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Na počátku turistické sezóny během měsíce dubna se v celé republice otvírají památky v jednotlivých městech, pořádají prohlídkové okruhy, výstavy, koncerty, přednášky. To vše v rámci Mezinárodního dne památek a sídel, k němuž se letos připojí i Prostějov. Však je také naše město členem Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska. „Máme co nabídnout, proto jsme se rozhodli připojit k projektu. Je to zároveň jeden z prvních kroků, jak více podpořit, rozvinout a propagovat cestovní ruch a zájem o památky v Prostějově,“ poznamenal primátor František Jura.


Konkrétně půjde o tři dubnové soboty, z nichž každá bude tematicky jinak zaměřená. „Dne šestého dubna představíme moderní architekturu, bude otevřen Národní dům, zámek na Pernštýnském náměstí a prostějovská radnice. Na zámku bude otevřena i zámecká kavárna, kde se budou moci návštěvníci občerstvit, projdou do městské galerie a zhlédnou část výtvarných děl z městských uměleckých sbírek. Podívat se bude možné i do prostor, kde nyní sídlí domovní správa. Na radnici se kromě věže dostanou zájemci i do kanceláře primátora.
Dne 14. dubna se návštěvníkům představí Prostějov židovský, kdy si zájemci budou moci prohlédnout například bývalou novou synagogu – dnešní Husův sbor, následovat bude procházka Demelovou ulicí kolem někdejšího nadačního domu Feitha Ehrenstamma, v němž dnes sídlí odbor dopravy, nahlédnou do atria Muzea ve Špalíčku, projdou se starým židovským hřbitovem a komentovaná prohlídka bude připravena i na novém židovském hřbitově za Brněnskou ulicí.
Konečně dne 27. dubna to bude Prostějov duchovní, kdy se otevřou brány kostelů Povýšení sv. Kříže, sv. Petra a Pavla, sv. Cyrila a Metoděje, kaple sv. Anny, sv. Andělů strážných a sv. Lazara s volnými prohlídkami. Návštěvníci se mohou těšit také na komentovanou prohlídku klášterního kostela s varhanním koncertem a na prohlídku refektáře a bývalé klášterní knihovny,“ přiblížila program tří výjimečných sobot náměstkyně Milada Sokolová, která je zástupcem města ve Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska.

Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments