Dobré dopoledne, dnes je středa 17.7.2019
svátek slaví Martina,
zítra Drahomíra
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Velký den pro hasiče aneb v Plumlově měli o víkendu co slavit. Sobotním průvodem městem uctili svatého Floriána, patrona nejen svého poslání. Připomněli si také kulatiny. Uplynulo totiž sto čtyřicet let od chvíle, kdy plumlovští hasiči poprvé vyrazili do akce. A tak byla k vidění mše svatá za hasiče, průvod městem, defilé na hlavní silnici, pietní akt, dětská vystoupení i ukázky činnosti hasičů a jejich techniky. Takovou slávu si nemohl nechat ujít ani PROSTĚJOVSKÝ Večerník. Stejně dlouhé výročí založení a obdobný program byl uplynulou sobotu k vidění také v Němčicích nad Hanou.V sobotu 4. května bylo v Plumlově živo. Na nohou nebyli jen oslavující hasiči, ale také celé město. Do průvodu, kterým po úvodní mši začaly Floriánské slavnosti, se zapojila i řada nehasičů. Také jim patřil bohatý program. Během něj lidé mohli obhlédnout hasičskou techniku. U moderních vozidel se vyjímaly ty ze čtyřicátých a padesátých let minulého století, které jsou přitom pořád zcela funkční.

Total Comments

  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments