Dobré odpoledne, dnes je neděle 21.7.2019
svátek slaví Vítězslav,
zítra Magdaléna
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Náš dlouholetý kolega, geniální křížovkář a hádankář Bohumil Korčák oslaví ve středu 27. března nádherné kulaté narozeniny. V plné svěžesti a pohodě dosáhl na pověstných sedm křížků! Muž, který dlouhá léta připravuje pro čtenáře Večerníku křížovky, kvízy a hádanky, bude navíc v květnu vyznamenán prestižním oceněním. Takže blahopřejeme hned dvakrát!


Pro myšlenku ke své práci nemá nikdy daleko, je skutečným křížovkářským guru. „Touto zálibou se zabývám už mnohá desetiletí. Už to ani nepočítám,“ usmívá se Bohumil Korčák, který je členem Českého svazu hádankářů a křížovkářů už od roku 1985. „Vymyslet těžkou hádanku je někdy složité, někdy naopak jednoduché. Je to prostě o okamžitém nápadu a fantazii, ke kterým stačí pouhé jedno slovo. A k němu vytvořím zápletku. Co se týká křížovek, tady vše vychází z tajenky. Pak už to jde všechno samo. Dělám to všechno rád a při různých soutěžích a pohárech ještě raději sleduji, jak si hádankáři nad mými rébusy lámou hlavy,“ usmál se.
Od středy sedmdesátník se již nyní může těšit na další brzkou oslavu. „V polovině května tohoto roku na Mistrovství republiky jednotlivců v řešení křížovek a hádanek v Kolíně obdržím z rukou předsedy Českého svazu hádankářů a křížovkářů nejvyšší svazové ocenění Zlatý otazník,“ prozradil oslavenec Bohumil Korčák.
Celý kolektiv PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku mu tímto blahopřeje hned dvakrát! Hodně zdraví, štěstí a pohody, pane kolego!

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments