Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 25.4.2019
svátek slaví Marek,
zítra Oto
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Uplynulý čtvrtek se v přednáškovém sále Národního domu konalo další galapředstavení barmanů. Druhý ročník mezinárodní koktejlové soutěže juniorů pod názvem HANÁCKÁ BARMAN SHOW 2019 přilákal dvacítku mladých barmanů a barmanek z Moravy a také východního Slovenska. Slavnostního zahájení se chopila ředitelka pořádající Střední odborné školy Prostějov Mária Zámostná a náměstek prostějovské primátorky Jan Krchňavý. „Vyhraje ten nejlepší, ten, co předvede skutečné barmanské mistrovství,“ uvedl. A triumf nakonec uzmul student Střední odborné školy z Litovle Jiří Blažíček a jeho koktej „Jirkův polibek“.

Nervozita a stres soutěžících, na pomyslném druhém břehu natěšení diváci. Pódiu vévodily tři stoly, u kterých se pod přísným dohledem a kontrolou průběžně střídali vlastní aktéři. Koktejlům se meze nekladly a i skleničky byly různého designového provedení, zato čistota a lesk použitého nádobí byly striktním požadavkem.Studenti se ukázali nadmíru šikovní a drinky jim šly krásně od ruky. Na prvním místě skončil již výše zmíněný Jiří Blažíček ze Střední odborné školy Litovel, druhé místo obsadil Jakub Říha ze stejné školy a na třetím místě stanula Ivona Silná ze Střední školy hotelové, průmyslové a zdravotnické v Uherském Hradišti. Speciální cena čekala na další dva soutěžící, a to Anežku Felnerovou ze Střední odborné školy Prostějov a Víta Dvořáčka z Obchodní akademie a hotelové školy Třebíč.
„Tohle je již druhý ročník soutěže, nad kterým převzala záštitu Rada města Prostějova a Olomoucký kraj. Soutěž děláme pro žáky hotelových a gastronomických škol. Myslím si, že proběhla ke všeobecné spokojenosti a líbila se,“ konstatovala pro Večerník ředitelka Mária Zámostná.
Na Hanáckou barmanskou show se přišla podívat i náměstkyně primátora pro kulturu a životní prostředí Milada Sokolová. „Samozřejmě, že se mi na této akci moc líbilo, protože mám velmi ráda míchané nápoje, jsem milovník drinků v jakékoliv podobě a ráda zkouším nové věci,“ usmála se při dotazu Večerníku a přiznala, že ochutnala hned tři koktejly. „Byly bohužel bez mé oblíbené smetany. Osobně totiž zůstávám věrná Piña Coladě s množstvím smetany a ananasu, což je pro mě bezkonkurenční lahůdka. Kávový likér mě moc neoslovil, ale dva další mi chutnaly. Byly ovocné a lehké hodící se aktuálně na nadcházející sezónu. Sice nevyhrál nikdo místní, ale aspoň jsme dostali nějaké ocenění,“ uvedla Milada Sokolová.
Dodejme, že domácí barvy hájila hned pětice studentů Střední odborné školy Prostějov, vedle oceněné Felnerové ještě Kateřina Janíčková, Tereza Malíková, Ilona Aujeská a Silvie Sochorová. Dále byli za pultíkem tři zástupci SOŠ Litovel, po jednom ze SŠGS Přerov, SOŠOS Olomouc a SŠ gastronomie a farmářství Jeseník. Nejvzdálenějšími účastnicemi byla dvě děvčata ze SOŠ gastronómie a služeb Prešov.


 

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments