Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 25.4.2019
svátek slaví Marek,
zítra Oto
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Uplynulou sobotu slunce svítilo s takovou radostí, že i brambory ve sklepě začaly cítit jaro... Přivítat roční období plné nadějí a plánů se rozhodli aktivní hasiči z Určic. Ve spolupráci s obcí si k tomu přizvali také děti z místní mateřinky a základní školy. Zaplněná sokolovna také sledovala pohádku O potrestané pýše, zatančila si na dětské diskotéce a zasoutěžila si o bohatou tombolu. U toho všeho byl i PROSTĚJOVSKÝ Večerník.

Vstupné na akce pořádané určickými hasiči je už řadu let dobrovolné, jeho celoroční výtěžek pak putuje na charitu. Letos se již organizátorům podařilo vybrat zhruba 3 600 korun a další peníze po sobotě určitě přibydou.
Stejně jako oblíbené podzimní Uspávání zvířátek i víkendové Vítání jara dokázalo určickou sokolovnu zcela zaplnit. Jako první se na pódiu představili ti nejmenší. Vystoupení dětí z místní mateřinky bylo velmi bedlivě sledováno, mnoho z rodičů se proměnilo v kameramany a záznam z něj si odnášelo nahraný do paměti mobilních telefonů.
Poté vystoupil sbor složený z dětí zdejší základní školy, který za doprovodu klavíru zazpíval několik písní mimo jiné i o tom, že „není nutno, aby bylo přímo veselo“. Zaujmout dokázalo také vystoupení členů tanečního kroužku Šárky Miklíkové, kteří se jednou týdně scházejí v tělocvičně místní školy. Ti mladší si připravili scénu na téma oslavy narozenin u Mickey Mouse, ti starší pak ukázali, jaká dobrodružství prožívá neohrožený agent 007 James Bond.
Po kratší pauze přišla řada na pohádku v podání členů hasičského sboru a jejich kamarádů. Příběh se tentokrát točil kolem prince Jaroslava, který byl pyšný a hrubý na své poddané. Babička Dobromíra tak doporučila jeho kuchaři, aby princi připravil páva pečeného na bylinkách. Po této pochoutce princ upadl do prokletí. Němý a zmatený následně bloudil po světě, než nalezl útočiště u ježibaby a ježidědka. Těm dlouho pokorně posluhoval, než jej vysvobodila opravdová láska… „Snažili jsme se zkoušet, jak to šlo, ale nemocnost byla velká,“ zmínila se autorka pohádky Lenka Sosíková, která i tentokrát sama vystupovala v roli babičky Dobromíry vyprávějící spletitý příběh. Ten se společně s vtipnými kostýmy divákům líbil a ocenili jej náležitým potleskem.
Vše uzavřela dětská diskotéka a losování tomboly, ve které se sešlo více jak 170 cen. Rodiče, prarodiče i jejich potomci tak z určické sokolovny do teplého podvečera odcházeli s pocitem, že letošní jaro skutečně důstojně a s plnou parádou přivítali. Ve vzduchu přitom jistě cítili příslib, že se v následujících dnech, týdnech a měsících mají skutečně na co těšit…
Určitě se přitom nemýlili. Všichni se společně nepochybně opět setkají nejpozději poslední dubnový den na „Starém hřišti“ v Určicích, kde si pro ně SDH Určice společně se spolkem Domeček připraví oblíbené a hojně navštěvované pálení čarodějnic. To se ani letos neobejde bez příletu čarodějnic a zapálení ohně na obří vatře. Návštěvníci se na závěr možná dočkají i ohňostroje.

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments