Příjemnou noc, dnes je pondělí 20.5.2019
svátek slaví Zbyšek,
zítra Monika
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Jediná májka v Prostějově už od sobotního dopoledne stojí. Spolek za obnovu starých zvyků v Drozdovicích ji u místní kapličky vztyčil již podeváté v řadě. Letos se však tato již tradiční místní slavnost konala v komornějším duchu, doprovodnému programu a veselici zabránilo nepříznivé počasí.Přesto se na trávníku u drozdovické kapličky sešla desítka nejvěrnějších z místního spolku v čele s hlavním organizátorem akce Pavlem Makovým. „Hrstka spolehlivých dobrovolníků z našeho spolku se nakonec opravdu sešla, abychom společně uspořádali již devátý ročník stavění májky v Drozdovicích. Tradice tedy byla naštěstí zachována, měl jsem z toho ale původně obavy. Je nás totiž čím dál tím méně. Ovšem věřím, že jubilejní desátý ročník této nádherné akce proběhne s větší slávou a také že se lépe vyvede počasí,“ řekl v sobotu dopoledne Večerníku Pavel Makový, majitel pohřební služby a hlavní organizátor tradičního stavění májky v Drozdovicích. Jako vždy nemohla v koruně májky chybět láhev plná slivovice. Ne vždy se ji ale při kácení koncem května podařilo drozdovickým nadšencům zachránit. „Tentokrát ji nerozflákáme, na to dám krk! Jsem si stoprocentně jistý, že při kácení dáme maximální pozor, aby se láhev nerozbila. Učinili jsme totiž bezpečnostní opatření. Jaké, to si necháme zatím pro sebe,“ odtušil s úsměvem Pavel Makový.


Total Comments

  • Noc Kostelů
  • Muzejní noc
  • Lázně Skalka
  • Hořava
  • Semo Smržice
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Prostějov nejlepší v ČR!

Po absolutním vítězství v prestižní anketě v rámci Olomouckého kraje se statutární město Prostějov ocitlo i na samém vrcholu hodnocení Měst pro byznys také v celé České republice. Prostějov se tak stal nejlepším městem v celém tuzemsku, které dokáže vytvořit ty správné podmínky pro firmy, podnikatele a živnostníky.

K výbuchu nic nového.

Minulé pondělí uspořádalo vedení Policie ČR - územního odboru Prostějov tiskovou konferenci, na které kromě jiných kauz informovalo také o pokračujícím prověřování okolností tragického výbuchu domu v Mostkovicích. Nic nového jsme se ale nedozvěděli, případ stále není uzavřen...

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMÍR ČÍŽEK
19 cizek
Řidič kamionu obdržel minulé pondělí ocenění z rukou šéfa prostějovské policie i zástupce organizace BESIP za to, že 5. března zablokoval svým nákladním vozidlem provoz na dálnici D46 u Prostějova a zabránil tak fatálním následkům, které mohl způsobit řidič jedoucí v protisměru.

Total Comments

Číslo týdne

23

Už po třiadvacáté v řadě měli Prostějované možnost na náměstí T. G. Masaryka sledovat nádherné skvosty historických vozidel. Nedělní přehlídku i následnou tradiční projížďku napříč městem sledovaly stovky spokojených návštěvníků.

Total Comments

Výrok týdne

„POSEČKEJTE MI PROSÍM, JÁ SE TOTIŽ V SOBOTU VDÁVÁM!“

Večerník požádal ředitelku Barboru Prágerovou o odpovědi na otázky k tématu fungování kina Metro 70,
obdrželi jsme však velice roztomilou omluvu.

Total Comments