Dobré ráno, dnes je čtvrtek 18.7.2019
svátek slaví Drahomíra,
zítra Čeněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Už potřiadvacáté uspořádal prostějovský Auto Moto veterán klub setkání milovníků historických vozidel. Prostor před muzeem zaplnily kromě aut i motorky. Naleštění a nablýskaní veteráni neměli nouzi o obdivovatele. „Koukněte na tu nádhernou aerovku,“ vzdychal jeden z kolemjdoucích. „I když, já jsem spíš na motorky,“ dodal.

V neděli 12. května se v Prostějově uskutečnil již 23. ročník setkání veteránistů s historickými vozidly. Akci jako každoročně pořádaly spolek Hanácký auto – moto – veterán klub v AČR Prostějov a statutární město Prostějov. I za nepříznivého počasí byl zájem z řad veřejnosti ucházející, součástí programu se stala i soutěž elegance.
Návštěvníky nadchly historické stroje v centru města na náměstí T. G. Masaryka a při průjezdu ulicemi. „Tuším, že se tady blýsklo kolem třiceti aut i motorek. Radost všem udělaly nově vystavované kousky,“ pochvaloval si předseda klubu Petr Studený. Akce se mohli zúčastnit pouze majitelé historických vozidel skupiny A – E, což znamená do roku výroby 1960. Pokud se objevily případné výjimky, musely být schváleny pořadateli.
Tradičně se jel prostějovský okruh se startem v Trávnické ulici, pokračovalo se přes Újezd, dolní Joštovo náměstí a přes Blahoslavovu ulici vedla trasa zpět na náměstí. Vedle divácké soutěže hodnotila veterány klubová komise, právě ta ocenila Rolls-Royce účastnící se poprvé, takže to byla repríza. „Celkově zde byla samozřejmě spousta krásných aut,“ přidal Studený pro Večerník
„Já jsem velký milovník těchto starých aut, takže plán na nedělní dopoledne byl jasný. Musím říct, že jako správný chlap jsem vážně nadšený. A jak se lidově říká, pohladilo mě to na duši. Co ale nesmí slyšet manželka, je to, že si chci místo domácího mazlíčka taky nějaký takový kousek pořídit domů,“ svěřil se nám Petr Vrublovský.

Total Comments

  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments