Dobré odpoledne, dnes je neděle 21.7.2019
svátek slaví Vítězslav,
zítra Magdaléna
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Uplynulou sobotu slunce svítilo s takovou radostí, že i brambory ve sklepě začaly cítit jaro... Přivítat roční období plné nadějí a plánů se rozhodli aktivní hasiči z Určic. Ve spolupráci s obcí si k tomu přizvali také děti z místní mateřinky a základní školy. Zaplněná sokolovna také sledovala pohádku O potrestané pýše, zatančila si na dětské diskotéce a zasoutěžila si o bohatou tombolu. U toho všeho byl i PROSTĚJOVSKÝ Večerník.

Vstupné na akce pořádané určickými hasiči je už řadu let dobrovolné, jeho celoroční výtěžek pak putuje na charitu. Letos se již organizátorům podařilo vybrat zhruba 3 600 korun a další peníze po sobotě určitě přibydou.
Stejně jako oblíbené podzimní Uspávání zvířátek i víkendové Vítání jara dokázalo určickou sokolovnu zcela zaplnit. Jako první se na pódiu představili ti nejmenší. Vystoupení dětí z místní mateřinky bylo velmi bedlivě sledováno, mnoho z rodičů se proměnilo v kameramany a záznam z něj si odnášelo nahraný do paměti mobilních telefonů.
Poté vystoupil sbor složený z dětí zdejší základní školy, který za doprovodu klavíru zazpíval několik písní mimo jiné i o tom, že „není nutno, aby bylo přímo veselo“. Zaujmout dokázalo také vystoupení členů tanečního kroužku Šárky Miklíkové, kteří se jednou týdně scházejí v tělocvičně místní školy. Ti mladší si připravili scénu na téma oslavy narozenin u Mickey Mouse, ti starší pak ukázali, jaká dobrodružství prožívá neohrožený agent 007 James Bond.
Po kratší pauze přišla řada na pohádku v podání členů hasičského sboru a jejich kamarádů. Příběh se tentokrát točil kolem prince Jaroslava, který byl pyšný a hrubý na své poddané. Babička Dobromíra tak doporučila jeho kuchaři, aby princi připravil páva pečeného na bylinkách. Po této pochoutce princ upadl do prokletí. Němý a zmatený následně bloudil po světě, než nalezl útočiště u ježibaby a ježidědka. Těm dlouho pokorně posluhoval, než jej vysvobodila opravdová láska… „Snažili jsme se zkoušet, jak to šlo, ale nemocnost byla velká,“ zmínila se autorka pohádky Lenka Sosíková, která i tentokrát sama vystupovala v roli babičky Dobromíry vyprávějící spletitý příběh. Ten se společně s vtipnými kostýmy divákům líbil a ocenili jej náležitým potleskem.
Vše uzavřela dětská diskotéka a losování tomboly, ve které se sešlo více jak 170 cen. Rodiče, prarodiče i jejich potomci tak z určické sokolovny do teplého podvečera odcházeli s pocitem, že letošní jaro skutečně důstojně a s plnou parádou přivítali. Ve vzduchu přitom jistě cítili příslib, že se v následujících dnech, týdnech a měsících mají skutečně na co těšit…
Určitě se přitom nemýlili. Všichni se společně nepochybně opět setkají nejpozději poslední dubnový den na „Starém hřišti“ v Určicích, kde si pro ně SDH Určice společně se spolkem Domeček připraví oblíbené a hojně navštěvované pálení čarodějnic. To se ani letos neobejde bez příletu čarodějnic a zapálení ohně na obří vatře. Návštěvníci se na závěr možná dočkají i ohňostroje.









Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments