Příjemnou noc, dnes je pondělí 20.5.2019
svátek slaví Zbyšek,
zítra Monika
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Májová veselice, jak má být! Prostějovští sociální demokraté uspořádali opět u hvězdárny v Kolářových sadech tradiční 1. máj s ČSSD. Do not jim rapidně zahrálo počasí, vždyť oproti nelichotivým předpovědím provázelo celé středeční odpoledne návštěvníky parku sluníčko a poměrně teplé počasí. Nebylo tedy divu, že slavnost, při které pivo teklo proudem, tančilo se při bohaté hudební produkci a děti se vyřádily při různých soutěžích, navštívilo přes tisíc lidí. A velmi spokojených... Večerník byl tomu všemu přímým svědkem.

Co Večerník zaujalo jako první, a co bylo na první pohled patrné všem hostům, byla absence dlouhých front před stánky s pivem a občerstvením. „Letošní organizace celé akce byla pro nás mnohem složitější, protože na rozdíl od loňska jsme letos chtěli výrazně rozšířit sortiment prodávaného piva i nealkoholických nápojů. Chtěli jsme, abychom měli daleko lepší catering, který by stíhal celý tříhodinový nápor návštěvníků akce. Bylo to těžké, požadovali jsme daleko více výčepních míst. Jejich nedostatek nám totiž vloni lidé poměrně zazlívali, u stánků s nápoji se stály dlouhé fronty. Nakonec se nám to podařilo a letos tak můžeme řešit úplně jiné věci. Zaměřili jsme se opět na bohaté soutěže pro děti a kulturní vystoupení,“ objasnil Večerníku přímo u hvězdárny v Kolářových sadech Petr Kudláček, hlavní organizátor akce 1. máj s ČSSD. „Pro děti je připravena série pěti soutěží, za které dostávají sladké odměny a pití. V letošním roce jsme se ale museli vejít do trošku nižšího rozpočtu, takže děti místo dalších cen obdrží za soutěže dva žetony na skákací atrakce. Těch zde máme několik, takže jich využívá hojně i ta nejmenší drobotina. Samozřejmě máme postaráno také o vystoupení několika kapel, dnes tady lidem vyhrávají skupiny Plus Rock a Smokie revival a velice se těšíme na hudební produkci Karla Kekešiho,“ popsal dále Kudláček.
Májovou veselici v Kolářových sadech jako každý rok navštívily i politické celebrity ČSSD, které i široká veřejnost velice dobře zná. Po slavnostním proslovu na úvod akce, který obstarali náměstkyně primátora Prostějova Alena Rašková a náměstek hejtmana Olomouckého kraje Ladislav Hynek, spatřil Večerník v nerušené zábavě také prostějovského exprimátora Miroslava Pišťáka, bývalé radní Bedřicha Grulicha, Miladu Galářovou či současného náměstka ministra kultury Aloise Mačáka. A mnoho dalších sociálních demokratů.
Organizátorům tradiční veselice v Kolářových sadech vyšlo náramně počasí, takže přes tisícovku dospělých i dětských návštěvníků využilo příležitosti a do největšího prostějovského parku se všichni přišli pobavit. „Měli jsme původně z počasí strach, ale nakonec vysvitlo sluníčko. Pokud si ostatně dobře vzpomínám, tak v posledních deseti letech se nám nestalo, že bychom při májové akci sociálních demokratů tady v parku zmokli,“ usmál se na závěr Petr Kudláček.

Total Comments

  • Noc Kostelů
  • Muzejní noc
  • Lázně Skalka
  • Hořava
  • Semo Smržice
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Prostějov nejlepší v ČR!

Po absolutním vítězství v prestižní anketě v rámci Olomouckého kraje se statutární město Prostějov ocitlo i na samém vrcholu hodnocení Měst pro byznys také v celé České republice. Prostějov se tak stal nejlepším městem v celém tuzemsku, které dokáže vytvořit ty správné podmínky pro firmy, podnikatele a živnostníky.

K výbuchu nic nového.

Minulé pondělí uspořádalo vedení Policie ČR - územního odboru Prostějov tiskovou konferenci, na které kromě jiných kauz informovalo také o pokračujícím prověřování okolností tragického výbuchu domu v Mostkovicích. Nic nového jsme se ale nedozvěděli, případ stále není uzavřen...

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMÍR ČÍŽEK
19 cizek
Řidič kamionu obdržel minulé pondělí ocenění z rukou šéfa prostějovské policie i zástupce organizace BESIP za to, že 5. března zablokoval svým nákladním vozidlem provoz na dálnici D46 u Prostějova a zabránil tak fatálním následkům, které mohl způsobit řidič jedoucí v protisměru.

Total Comments

Číslo týdne

23

Už po třiadvacáté v řadě měli Prostějované možnost na náměstí T. G. Masaryka sledovat nádherné skvosty historických vozidel. Nedělní přehlídku i následnou tradiční projížďku napříč městem sledovaly stovky spokojených návštěvníků.

Total Comments

Výrok týdne

„POSEČKEJTE MI PROSÍM, JÁ SE TOTIŽ V SOBOTU VDÁVÁM!“

Večerník požádal ředitelku Barboru Prágerovou o odpovědi na otázky k tématu fungování kina Metro 70,
obdrželi jsme však velice roztomilou omluvu.

Total Comments