Dobrý podvečer, dnes je čtvrtek 20.6.2019
svátek slaví Květa,
zítra Alois
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

25 papirnictviProstějovský Večerník se rozhodl v nepravidelném seriálu svým čtenářům zmapovat prodejny, hospody a další provozovny, na které jsou Prostějované zvyklí už desítky let. Moc jich není, které přežily dobu budování socialismu, ale hlavně i těžké chvíle tržního hospodářství. Jednou z prodejen, která v našem městě funguje s naprosto stejným sortimentem už od roku 1963, je papírnictví na náměstí Husserla.

My, co už máme nějaký ten letitý křížek na krku, jsme sem chodili kupovat školní potřeby jako ma lé děti. A zatímco po roce 1989 celá řada provozoven v Prostějově měnila své majitele a posléze i sortiment, papírnictví na náměstí Husserla bylo zachováno. „Já jsem toto papírnictví přebírala v roce 2005 po původním majiteli. Miroslav Hnilica byl už starý pán a prodejnu vlastně vedl od jejího vzniku, někdy od třiašedesátého roku minulého století. Po roce 1989 si provozovnu pronajal a podnikal sám. Když jsem ji od něho před osmi lety přebírala, nechal mi ji i se zásobami a veškerým vybavením. I z tohoto důvodu jsem ani na okamžik nezaváhala, zda nechat či změnit sortiment. Vždyť jsem i já dobře věděla, že jsou sem zvyklé chodit celé generace lidí,“ svěřila se Večerníku Monika Kovaříková, současná majitelka.

Když se Večerník zeptal, jak se v současné těžké době daří, úsměv se jí trošku ztratil. „Je to špatné, přežíváme. Hlavně teď, kdy zrušili Prior, tak se centrum města zase o něco více vylidnilo. Lidi prostě přestali na náměstí chodit, maximálně si sednou někde na pivo či kávu. Ale na konci prázdnin se k nám zase rodiče s dětmi nahrnou,“ věří v lepší časy Monika Kovaříková. Jak ještě dodala, i přesto, že tržby nejsou na žádné vyskakování, ani na chvíli nezapochybovala a z papírnictví hospodu určitě neudělá. „A kam by děcka chodily? Tady to mají takzvaně na ráně, navíc mám i stálé dospělé klienty, kteří sem chodí velmi rádi a také už strašnou spoustu let,“ řekla současná majitelka papírnictví na náměstí Husserla Monika Kovaříková.

Total Comments

 • Familiada
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V KAVÁRNĚ CANALL?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Konečně konstruktivní jednání.

Úterní zasedání Zastupitelstva statutárního města Prostějov trvalo tentokrát jediný den a bylo ukončeno těsně po osmnácté hodině. V jeho průběhu se sice několikrát zadrhlo, protože opoziční zastupitelé opět v některých případech porušili jednací řád, ale tentokrát bylo docela plynulé.

Fatální selhání řidiče.

Jako obecné ohrožení vyšetřují kriminalisté dopravní nehodu, při které v úterý odpoledne narazil u Litovle autobus plný dětí do odstaveného kamionu. V něm cestovali desetiletí fotbalisté 1.SK Prostějov. Výsledek? Tři těžce zranění dospělí a čtrnáct lehce zraněných malých fotbalistů.

Total Comments

Osobnost týdne

ANTONÍN PANENKA
24 panenka
Legendární český fotbalista a autor nezapomenutelného „dloubáku“ při penaltovém rozstřelu ve finále Mistrovství Evropy v Bělehradě v roce 1976 byl hlavní hvězdou letošního Hořava Cupu v Kostelci na Hané a Prostějově.

Total Comments

Číslo týdne

2,0

Neskutečné. Podíl nezaměstnaných v Prostějově dosáhl historického minima rovných dvou procent. A je otázkou času, kdy se počet lidí bez práce dostane v regionu ještě pod tuto magickou hranici.

Total Comments

Výrok týdne

„BYL BY TO SICE IDEÁLNÍ STAV, ALE TAKY POLITICKÁ SMRT!“

První náměstek primátora Jiří Pospíšil takto zareagoval na radu finančních odborníků, že by město mohlo zvýšit daň z nemovitostí i poplatky za odpad

Total Comments