Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 25.4.2019
svátek slaví Marek,
zítra Oto
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Náš dlouholetý kolega, geniální křížovkář a hádankář Bohumil Korčák oslaví ve středu 27. března nádherné kulaté narozeniny. V plné svěžesti a pohodě dosáhl na pověstných sedm křížků! Muž, který dlouhá léta připravuje pro čtenáře Večerníku křížovky, kvízy a hádanky, bude navíc v květnu vyznamenán prestižním oceněním. Takže blahopřejeme hned dvakrát!


Pro myšlenku ke své práci nemá nikdy daleko, je skutečným křížovkářským guru. „Touto zálibou se zabývám už mnohá desetiletí. Už to ani nepočítám,“ usmívá se Bohumil Korčák, který je členem Českého svazu hádankářů a křížovkářů už od roku 1985. „Vymyslet těžkou hádanku je někdy složité, někdy naopak jednoduché. Je to prostě o okamžitém nápadu a fantazii, ke kterým stačí pouhé jedno slovo. A k němu vytvořím zápletku. Co se týká křížovek, tady vše vychází z tajenky. Pak už to jde všechno samo. Dělám to všechno rád a při různých soutěžích a pohárech ještě raději sleduji, jak si hádankáři nad mými rébusy lámou hlavy,“ usmál se.
Od středy sedmdesátník se již nyní může těšit na další brzkou oslavu. „V polovině května tohoto roku na Mistrovství republiky jednotlivců v řešení křížovek a hádanek v Kolíně obdržím z rukou předsedy Českého svazu hádankářů a křížovkářů nejvyšší svazové ocenění Zlatý otazník,“ prozradil oslavenec Bohumil Korčák.
Celý kolektiv PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku mu tímto blahopřeje hned dvakrát! Hodně zdraví, štěstí a pohody, pane kolego!

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments