Dobrý podvečer, dnes je neděle 15.9.2019
svátek slaví Jolana,
zítra Ludmila
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Ve znamení elegance z dob dávno minulých proběhla sobota 18. května v Čechách pod Kosířem. Už potřetí se v tamním zámeckém parku a oranžerii konal Empírový den. Akce připomněla období, kdy zámek získal svou nynější podobu, tedy první polovinu 19. století. U toho prostě Večerník nemohl chybět.

Účastníci si historickou dobu připomněli různě. Všichni samozřejmě odění dle tehdejší módy, objevovaly se i císařské uniformy. Také stolování v parku, piknik, po všech stránkách připomínalo dobu dávno minulou. Stejně jako hudba a tance na večerním plesu. „Zajímá nás historické odívání, takže jsme za příležitost vděční. Baví nás nejen ty šaty šít, ale také nosit a tu dobu prožívat,“ svěřila se Večerníku Hana Polášková.

Letos měla navíc akce ještě pestřejší osazenstvo než v minulosti. Na piknik, taneční workshopy či historickou pátrací hru po parku se vydala zhruba stovka lidí, mezi nimi například i manželé Catonovi z Velké Británie. V Čechách pod Kosířem byli vůbec poprvé. „Jezdíme po Evropě s historickou módou, byli jsme ve Francii, Belgii, Německu. V České republice jsme na podobné akci poprvé,“ prozradil Jon Caton. S manželkou se soustředí zejména na 18. století. A i když bylo teprve po poledni, už se těšil na večerní ples.
Právě bál byl zlatým hřebem programu. Během dne se lidé přiučili něco o historických tancích, večer už mohli zkoušet. Oranžerie se naplnila k prasknutí a po uvítání od kastelána a rozdání cen za hru se šlo na věc. „Je to spíše akce pro fajnšmekry, pro ty, co tu dobu chtějí žít a běžné prohlídky zámku jim nestačí,“ poznamenal kastelán Martin Váňa. Těšilo jej zejména to, že se účastníci pod Kosíř sjeli zdaleka. „Je to pro nás skvělé, že se o zámku lidé dozvědí i daleko za hranicemi Česka,“ usmál se.Total Comments

 • Národní dum
 • Hanácké Slavnosti
 • Prohlídky Plumlov
 • Bonsaj
 • Box
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Kdo je podle vás největším fotbalistou prostějovské historie?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments