Příjemnou noc, dnes je pondělí 20.5.2019
svátek slaví Zbyšek,
zítra Monika
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Prostějovský primátor František Jura (ANO 2011) přednesl na úterním zasedání zastupitelům návrh, který předložila komise pod jeho vedením ohledně šestice vyvolených, kteří jsou navrženi na udělení prestižních Cen města Prostějova za rok 2018. Mnoha zastupitelům chyběl na seznamu dlouholetý a všem dobře známý taneční mistr Jiří Šindler. Daleko větší kontroverzi si ale vysloužilo jméno Miroslava Pišťáka. Bývalého primátora totiž až necitlivě urážlivými výroky počastovali někteří opoziční zastupitelé...


Opoziční zastupitelé Jan Navrátil a Hana Naiclerová nejdříve požadovali při schvalovacím procesu hlasování po jednotlivých jménech nominantů, což ale přijato nebylo. Diskuse se pak tedy zaměřila na osočování jednoho ze šesti navržených kandidátů na Cenu města Prostějova. „Jmenovitě mi vadí osoba bývalého primátora pana Pišťáka. Protože za množstvím problémů, které tady nyní řešíme hlavně okolo Národního sportovního centra, jsou skutečnosti vzniklé v době jeho vedení radnice. Domnívám se, že si tuto cenu nezaslouží, protože je za ním celá řada kontroverzních událostí a netransparentní přístup. A je to on, kdo zabránil vyjadřování veřejnosti na zastupitelstvu,“ uvedl Martin Hájek (Na rovinu!). „V tuto chvíli nebudu váš výstup snad ani komentovat,“ zhrozil se současný primátor František Jura.
Ke kritice jeho předchůdce se však přidal ještě další opozičník. „Vadí mi při hlasování u Cen města takoví lidé, jako například bývalí členové Lidových milicí a podobně. Já také nemohu hlasovat pro pana Pišťáka, který byl členem KSČ a Lidových milicí. A byl to on, kdo do minulé koalice přivedl komunisty,“ pronesl František Fröml (Změna pro Prostějov). „Přijde mi úplně na hlavu padlé, když si tady my politici budeme rozdávat vyznamenání politikům,“ zaujal své stanovisko také Petr Kapounek (Na rovinu!). Ke kritice exprimátora Pišťáka se vzápětí připojili ještě Petr Lysek či Hana Naiclerová.
Přes ostré výpady proti bývalému primátorovi a dlouholetému radnímu města Prostějova však byla nakonec celá šestice navržených nominantů na Cenu města Prostějova schválena. A to drtivým způsobem, kdy pro ni hlasovalo pětadvacet zastupitelů a jen čtyři byli proti a další čtyři se hlasování zdrželi.

POHLED redaktora

Nad chováním některých opozičních zastupitelů zůstával minulé úterý rozum stát. Nad jejich nedůstojným až opovrženíhodným projevem vůči bývalému primátorovi Miroslavu Pišťákovi pak lze jen nechápavě kroutit hlavou. Tolik zloby a nenávisti, osobní nesnášenlivosti i závisti na jednom místě, to aby člověk pohledal. Člověk může - a někdy i musí - mít jiný názor, než jeho kolega či dokonce politický konkurent, ale současně by měl mít alespoň za nehet respektu.
Pánové a dámo, kteří jste tak ostře až vulgárně vystoupili proti exprimátovi, co vy jste konkrétně udělali pro toto město, že takto haníte člověka, jehož zásluhy, ať už v podobě silné ekonomiky radniční pokladny či poklidné bezpečnosti prostřednictvím Městské policie, jsou neoddiskutovatelné? Když tak to Večerníku a následně veřejnosti sdělte, zatím o vašich pozitivních aktivitách pro občany Prostějova není nikomu nic známo... Spíše šíříte jen síru.


DRŽITELÉ CEN MĚSTA PROSTĚJOVA ZA ROK 2018

601. skupina speciálních sil generála Moravce – VÚ 8280 Prostějov
Josef Dvořák, in memoriam
Miroslav Pišťák
Boris Vystavěl
Alžběta Zelená, in memoriam
Sbor Vlastimila Prostějov

Total Comments

  • Noc Kostelů
  • Muzejní noc
  • Lázně Skalka
  • Hořava
  • Semo Smržice
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Prostějov nejlepší v ČR!

Po absolutním vítězství v prestižní anketě v rámci Olomouckého kraje se statutární město Prostějov ocitlo i na samém vrcholu hodnocení Měst pro byznys také v celé České republice. Prostějov se tak stal nejlepším městem v celém tuzemsku, které dokáže vytvořit ty správné podmínky pro firmy, podnikatele a živnostníky.

K výbuchu nic nového.

Minulé pondělí uspořádalo vedení Policie ČR - územního odboru Prostějov tiskovou konferenci, na které kromě jiných kauz informovalo také o pokračujícím prověřování okolností tragického výbuchu domu v Mostkovicích. Nic nového jsme se ale nedozvěděli, případ stále není uzavřen...

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMÍR ČÍŽEK
19 cizek
Řidič kamionu obdržel minulé pondělí ocenění z rukou šéfa prostějovské policie i zástupce organizace BESIP za to, že 5. března zablokoval svým nákladním vozidlem provoz na dálnici D46 u Prostějova a zabránil tak fatálním následkům, které mohl způsobit řidič jedoucí v protisměru.

Total Comments

Číslo týdne

23

Už po třiadvacáté v řadě měli Prostějované možnost na náměstí T. G. Masaryka sledovat nádherné skvosty historických vozidel. Nedělní přehlídku i následnou tradiční projížďku napříč městem sledovaly stovky spokojených návštěvníků.

Total Comments

Výrok týdne

„POSEČKEJTE MI PROSÍM, JÁ SE TOTIŽ V SOBOTU VDÁVÁM!“

Večerník požádal ředitelku Barboru Prágerovou o odpovědi na otázky k tématu fungování kina Metro 70,
obdrželi jsme však velice roztomilou omluvu.

Total Comments