Dobré ráno, dnes je čtvrtek 18.7.2019
svátek slaví Drahomíra,
zítra Čeněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Jak Večerník předznamenal v minulém vydání, také letos zdejším regionem projela KOLONA VÍTĚZSTVÍ, která dle zvyklostí dorazila i do centra Prostějova. A zatímco loni to byla velká jízda, letos oblíbenou akci – předebvším její start - provázely místy rozpaky. Večerník sledoval jízdu od pátečního startu přes zastávku na náměstí T. G. Masaryka a byli jsme i u cíle v Kralicích na Hané. Druhý den už probíhal dle plánu. Organizátoři uspořádali celou událost u příležitosti 74 let od konce II. světové války na Prostějovsku.

Ohromná nejistota a strach. Boj o život a řada obětí. Konec druhé světové války přinesl na Hanou zkázu, kterou region nezažil od napoleonských válek. Boje německé a sovětské armády za sebou nechaly řadu zničených vesnic i životů. O 74 let později byla připomínka těchto událostí o to příjemnější... Tu jako každoročně uspořádal i letos Klub vojenské historie DUKLA, letos s podtitulem Po stopách hrdinů
Letos však nebylo úplně všechno ideální. První potíže se projevily během úvodu v Bedihošti, kde měl být připraven zajímavý program. Jenže avizované zahájení akce a představení Rudé a rumunské armády se tam nekonaly. Tradiční setkání fandů vojenské historie tentokrát našlo hlavní zázemí v sokolovně v Bedihošti, kde bydlí jeden z hlavních propagátorů vojenské historie Zdeněk Bezrouk. Pro svého koníčka se mu podařilo ovšem nadchnout jen několik málo spoluobčanů.
Na samotné zahájení programu k letošní Koloně vítězství jich v pátek 3. května odpoledne dorazila k místní sokolovně skutečně jen hrstka. Plánované představení Rudé a rumunské armády se v daný termín vůbec nekonalo, lidé mohli na místě vidět pouze rumunský tančík, historický automobil a posléze i několik zbraní. „Bohužel příslušníci rumunské armády vůbec nedorazili, dozvěděli jsme se to před chvílí. Ostatní se teprve scházejí, musím je trochu popohnat,“ komentoval situaci na místě Jaroslav Dvořák z pořádající KVH Dukla, který sám dorazil až po jejím oficiálním zahájení.
Kolona vítězství pro letošek změnila trasu jízdy. „Takové zázemí jako třeba loni v Obědkovicích tady v Bedihošti rozhodně nemáme. Letos akci pořádáme v menším měřítku i proto, že hned v neděli odjíždíme do Běloruska, kde se nedaleko Minsku zúčastníme připomínkové akce. Příští rok oslavíme pětasedmdesáté výročí od konce druhé světové války. Při této příležitosti bychom se rádi vrátili na naši tradiční trasu zahrnující třeba Skalku, Čelčice a Klenovice,“ nastínil Dvořák.

Total Comments

  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments