Dobré poledne, dnes je úterý 25.6.2019
svátek slaví Ivan,
zítra Adriana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Ve znamení elegance z dob dávno minulých proběhla sobota 18. května v Čechách pod Kosířem. Už potřetí se v tamním zámeckém parku a oranžerii konal Empírový den. Akce připomněla období, kdy zámek získal svou nynější podobu, tedy první polovinu 19. století. U toho prostě Večerník nemohl chybět.

Účastníci si historickou dobu připomněli různě. Všichni samozřejmě odění dle tehdejší módy, objevovaly se i císařské uniformy. Také stolování v parku, piknik, po všech stránkách připomínalo dobu dávno minulou. Stejně jako hudba a tance na večerním plesu. „Zajímá nás historické odívání, takže jsme za příležitost vděční. Baví nás nejen ty šaty šít, ale také nosit a tu dobu prožívat,“ svěřila se Večerníku Hana Polášková.

Letos měla navíc akce ještě pestřejší osazenstvo než v minulosti. Na piknik, taneční workshopy či historickou pátrací hru po parku se vydala zhruba stovka lidí, mezi nimi například i manželé Catonovi z Velké Británie. V Čechách pod Kosířem byli vůbec poprvé. „Jezdíme po Evropě s historickou módou, byli jsme ve Francii, Belgii, Německu. V České republice jsme na podobné akci poprvé,“ prozradil Jon Caton. S manželkou se soustředí zejména na 18. století. A i když bylo teprve po poledni, už se těšil na večerní ples.
Právě bál byl zlatým hřebem programu. Během dne se lidé přiučili něco o historických tancích, večer už mohli zkoušet. Oranžerie se naplnila k prasknutí a po uvítání od kastelána a rozdání cen za hru se šlo na věc. „Je to spíše akce pro fajnšmekry, pro ty, co tu dobu chtějí žít a běžné prohlídky zámku jim nestačí,“ poznamenal kastelán Martin Váňa. Těšilo jej zejména to, že se účastníci pod Kosíř sjeli zdaleka. „Je to pro nás skvělé, že se o zámku lidé dozvědí i daleko za hranicemi Česka,“ usmál se.Total Comments

 • Rock of Memory
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Na kterou z letních akcí se těšíte nejvíce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pokračování tradice.

Na kvalitní vystoupení z Argentiny navázali parašutisté Armádního sportovního oddílu Dukla Prostějov reprezentující Českou republiku při úvodním závodě Světového poháru 2019 na přesnost přistání. Konal se v Chorvatsku a Hanáci přivezli z Balkánu jedno zlato i bronz!

Měsíc potop neskončil.

Jestli si někdo myslel, že záplavy na Němčicku z předminulého týdne byly těmi posledními, co prostějovský region postihly, zmýlil se. Minulý týden vtrhla velká voda po krátké průtrži mračen i do Čech pod Kosířem a Stařechovic. Kanály nestíhaly pobrat veškerou vodu, ta pak vyplavila tři desítky rodinných domů.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel CALLTA
25 callta
V rámci programu Prostějovského léta vystoupil uplynulý čtvrtek na náměstí T. G. Masaryka zpěvák, kterého obdivuje především mladá generace. Není tedy divu, že mezi stovkami diváků koncertu byly především náctileté fanynky.

Total Comments

Číslo týdne

42 437 704

Přesně tuto sumu peněz muselo v roce 2018 zaplatit statutární město Prostějov za odvoz a likvidaci komunálního odpadu. Občané však prostřednictvím poplatků uhradili pouhou polovinu uvedených nákladů. Odborníci tvrdí, že je to málo!

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ NĚKDO UMÍRÁ,
NESMÍ ANI NA CHVILIČKU
POCIŤOVAT, ŽE JE ODEPSANÝ!“

Odborný garant paliativní péče prostějovské nemocnice Miroslav Kala takto hovořil při slavnostním otevření nového oddělení.

Total Comments