Dobré odpoledne, dnes je neděle 21.7.2019
svátek slaví Vítězslav,
zítra Magdaléna
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Uplynulý čtvrtek se v přednáškovém sále Národního domu konalo další galapředstavení barmanů. Druhý ročník mezinárodní koktejlové soutěže juniorů pod názvem HANÁCKÁ BARMAN SHOW 2019 přilákal dvacítku mladých barmanů a barmanek z Moravy a také východního Slovenska. Slavnostního zahájení se chopila ředitelka pořádající Střední odborné školy Prostějov Mária Zámostná a náměstek prostějovské primátorky Jan Krchňavý. „Vyhraje ten nejlepší, ten, co předvede skutečné barmanské mistrovství,“ uvedl. A triumf nakonec uzmul student Střední odborné školy z Litovle Jiří Blažíček a jeho koktej „Jirkův polibek“.

Nervozita a stres soutěžících, na pomyslném druhém břehu natěšení diváci. Pódiu vévodily tři stoly, u kterých se pod přísným dohledem a kontrolou průběžně střídali vlastní aktéři. Koktejlům se meze nekladly a i skleničky byly různého designového provedení, zato čistota a lesk použitého nádobí byly striktním požadavkem.Studenti se ukázali nadmíru šikovní a drinky jim šly krásně od ruky. Na prvním místě skončil již výše zmíněný Jiří Blažíček ze Střední odborné školy Litovel, druhé místo obsadil Jakub Říha ze stejné školy a na třetím místě stanula Ivona Silná ze Střední školy hotelové, průmyslové a zdravotnické v Uherském Hradišti. Speciální cena čekala na další dva soutěžící, a to Anežku Felnerovou ze Střední odborné školy Prostějov a Víta Dvořáčka z Obchodní akademie a hotelové školy Třebíč.
„Tohle je již druhý ročník soutěže, nad kterým převzala záštitu Rada města Prostějova a Olomoucký kraj. Soutěž děláme pro žáky hotelových a gastronomických škol. Myslím si, že proběhla ke všeobecné spokojenosti a líbila se,“ konstatovala pro Večerník ředitelka Mária Zámostná.
Na Hanáckou barmanskou show se přišla podívat i náměstkyně primátora pro kulturu a životní prostředí Milada Sokolová. „Samozřejmě, že se mi na této akci moc líbilo, protože mám velmi ráda míchané nápoje, jsem milovník drinků v jakékoliv podobě a ráda zkouším nové věci,“ usmála se při dotazu Večerníku a přiznala, že ochutnala hned tři koktejly. „Byly bohužel bez mé oblíbené smetany. Osobně totiž zůstávám věrná Piña Coladě s množstvím smetany a ananasu, což je pro mě bezkonkurenční lahůdka. Kávový likér mě moc neoslovil, ale dva další mi chutnaly. Byly ovocné a lehké hodící se aktuálně na nadcházející sezónu. Sice nevyhrál nikdo místní, ale aspoň jsme dostali nějaké ocenění,“ uvedla Milada Sokolová.
Dodejme, že domácí barvy hájila hned pětice studentů Střední odborné školy Prostějov, vedle oceněné Felnerové ještě Kateřina Janíčková, Tereza Malíková, Ilona Aujeská a Silvie Sochorová. Dále byli za pultíkem tři zástupci SOŠ Litovel, po jednom ze SŠGS Přerov, SOŠOS Olomouc a SŠ gastronomie a farmářství Jeseník. Nejvzdálenějšími účastnicemi byla dvě děvčata ze SOŠ gastronómie a služeb Prešov.


 

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments