Dobré dopoledne, dnes je středa 17.7.2019
svátek slaví Martina,
zítra Drahomíra
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Jediná májka v Prostějově už od sobotního dopoledne stojí. Spolek za obnovu starých zvyků v Drozdovicích ji u místní kapličky vztyčil již podeváté v řadě. Letos se však tato již tradiční místní slavnost konala v komornějším duchu, doprovodnému programu a veselici zabránilo nepříznivé počasí.Přesto se na trávníku u drozdovické kapličky sešla desítka nejvěrnějších z místního spolku v čele s hlavním organizátorem akce Pavlem Makovým. „Hrstka spolehlivých dobrovolníků z našeho spolku se nakonec opravdu sešla, abychom společně uspořádali již devátý ročník stavění májky v Drozdovicích. Tradice tedy byla naštěstí zachována, měl jsem z toho ale původně obavy. Je nás totiž čím dál tím méně. Ovšem věřím, že jubilejní desátý ročník této nádherné akce proběhne s větší slávou a také že se lépe vyvede počasí,“ řekl v sobotu dopoledne Večerníku Pavel Makový, majitel pohřební služby a hlavní organizátor tradičního stavění májky v Drozdovicích. Jako vždy nemohla v koruně májky chybět láhev plná slivovice. Ne vždy se ji ale při kácení koncem května podařilo drozdovickým nadšencům zachránit. „Tentokrát ji nerozflákáme, na to dám krk! Jsem si stoprocentně jistý, že při kácení dáme maximální pozor, aby se láhev nerozbila. Učinili jsme totiž bezpečnostní opatření. Jaké, to si necháme zatím pro sebe,“ odtušil s úsměvem Pavel Makový.


Total Comments

  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments