Dobré dopoledne, dnes je pátek 24.5.2019
svátek slaví Jana,
zítra Viola
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Jak Večerník předznamenal v minulém vydání, také letos zdejším regionem projela KOLONA VÍTĚZSTVÍ, která dle zvyklostí dorazila i do centra Prostějova. A zatímco loni to byla velká jízda, letos oblíbenou akci – předebvším její start - provázely místy rozpaky. Večerník sledoval jízdu od pátečního startu přes zastávku na náměstí T. G. Masaryka a byli jsme i u cíle v Kralicích na Hané. Druhý den už probíhal dle plánu. Organizátoři uspořádali celou událost u příležitosti 74 let od konce II. světové války na Prostějovsku.

Ohromná nejistota a strach. Boj o život a řada obětí. Konec druhé světové války přinesl na Hanou zkázu, kterou region nezažil od napoleonských válek. Boje německé a sovětské armády za sebou nechaly řadu zničených vesnic i životů. O 74 let později byla připomínka těchto událostí o to příjemnější... Tu jako každoročně uspořádal i letos Klub vojenské historie DUKLA, letos s podtitulem Po stopách hrdinů
Letos však nebylo úplně všechno ideální. První potíže se projevily během úvodu v Bedihošti, kde měl být připraven zajímavý program. Jenže avizované zahájení akce a představení Rudé a rumunské armády se tam nekonaly. Tradiční setkání fandů vojenské historie tentokrát našlo hlavní zázemí v sokolovně v Bedihošti, kde bydlí jeden z hlavních propagátorů vojenské historie Zdeněk Bezrouk. Pro svého koníčka se mu podařilo ovšem nadchnout jen několik málo spoluobčanů.
Na samotné zahájení programu k letošní Koloně vítězství jich v pátek 3. května odpoledne dorazila k místní sokolovně skutečně jen hrstka. Plánované představení Rudé a rumunské armády se v daný termín vůbec nekonalo, lidé mohli na místě vidět pouze rumunský tančík, historický automobil a posléze i několik zbraní. „Bohužel příslušníci rumunské armády vůbec nedorazili, dozvěděli jsme se to před chvílí. Ostatní se teprve scházejí, musím je trochu popohnat,“ komentoval situaci na místě Jaroslav Dvořák z pořádající KVH Dukla, který sám dorazil až po jejím oficiálním zahájení.
Kolona vítězství pro letošek změnila trasu jízdy. „Takové zázemí jako třeba loni v Obědkovicích tady v Bedihošti rozhodně nemáme. Letos akci pořádáme v menším měřítku i proto, že hned v neděli odjíždíme do Běloruska, kde se nedaleko Minsku zúčastníme připomínkové akce. Příští rok oslavíme pětasedmdesáté výročí od konce druhé světové války. Při této příležitosti bychom se rádi vrátili na naši tradiční trasu zahrnující třeba Skalku, Čelčice a Klenovice,“ nastínil Dvořák.

Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments