Dobré dopoledne, dnes je středa 17.7.2019
svátek slaví Martina,
zítra Drahomíra
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Májová veselice, jak má být! Prostějovští sociální demokraté uspořádali opět u hvězdárny v Kolářových sadech tradiční 1. máj s ČSSD. Do not jim rapidně zahrálo počasí, vždyť oproti nelichotivým předpovědím provázelo celé středeční odpoledne návštěvníky parku sluníčko a poměrně teplé počasí. Nebylo tedy divu, že slavnost, při které pivo teklo proudem, tančilo se při bohaté hudební produkci a děti se vyřádily při různých soutěžích, navštívilo přes tisíc lidí. A velmi spokojených... Večerník byl tomu všemu přímým svědkem.

Co Večerník zaujalo jako první, a co bylo na první pohled patrné všem hostům, byla absence dlouhých front před stánky s pivem a občerstvením. „Letošní organizace celé akce byla pro nás mnohem složitější, protože na rozdíl od loňska jsme letos chtěli výrazně rozšířit sortiment prodávaného piva i nealkoholických nápojů. Chtěli jsme, abychom měli daleko lepší catering, který by stíhal celý tříhodinový nápor návštěvníků akce. Bylo to těžké, požadovali jsme daleko více výčepních míst. Jejich nedostatek nám totiž vloni lidé poměrně zazlívali, u stánků s nápoji se stály dlouhé fronty. Nakonec se nám to podařilo a letos tak můžeme řešit úplně jiné věci. Zaměřili jsme se opět na bohaté soutěže pro děti a kulturní vystoupení,“ objasnil Večerníku přímo u hvězdárny v Kolářových sadech Petr Kudláček, hlavní organizátor akce 1. máj s ČSSD. „Pro děti je připravena série pěti soutěží, za které dostávají sladké odměny a pití. V letošním roce jsme se ale museli vejít do trošku nižšího rozpočtu, takže děti místo dalších cen obdrží za soutěže dva žetony na skákací atrakce. Těch zde máme několik, takže jich využívá hojně i ta nejmenší drobotina. Samozřejmě máme postaráno také o vystoupení několika kapel, dnes tady lidem vyhrávají skupiny Plus Rock a Smokie revival a velice se těšíme na hudební produkci Karla Kekešiho,“ popsal dále Kudláček.
Májovou veselici v Kolářových sadech jako každý rok navštívily i politické celebrity ČSSD, které i široká veřejnost velice dobře zná. Po slavnostním proslovu na úvod akce, který obstarali náměstkyně primátora Prostějova Alena Rašková a náměstek hejtmana Olomouckého kraje Ladislav Hynek, spatřil Večerník v nerušené zábavě také prostějovského exprimátora Miroslava Pišťáka, bývalé radní Bedřicha Grulicha, Miladu Galářovou či současného náměstka ministra kultury Aloise Mačáka. A mnoho dalších sociálních demokratů.
Organizátorům tradiční veselice v Kolářových sadech vyšlo náramně počasí, takže přes tisícovku dospělých i dětských návštěvníků využilo příležitosti a do největšího prostějovského parku se všichni přišli pobavit. „Měli jsme původně z počasí strach, ale nakonec vysvitlo sluníčko. Pokud si ostatně dobře vzpomínám, tak v posledních deseti letech se nám nestalo, že bychom při májové akci sociálních demokratů tady v parku zmokli,“ usmál se na závěr Petr Kudláček.

Total Comments

  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments