Dobré dopoledne, dnes je pátek 24.5.2019
svátek slaví Jana,
zítra Viola
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Už potřiadvacáté uspořádal prostějovský Auto Moto veterán klub setkání milovníků historických vozidel. Prostor před muzeem zaplnily kromě aut i motorky. Naleštění a nablýskaní veteráni neměli nouzi o obdivovatele. „Koukněte na tu nádhernou aerovku,“ vzdychal jeden z kolemjdoucích. „I když, já jsem spíš na motorky,“ dodal.

V neděli 12. května se v Prostějově uskutečnil již 23. ročník setkání veteránistů s historickými vozidly. Akci jako každoročně pořádaly spolek Hanácký auto – moto – veterán klub v AČR Prostějov a statutární město Prostějov. I za nepříznivého počasí byl zájem z řad veřejnosti ucházející, součástí programu se stala i soutěž elegance.
Návštěvníky nadchly historické stroje v centru města na náměstí T. G. Masaryka a při průjezdu ulicemi. „Tuším, že se tady blýsklo kolem třiceti aut i motorek. Radost všem udělaly nově vystavované kousky,“ pochvaloval si předseda klubu Petr Studený. Akce se mohli zúčastnit pouze majitelé historických vozidel skupiny A – E, což znamená do roku výroby 1960. Pokud se objevily případné výjimky, musely být schváleny pořadateli.
Tradičně se jel prostějovský okruh se startem v Trávnické ulici, pokračovalo se přes Újezd, dolní Joštovo náměstí a přes Blahoslavovu ulici vedla trasa zpět na náměstí. Vedle divácké soutěže hodnotila veterány klubová komise, právě ta ocenila Rolls-Royce účastnící se poprvé, takže to byla repríza. „Celkově zde byla samozřejmě spousta krásných aut,“ přidal Studený pro Večerník
„Já jsem velký milovník těchto starých aut, takže plán na nedělní dopoledne byl jasný. Musím říct, že jako správný chlap jsem vážně nadšený. A jak se lidově říká, pohladilo mě to na duši. Co ale nesmí slyšet manželka, je to, že si chci místo domácího mazlíčka taky nějaký takový kousek pořídit domů,“ svěřil se nám Petr Vrublovský.

Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments