Dobré dopoledne, dnes je středa 17.7.2019
svátek slaví Martina,
zítra Drahomíra
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

V neděli 5. května byly v Prostějově zahájeny Jarní dny zdraví. Dosud probíhaly v prostorách prostějovské nemocnice, od úterý 14. května se ale přesouvají do Národního domu, zámecké kavárny a Kulturního klubu Duha. Tam si budete v rámci nich moci například nechat změřit tlak, dozvědět se něco o melanomu nebo zdravé stravě. Tak neváhejte a přijďte!

„Jarní dny zdraví se tentokrát nesou v duchu psychohygieny formou arteterapie a muzikoterapie, to vše s kombinací zdravé výživy. Takové působení na tělo člověka má blahodárné účinky. Dlouhodobějším působením všech těchto vlivů se dá dosáhnout stavu klidu, pohody a radosti,“ vzkazují organizátoři. Jarní dny zdraví 2019 pořádají Zdravé město Prostějov ve spolupráci s Českou průmyslovou zdravotní pojišťovnou a Nemocnicí Prostějov. Započaly v neděli 5. května ve vstupní hale Nemocnice Prostějov, kde jste se mohli dozvědět fakta o hygieně rukou. Dále pokračovaly v úterý 7. května na neurologickém oddělení nemocnice Dnem prevence cévní mozkové příhody. Tento týden Jarní dny zdraví vyvrcholí.
V úterý 14. května zajděte do restaurace Národního domu na Vojáčkově náměstí. Od 10:00 do 14:00 hodin tam proběhne měření cholesterolu, krevního tlaku, BMI, poradenství zdravého životního stylu, konzultace s odborníky na téma zdraví a na téma zdravé stravy, bude se také diskutovat o problému celiakie. Ve stejný čas bude v restauraci Národního domu připraven také program týkající se Dnu melanomu. Od 16:30 do 18:00 hodin nakonec se v Café zámek seznámíte s muzikoterapií a rolí hudby a používáním hlasu v našem životě, které vám představí Karel Kekeši.
Následně ve středu 15. května pro vás bude taktéž v restauraci Národního domu přichystán opět od 10:00 do 14:00 hodin stejný program jako předešlý den, to znamená měření cholesterolu, tlaku, BMI a konzultace na téma zdravého životního stylu. Na závěr celé akce proběhne v době od 16:30 do 18:00 hodin v klubovně Kulturního klubu Duha na Školní ulici letní artehraní s Olgou Měsícovou.

Total Comments

  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments