Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 19.9.2019
svátek slaví Zita,
zítra Oleg
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

25 papirnictviProstějovský Večerník se rozhodl v nepravidelném seriálu svým čtenářům zmapovat prodejny, hospody a další provozovny, na které jsou Prostějované zvyklí už desítky let. Moc jich není, které přežily dobu budování socialismu, ale hlavně i těžké chvíle tržního hospodářství. Jednou z prodejen, která v našem městě funguje s naprosto stejným sortimentem už od roku 1963, je papírnictví na náměstí Husserla.

My, co už máme nějaký ten letitý křížek na krku, jsme sem chodili kupovat školní potřeby jako ma lé děti. A zatímco po roce 1989 celá řada provozoven v Prostějově měnila své majitele a posléze i sortiment, papírnictví na náměstí Husserla bylo zachováno. „Já jsem toto papírnictví přebírala v roce 2005 po původním majiteli. Miroslav Hnilica byl už starý pán a prodejnu vlastně vedl od jejího vzniku, někdy od třiašedesátého roku minulého století. Po roce 1989 si provozovnu pronajal a podnikal sám. Když jsem ji od něho před osmi lety přebírala, nechal mi ji i se zásobami a veškerým vybavením. I z tohoto důvodu jsem ani na okamžik nezaváhala, zda nechat či změnit sortiment. Vždyť jsem i já dobře věděla, že jsou sem zvyklé chodit celé generace lidí,“ svěřila se Večerníku Monika Kovaříková, současná majitelka.

Když se Večerník zeptal, jak se v současné těžké době daří, úsměv se jí trošku ztratil. „Je to špatné, přežíváme. Hlavně teď, kdy zrušili Prior, tak se centrum města zase o něco více vylidnilo. Lidi prostě přestali na náměstí chodit, maximálně si sednou někde na pivo či kávu. Ale na konci prázdnin se k nám zase rodiče s dětmi nahrnou,“ věří v lepší časy Monika Kovaříková. Jak ještě dodala, i přesto, že tržby nejsou na žádné vyskakování, ani na chvíli nezapochybovala a z papírnictví hospodu určitě neudělá. „A kam by děcka chodily? Tady to mají takzvaně na ráně, navíc mám i stálé dospělé klienty, kteří sem chodí velmi rádi a také už strašnou spoustu let,“ řekla současná majitelka papírnictví na náměstí Husserla Monika Kovaříková.

Total Comments

 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments