Dobrý podvečer, dnes je úterý 18.6.2019
svátek slaví Milan,
zítra Leoš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Tam to žilo! Hala Suprovka v Němčicích nad Hanou přivítala o uplynulém víkendu účastníky nepostupové soutěže Orion dancing stars. Diváci byli svědky celkem 47 vystoupení v podání 533 tanečníků. Přestože se jedná o ohromující číslo, v Němčicích zažili už i vyšší účast. Večerník tomu byl stejně jako v předchozích letech svědkem.Loni se v Němčicích nad Hanmou sešlo rekordních 909 tanečníků, kteří se představili v celkem 73 tanečních vystoupeních, tentokrát jich bylo bezmála o čtyři stovky méně. Za úbytkem stála zejména změna tradičního termínu. „Letos jsme přehlídku museli z organizačních důvodů o týden odložit. Kvůli tomu jsme se dostali do kolize s jinými podobnými akcemi. Proto se nám přihlásilo méně souborů,“ vysvětlila Eva Bašková z pořádajícího SVČ Orion.
Tak jako tak byla atmosféra v hale Suprovka stejně jako v předchozích letech skutečně fantastická. Tanečníci a zejména tanečnice bojovaly v celé řadě kategorií. „Vůbec poprvé tady máme i kategorii Gymnastika obsazenou výhradně členy jednoho z našich kroužků,“ prozradila organizátorka, jež mohla být spokojená mimo jiné s výsledkem orientálních tanečnic ze skupiny Aisha. Ty ve své „hlavní“ kategorii získaly od poroty nejvíce bodů, díky čemuž obhájily své loňské vítězství. Ona sama si však cenila výkonu všech svěřenců SVČ. „Alespoň jeden náš soubor se představil v každé kategorii. Jsem na všechny moc hrdá, vždyť většina z nich se schází pouze jednou týdně. Tahle přehlídka je pro ně velkou školou, na které se mohou srovnávat s často ostřílenějšími tanečníky,“ zauvažovala Eva Bašková, která jedním dechem poděkovala sponzorům za podporu. „Konkrétně jde o Českou průmyslovou zdravotní pojišťovnu a společnost Pharma Future. Díky nim jsme mohli skoro všechny soubory ocenit skutečně hodnotnými cenami,“ zdůraznila na závěr.
Orion dancing stars je nepochybně největší, nicméně zdaleka ne jedinou akcí pořádanou SVČ Orion v Němčicích nad Hanou. Už na nadcházející týden si tato organizace připravila hned tři další setkání. Tím prvním bude čtvrteční Velikonoční dílna, na kterou naváže páteční Aprílová jízda konaná na cyklostezce mezi Němčicemi, Mořicemi a Vrchoslavicemi. V sobotu pak Orion v areálu Svodnice ve Víceměřicích pořádá 2. kolo lukostřeleckých závodů Bow cup. Zúčastnit se ho mohou i ti, kteří dosud nemají svůj vlastní luk.

Total Comments

 • Familiada
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V KAVÁRNĚ COCTAIL CAFÉ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Konečně konstruktivní jednání.

Úterní zasedání Zastupitelstva statutárního města Prostějov trvalo tentokrát jediný den a bylo ukončeno těsně po osmnácté hodině. V jeho průběhu se sice několikrát zadrhlo, protože opoziční zastupitelé opět v některých případech porušili jednací řád, ale tentokrát bylo docela plynulé.

Fatální selhání řidiče.

Jako obecné ohrožení vyšetřují kriminalisté dopravní nehodu, při které v úterý odpoledne narazil u Litovle autobus plný dětí do odstaveného kamionu. V něm cestovali desetiletí fotbalisté 1.SK Prostějov. Výsledek? Tři těžce zranění dospělí a čtrnáct lehce zraněných malých fotbalistů.

Total Comments

Osobnost týdne

ANTONÍN PANENKA
24 panenka
Legendární český fotbalista a autor nezapomenutelného „dloubáku“ při penaltovém rozstřelu ve finále Mistrovství Evropy v Bělehradě v roce 1976 byl hlavní hvězdou letošního Hořava Cupu v Kostelci na Hané a Prostějově.

Total Comments

Číslo týdne

2,0

Neskutečné. Podíl nezaměstnaných v Prostějově dosáhl historického minima rovných dvou procent. A je otázkou času, kdy se počet lidí bez práce dostane v regionu ještě pod tuto magickou hranici.

Total Comments

Výrok týdne

„BYL BY TO SICE IDEÁLNÍ STAV, ALE TAKY POLITICKÁ SMRT!“

První náměstek primátora Jiří Pospíšil takto zareagoval na radu finančních odborníků, že by město mohlo zvýšit daň z nemovitostí i poplatky za odpad

Total Comments